Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

niye mümkün değil

FromTheHell

Öne çıkan mesajlar

ayın etrafını, bi kürenin etrafını raylı sistemle döşeyip bi loop oluşturuyoruz önce
sonra üstüne bi tren ama lokomotifsiz, başı götüne bağlı.
iri bi tren tabi, baya
sonra dayıyoruz hızı artık maksimumu kaçsa
içine de bi tren neden döşemeyelim ki bu trenin aynı hızda?
sanırım içteki trenin hızı en dıştan bakınca ilk tren x2 oluyo
hayal gücü sınırsız(ama tren düşlüyorum lol) iç içe bilmem kaç binmilyar tren döşersek
en dıştan gözlemlediğimizde en diptekini
ışık hızı????

ps:edebiyat okuyorum tşk
Sosyal ağlarda paylaş

Bunu yaparsan ayı bildiğin kırarsın, sistem mükemmel işleyip görece yer değiştirmesi ışık hızından hızlı görünse de o kütleyle oluşturduğun enerji yüzünden uzay zaman bükülür ay patlar ışık hızına gelinceye kadar.

Bunu güneş sistemini yok etmeyecek daha izole bi ortamda yaptın diyelim, oturup izlersen en içteki tren ışıktan hızlı yer değiştirir sana göre, ama gerçek hızı ışık hızını geçmez onun yerine etrafındaki uzay-zamanı bükerek ışıktan hızlı yer değiştiriyormuş etkisi oluşturur. Benzer bi örnek için laymans termsle bu kadar anlatmışlardı bu kadar anladım.
Sosyal ağlarda paylaş

Çiftçinin birinin ineği hastalanmış, sütten düşmüş. Adam ne yapsa etse düzelmiyor. Yakınlarda veteriner de yok, şansa fizikçi bulmuş bi tane, bilim adamıdır, okumuş etmiş adam, bulur çözüm deyip ona götürmüş ineği. Fizikçi başlamış ineği incelemeye, ölçüp biçmeye, hesaba kitaba. Sonunda yaslanmış arkasına, "Bir çözum buldum" demiş, "Ama sadece sürtünmesiz ortamda ve küresel ineklerde işe yarıyor."
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

Çiftçinin birinin ineği hastalanmış, sütten düşmüş. Adam ne yapsa etse düzelmiyor. Yakınlarda veteriner de yok, şansa fizikçi bulmuş bi tane, bilim adamıdır, okumuş etmiş adam, bulur çözüm deyip ona götürmüş ineği. Fizikçi başlamış ineği incelemeye, ölçüp biçmeye, hesaba kitaba. Sonunda yaslanmış arkasına, "Bir çözum buldum" demiş, "Ama sadece sürtünmesiz ortamda ve küresel ineklerde işe yarıyor."

AHAHAHAHAHAAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHAAHAHAHAHAHAAHAHAHAAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHAHA
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...