Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evde yalnız kalma korkusu

tambjk

Öne çıkan mesajlar

Grego said:

orayı yanlış anlattı heralde, ben kız etti sanıyordum. sevgilisi edip ölmüş mü? kimin hayaleti o

Kızın eski sevgilisi intihar etti. Yani böyle bir korkusu olan kişinin, intihar eden sevgilisinin hayeletinin kendisi takip ettiğini de düşünmesi olası geldi bana. Tabi öyle sorulacak şeyler değil bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

Tim doğru söylemiyor bence...

Dezavantajlı çocuklarla çok iç içeyim. O kadar çok çocuk ebeveynlerin
- ya ilaç verirse
- destek alırım ama ilaç kullandırmam
hatta direk BANA yönelik
- DELİ Mİ SENİN ÇOCUUN NEDEN İLAÇ KULLANIYÖN
sözleriyle karşı karşıya kaldım ki.

1- iyi bir uzman bulmak
2- bulduğun uzmanın bilgisine deneyimine güvenmek
3- tedaviyi aksatmadan sürdürmek

Yetişkinlerde de farklı görmüyorum ben bu durumu. 5-6 ayda çözülebilecek sıkıntıları ilaç fobisi yüzünden yıllarca taşıyanlar var.

Bak yine!

Bahsettigin dezavantajli birey ile, psikolojik rahatsizligi olan birey bir degil! Ikisi bambaska seyler. Anormal calistigi varsayilan bir beyinin anormal calisan kismini ilac yardimi ile duzenlemek/baskilamak ile, depresyona yazilan prozagi bir tutuyorsun. Yetmiyor, her 10 bireyden hatiri sayilir kisminin depresyonda oldugu bir toplumda, bunlarin oranlarini da bir tutuyorsun, ustune de gelene gecene ilac dayanip gonderilmesi gercegini yok sayiyorsun.

Yasadigin, deneyimledigin durumlar var ama konuyla alakasiz. Beni yalanci cikarmiyor.

Otur soluklan bi, ne dedigime bak, ne dedigine bak. Bi aydinlan, bi kendine gel nolur.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu korkuyu yenmesini saglamak, ateistin dindar bir kişiyi tanrının olmadığına konuşarak ikna etmesi kadar zor sanki. Bütün hayatın boyunca var olduğuna inanip korktuğun bir şey için 1000 cilt ansiklopedi hatim edip, 2 üniversite yüksek doktora yapmış bile olsa bir kişinin aksi telkini ne derece etkili olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

eğer sevgili adayı, flört ettiği kişi falansan ve yaşlar 20-25 civarındaysa kızdan direk uzaklaş bir daha görüşme.

çünkü sorunlu, kırılgan, ilgiye ihtiyacı olan özel bir kız imajı vermeye çalışıyor. sen ilgilendikçe, üzerine titredikçe, özveriyle yardım etmeye çalıştıkça tribiyle, nazıyla, mutsuzluğuyla, olmayan sorunlarıyla ömrünü çürütecek. uğraşma. yol ver.
Sosyal ağlarda paylaş

Gençlik yıllarımdan itibaren çok uzun yıllar yalnız yaşadım.
Açıkcası bende de aynı korkular vardı. Bunun kaynağı fantastik rüyalar ve karabasanlardı. Gerçekten çok büyük sıkıntı. Çok gerçekçi ve korkunç şeyler. Anlatılacak gibi değil. Gece tek kaldığım evde kendi odamın kapısını kitleyip uyurdum. Beni çok rahatlatırdı mesela bu. Bunu denemesini söyle. Tv sesi açık uyuyabilir yada. Tv sesi de rahatlatırdı beni. Ayrıca korkularımla ilgili birkaç tane dini dua buldum ve yatarken yastığımın altına koydum. Çünkü başa çıkılmaz hale gelmeye başlamıştı olaylar.
Fakat benim için en büyük ilaç zaman oldu. Zamanla yalnız yaşaya yaşaya bunları yendim. Uzun yıllar yalnız yaşamaya devam ettim. Yeni başladıysa yalnız yaşamaya buna alışması biraz zaman alacaktır.

Özet geçeyim
1-Yattığı odanın kapısını kitlesin yada kapasın.
2-Tv nin sesini açıp uyusun. Diğer sesleri bastırdığı için irkilip durmuyorsun geceleri.
3-Eğer böyle şeylere inanıyorsa dini dualar bulsun internetten ve yastığını altına koysun. Yatmadan da bir kere okusun. Cesaret kazandırabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...