Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Monster Hunter World

applev0dka

Öne çıkan mesajlar

gameplay 50 saati geçti , High rank a yeni başladım. Şu ana kadar oynadığım en iyi monster hunter net.

"horizon zero dawn'dan sonra ilgimi cekmisti, ps4 beta'da denedim, 15 dakikaya kapadım. controller resmen unresponsive." said:

Kontroller unresponsive falan değil , oyundaki çoğu saldırının bir ağırlığı var ve silahların nasıl oynadığını bilmeden pek eğlenmeniz mümkün değil. Misal insect glaive oyunun en hareketli, en hızlı silahlarından birisi fakat, böceği bossun neresine atıp hangi buff u çekeceğinizi bilmeden, belli buffları almadan comboların çoğu açılmıyor bile. Bu bakımdan oyuna yeni başlayan biri için sword and shield , dual sword ve bow daha iyi seçenekler.

Matchmaking global olduğu için oyunun ilerde oyuncu bulma sıkıntısı çekeceğini zannetmiyorum (Ps4 de en azından).

İlerde indirime girerse almanızı tavsiye ederim açıkçası, biraz oyunu öğrenmeye vaktinizi ayırırsanız seveceğinizden eminim.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben biraz şüpheyle aldım ps4 e oyun yok diye. Beklediğimden kat kat iyi çıktı. İnanılmaz eğlenceli, ilk aldığım gün gwce 23:00 gibi bitti downloadnu başından kalkamadım 4:30 a kadar falan oynadım, uykusuzluktan genermiyim diye zoraki yattım. Tavsiye ederim gerçeten oyunu.
Sosyal ağlarda paylaş

DareJedi said:

Benim anlamadığım normalde yaşayan bir dünya var mı ya da açık dünya mı? Betada görev seçiyordun süre fln işlemeye başlıyordu ne loot yapılıyor ne bir şey ile uğraşabiliyordun görevin belli bir süresi vardı sıkıştırıyordu oyuncuyu fln.

var var görev dışında expedition diye giriyorsun full bölge tüm monster lar var onarın habitatında ister avlan öldür ister öldürmeden capture lar istersen hepsinin kuyruğunu kes kaç. etraftan birşeyler topla. karar senin. istersen birbirleri ile karşılaşıp birbirlerine dalmalarını izle. sana kalmış. open world kısmı da var yani. o görev mantığı ve zaman olayı quest ler iin sınırlı. yoksa open world girip istediğin kadar istediğin şeyi yapabiliyorsun ki güzelliği o.

Dün Rathian ya da rathalos isimli (biri erkek biri dişi) ejderhaları kesmek için girdik. günün belli saaatlerine geliyorlar o yüzden her zaman bulamıyorsun. onu beklerken great jagra ile anjitah (galiba adı böyleydi t-rex i andıran ama ateş kusan ve boynunda kanat gibi şeyleri olan bir yaratık) keselim dedik. ama anjitah ı öldüremedik o sırada RAthian la karşılaştık. Rathian la anjitah birbirine girdi. biz de arada kaldık biraz rathian da baya yaralayınca anjitah kaçtı. onu kovalayıp kesip sonra rathian a saldırdık.

Ama rathian da çok yara alınca yuvasına kaçtı. yuvasına gittiğimizde de erkeği de oradaydı (rathalos) ikisi bizi baya zorladı ama son dakka rathian ı da kesip uzadık.

EDİT: bu arada öldürmek zorunda değilsiniz tuzaklarla bayıltıp falan capture da yapabiliyorsunuz o zaman daha fazla o monster ın parçalarından veriyor ama o daha zor tabi. ama sırf capture için kasmak daha da eğlenceli kılıyor olayı.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun normalde single player , matchmakingle 16 kişiye kadar çıkan odalara girebiliyorsun diğer ama 15 kişiyi aynı anda sadece şehrin minik bir kısmı olan gathering hub da görebiliyorsun, belli spesifik görevler (arena görevleri) dışında insanlar pek uğramıyor ama buraya sanırım.

Story görevleri (assignments) cutscene içerdiği için başkasını yanınıza ancak cutscene bittikten sonra S.O.S. flare çakarak çağırabiliyorsunuz (S.O.S. flare yaktığınızda bulunduğunuz odayla sınırlı kalmıyor, herkezin görev ekranında gözükür hale geliyor)

Bunlar dışında optional,investigation,arena vs görevlerine başlama anındayken de bulunduğunuz odadan biri katılabiliyor size.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...