Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avengers: Infinity War (2018) (Çizgiroman sıpalarını belirtin)

progamer

Öne çıkan mesajlar

DarKRideR said:

serjuhan said:

Abi çok övülmüş ya. Öncesini vb bilmeden buna gitsek direk çok mu anlamsız olur?

yani olur sadfsd

çok şey var bilmen gereken, ama özet geç dersen işte thor'ların tamamını izlemek şart bana kalırsa. zaten direkt ragnarok'un bittiği andan başlıyor film.

guardians of the galaxy de ilki şart. 2. daha çok 2. infinity war ile bağlantılı olacak detaylara sahip bence. yani bu filmde oradan bir şeyler göremezsin çok.

avengers'ları seyretmek gerekiyor tabii ki. şart oğlu şart onlar asıl.

ha dr strange'de önemli bana kalırsa. yani şart değil aslında da ama iyi gider.

bunlar yeterli olur sanırım temelde ya. 7 film ediyor zaten.

Abi eline sağlık ama oha diyorum yedi film nedir :)
Sosyal ağlarda paylaş

serjuhan said:

Biz 10 yıla yayarak izledik, sen son dakikada tüm backgroundu almaya çalışıyosun. Final öncesi gece arkadaşını arayıp sınavda neler çıkacak diye sorup aldığı "tüm kitaptan sorumluyuz" cevabı karşısında küfreden adama benziyo durum. Biz napaq?
Sosyal ağlarda paylaş

serjuhan said:

7 film sadece bir fikir sahibi olman icin abi, karakterlerin kim oldugunu veya filmde yapilan sakalari kacirmak istemiyorsan hepsini izlemen lazim.

18

Phase One
1.1 Iron Man (2008)
1.2 The Incredible Hulk (2008)
1.3 Iron Man 2 (2010)
1.4 Thor (2011)
1.5 Captain America: The First Avenger (2011)
1.6 Marvel's The Avengers (2012)
2 Phase Two
2.1 Iron Man 3 (2013)
2.2 Thor: The Dark World (2013)
2.3 Captain America: The Winter Soldier (2014)
2.4 Guardians of the Galaxy (2014)
2.5 Avengers: Age of Ultron (2015)
2.6 Ant-Man (2015)
3 Phase Three
3.1 Captain America: Civil War (2016)
3.2 Doctor Strange (2016)
3.3 Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017)
3.4 Spider-Man: Homecoming (2017)
3.5 Thor: Ragnarok (2017)
3.6 Black Panther (2018)
3.7 Avengers: Infinity War (2018)

Sosyal ağlarda paylaş

miyaw33 said:

Film gerçekten güzel olmuş,Marvel kitabınin son cildini okuyor gibi hissettim. Tek anlayamadigim

spoiler

Thanos güç taşlarının yerini bulamıyor eğer taş ortaya cikmadiysa, Dr strange kendi taşını diğer boyuta saklasa sorun cozulmezmiydi

şundan bence

Savaştan önce binlerce olası gelecek arasından sadece birinde başarılı olduklarını gördü. Ve olası gelecek için yapması gerekenleri yaptı.

Thanos zaman taşını ele geçiremese orada herkesi öldürüp dünyaya gidecekti. Vision öldüğünde zaman taşıyla geri getiremeyecek bu nedenle güç taşıyla dünyayı olduğu gibi yok edecekti bence.

Sosyal ağlarda paylaş

9/10 kesinlikle. Benim için (ve muhtemelen birçok kişi için) şu ana kadar ki en iyi Marvel film'i diyebilirim. Akasya IMAX'de gidiyoruz yazmıştım daha öncesinde ama meğerse Hilltown IMAX imiş salon. Akasya kadar iyi değil bence salon, özellikle ses konusu Akasya IMAX'de daha iyi kesinlikle. Gene de IMAX tabi, ama bundan sonrasında büyük hype yaptığım filmlere Akasya'da gitmeye devam edicem.

Gelelim bol spoiler içerebilecek review'a,

Film'de Thanos'un nasıl yansıtıldığı kadar merak ettiğim en büyük nokta bunca kahramana nasıl bir screen time ayrılacağı idi. Bir kere bunu gerçekten çok iyi başarmışlar ve yönetmişler, Russo kardeşlere helal olsun yönetmenlik anlamında. Filmde birçok lokasyon var, ana hikaye etrafında dönen birçok küçük yan hikaye var, birçok süper kahraman var ama bir şekilde olay örgüsü hiç kopmuyor. Diehard fan olmayıp casual izlemeye giden birinin bile belli bir düzeyde anlayacağı bir şekilde çekmişler filmi. Dünya'da olan olaylar da, uzayda olan olaylar da çok düzgün bir sıra ile yansıtılmış. Bir tarafta Iron Man - Spider Man - Doctor Strange ekibi, bir tarafta Thor - Guardians of the Galaxy ekibi, bir tarafta Kaptan Amerika - Scarlett Witch - Falcon - Vision - Hulk - Black Panther. Tabi burada yeri geldiğinde belli kahramanlar diğer grubun arasına da dahil oluyor. Tüm bu hengame filmin ilk yarısında kafamda soru işaretleri oluşturmaya başlamıştı, 'acaba bir noktada hepsi bir araya getirilecek mi, yoksa herkes filmin sonuna dek belirli lokasyonlarda mı kalacak?' diye, ikinci oldu.

Josh Brolin çooook kaliteli bir Thanos sergilemiş bana göre. Ses olsun, heybet olsun, duygu durumunu ekrana yansıtmak olsun - hepsinde 10 numara iş çıkarmış. Gerçekten ağırlığını ve kudretini hissettim Thanos'un film boyunca. Cheesy replikler'i de yoktu, klasik süper kahraman film'i villain'ı değildi, zaten olmaması da gerekirdi. 'Black Order daha güçlü olmalıydı' yorumlarına pek katılmıyorum ben, Thanos gibi evren'i zigip atan bir villain varken ona yakın güçte bir ekip daha olması fazla abartıya kaçardı. Zaten yeterince patakladılar kahramanları, sonrasında da haliyle pataklandılar. Bundan sonrasının tamamen Thanos'un bir nevi şovuna dönüşeceği (zaten filmin sonlarına doğru başlamış oluyor) bir gerçeklik varken daha fazla Black Order görmek istemezdim ben açıkçası.

Filmin başında Thanos hali hazırda 2 tane taş'a zaten sahip, film boyunca kalan 4 taşı ele geçirmesini izliyoruz bir nevi. Bu noktada çizgi romanları okumuş ve hikayeyi bilen kişiler, kendim de dahil olmak üzere, olayların nereye varacağını haliyle biliyordu, yalnızca bunun sinemada bizlere nasıl yansıtılacağını görecektik. İki film olacağı için bu filmin sonunun bir nevi Revenge of the Sith gibi biteceği, yani kötü tarafın kazanmış olacağı barizdi. Filmin adı her ne kadar Avengers olsa da, film aslında Avengers'tan çok Thanos'un filmi. Bu da normal aslında, asıl Avengers title'ı ikinci part'a yakışacak.

Johsn Brolin dışında Spider Man'inden War Machine'ine kadar bütün oyuncular iyi iş çıkarmış. Bütün aktörleri / aktrisleri zaten benimsemiş durumda izleyici artık. Belki Tom Holland / Spider Man biraz yeni kalıyor aralarında, ama o da hızlı ayak uydurdu ekibe. Yukarıda söylediğim gibi her karaktere yeterince doydum filmde. Hepsinin yetenekleri / güçleri / karakteristik özellikleri ön plana çıkarılmış film boyunca. Thanos'un tüm heybetine ve olayların gittikçe sarpa sarmasına rağmen tüm kahramanlar gerek mizah'a başvurarak, gerek birbirlerine güvenerek işin içinden çıkmaya çalışıyorlar. Gamora ve kısmen Nebula önemli rollere sahip filmde, belki de asıl ekip kadar önemli bir yeri var Gamora'nın.

Bol aksiyon sahnesi görüyoruz asıl olaylar bir sonraki filmde kopacak olmasına rağmen. Güzel team up combo'ları da vardı filmde, özellikle Doktor Strange - Spider Man bir ara döktürdü Thanos'a karşı. Thor'un sahneleri, özellikle de yeniden dünyaya dönüp ekip ile birlikte Black Order ve ordularına karşı savaştığı sahnede alkışlayasım geldi resmen, çok pis gaza geldim. Stormbreaker bir Mjölnir olmasa da muhteşem silah. Iron Man'in yeni Mark bilmem kaç'ı yine fazlasıyla seksiydi, Kaptan Amerika shield'sız olmasına rağmen neden vazgeçilmez adam olduğunu gösterdi. Guardians of the Galaxy, başta yine rolüne süper uyan Chris Pratt'li Star Lord ile bol güldürdü hem pataklanıp hem pataklarken. Star Lord tabi bir noktada uyuz da etti, ulan 10 saniye daha dayan çıkarsınlar işte Gauntlet'ı. Sonra beynine beynine sık blaster'larını. Gamora sahnesi üzdü, Thanos'un zaten duygusal anlamda tek yanı Gamora oldu hep. Loki'ye bile üzüldüm diyebilirim, bir Heimdall etkisi yaratmasa da.

Çok uzatmak istemiyorum, sonra kendim bile dönüp okuyunca yoruluyorum sdfs. Sonuna da değinmek lazım tabi filmin.

Sonunda Thanos allem etti, kallem etti Infinity Stone'ların hepsini topladı, parmağı da şıklattı. Vision'ı geri getirip, Mind Stone'ı alıp, tekrar öldürmesi baya op bir sahneydi. Aynı zamanda Thor'un son saldırısı da iyi sahneydi, 'You should have aimed for the head'de bir 'HASSEEKTÖÖÖÖR' olduk. Sonuçta evrenin yarısı tuzla buz oldu. Filmin sonunda ölen kahramanlar yanlış hatırlamıyorsam,

Bucky, Falcon, Scarlet Witch, Black Panther, Spider-Man, Groot, Star-Lord, Mantis, Drax, Doctor Strange, Maria Hill, Nick Fury.

Olaylarda Iron Man'in büyük öneminin olacağının spoiler'ını verdi Doktor Strange, Time Stone'u Tony'nin hayatına karşılık vererek. Doktor Strange'in söylediği 'milyon tane sonuçtan yalnızca birinde kazanıyoruz' sözüne istinaden tabi ki bu.

Kahramanların ölümleri baya dramatikti (motherfucker'lı Nick Fury / Samuel Jackson hariç sfdsd), özellikle Spider-Man'in ölümü en üzücü andı. Thanos ve Gamora'nın finaldeki kısa konuşması yine etkileyiciydi, Thanos'un 'everything' cevabı bence üzerine konuşulması gereken bir nokta. Yani kastettiği sadece Gamora mı, yoksa Thanos'un geçmişine dair noktalara yer verilecek mi orası belirsiz.

Adam Warlock'a neden hiç değinilmedi, bu başka bir soru işareti kafamda. Hawkeye neden yoktu o da bir başka gariplik.

Sonuçta Phase 1 Avengers hero'ları geriye kalmış durumda: Iron Man, Kaptan Amerika, Hulk, Thor, Black Widow, War Machine (Okoye, Rocket bir de diğer siyahi eleman da kaldı tabi) Zaten Phase 1 hero'ları Thanos'u gg yapan ekipti yanlış hatırlamıyorsam çizgi roman'da, o yüzden mantıklı bir karar olmuş bu. Hawkeye da muhtemelen bir noktada bu ekibe katılacaktır. Falcon da hayatta olması lazım, tam hatırlayamadım ama o da ekipte vardı Thanos'u yenen.

Ölen kahramanlardan muhtemelen Gamora, Loki, Heimdall gibi finger snap'ten bağımsız olarak ölenler dışında hepsi bir şekilde canlanacak. Burada hem kahramanların stand alone filmlerinin yolda olmasının etkisi var, hem de tabi ki Marvel'ın bile yaratacağı dram'ın belli bir limitinin olması gerçeği var.

Hulk'ı göremedik ya bir de, Hulkbuster'lı Hulk mı olur. Ben Infinity War hikayesinin hiçbir yerinde Banner'ın böyle bir sıkıntı çektiğini hatırlamıyorum, film'e özel yapılmış sanki. Niye yapılmış anlamadım, bu kadar muhteşem film'e 'Hulk smash!' de yakışırdı, sağlık olsun.

En son sahnede de Nick Fury'nin Captain Marvel'a ulaştığını görüyoruz, iyi haberlerle bitirmiş oluyoruz film'i.

Büyük bir heyecan ve gaz ile izledim film'i, ve kesinlikle çok başarılı buldum. Bir devri kapatıyoruz resmen.

Sosyal ağlarda paylaş

DarKRideR said:

bence de öyle olacak ama işte ilk ant-man'de kuantum boyut geyiklerinden gereksiz bahsettiler. tahminimce işte ant-man bu filmde bir boklar keşfedecek bu boyutla ilgili ve savaşı çevirecek mevzu vs. böyle patlak verecek.

zaten avengers'ın mihenk taşı olacak bu filmler biliyoruz. çıkacaklar, yerlerine girecekler vs. derken ant-man'in yeni ekipte bayağı yer etmesi bekleniyor, söyleniyor.

ona biçilecek rol bu filmde belli olacak ki o da infinity war'ın ikinci filminin nasıl şekilleneceğini bize gösterecek.

E peki

taşlar kırılmadı mı gauntletin içinde? Son sahnede gauntlet elinde değildi sanki thanosun. Parmağı şıklattı ve taşların enerjisini harcadı gibi bişey gördüm orda, nasıl toplayacaklar kırıldılarsa?

Benim antman trailerdan tahminim hikaye %90 infinity wardan bağımsız geçecek, bi işte en sonunda hatta belki yalnızca after creditste bağlayacaklar olayı.

Kaptan marvıl da belli ki oricin stori yine, uçakla binanın yıkılmasını engellediği sahnede mesela sıfır süper kahraman gücü var direk pilot olarak kahramanlık yapıyor falan belli ki o aralar daha güçlerini almamış. Süperman class OP falandı sanırım o, başınız çok belaya girerse beni arayın diyip uzaya falan kaçmış olabilir filminin sonunda. After creditste de furynin çağrısını alır ikinci filme bağlarlar.

Üstteki ss kuantum realmle ilgili bi boku taşıyorlar ellerinde işte belli yeaa boşuna inkar etmesin disney. Ama kim ölü kalır kim diri kalır tahmin edemiyorum. Spiderman in ölmeyeceğini biliyoruz tabii ki, gerisi FFA

Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

DarKRideR said:

bence de öyle olacak ama işte ilk ant-man'de kuantum boyut geyiklerinden gereksiz bahsettiler. tahminimce işte ant-man bu filmde bir boklar keşfedecek bu boyutla ilgili ve savaşı çevirecek mevzu vs. böyle patlak verecek.

zaten avengers'ın mihenk taşı olacak bu filmler biliyoruz. çıkacaklar, yerlerine girecekler vs. derken ant-man'in yeni ekipte bayağı yer etmesi bekleniyor, söyleniyor.

ona biçilecek rol bu filmde belli olacak ki o da infinity war'ın ikinci filminin nasıl şekilleneceğini bize gösterecek.

E peki

taşlar kırılmadı mı gauntletin içinde? Son sahnede gauntlet elinde değildi sanki thanosun. Parmağı şıklattı ve taşların enerjisini harcadı gibi bişey gördüm orda, nasıl toplayacaklar kırıldılarsa?

Benim antman trailerdan tahminim hikaye %90 infinity wardan bağımsız geçecek, bi işte en sonunda hatta belki yalnızca after creditste bağlayacaklar olayı.

Kaptan marvıl da belli ki oricin stori yine, uçakla binanın yıkılmasını engellediği sahnede mesela sıfır süper kahraman gücü var direk pilot olarak kahramanlık yapıyor falan belli ki o aralar daha güçlerini almamış. Süperman class OP falandı sanırım o, başınız çok belaya girerse beni arayın diyip uzaya falan kaçmış olabilir filminin sonunda. After creditste de furynin çağrısını alır ikinci filme bağlarlar.

Üstteki ss kuantum realmle ilgili bi boku taşıyorlar ellerinde işte belli yeaa boşuna inkar etmesin disney. Ama kim ölü kalır kim diri kalır tahmin edemiyorum. Spiderman in ölmeyeceğini biliyoruz tabii ki, gerisi FFA

eldiven elindeydi de böyle parçalanmış ezilmiş gibiydi.

Sosyal ağlarda paylaş

axedice said:

DarKRideR said:

E peki

Hayır yahu tabi ki Infinity Stones'a bişi olmadı, hala onun güçlerini kullanmaya devam edecek. Part 2'de teker teker her birini kullanacak işte kalan ekibe karşı.

Ant-Man 90'larda geçecek bildiğim kadarıyla, yani bu filmle direkt bir ilgisi olmayacak. Captain Marvel da origin story gibi olacak ama illa ki bağlanacak Infinity War'a, son sahneden belli.

Spider-Man için Miles Morales teori'si vardı ama ben sanmıyorum daha çok erken, Tom Holland çok taze. Guardians falan da hayata döner kesin.

Sosyal ağlarda paylaş

Redeagle said:

miyaw33 said:

Film gerçekten güzel olmuş,Marvel kitabınin son cildini okuyor gibi hissettim. Tek anlayamadigim

spoiler

Thanos güç taşlarının yerini bulamıyor eğer taş ortaya cikmadiysa, Dr strange kendi taşını diğer boyuta saklasa sorun cozulmezmiydi

şundan bence

Savaştan önce binlerce olası gelecek arasından sadece birinde başarılı olduklarını gördü. Ve olası gelecek için yapması gerekenleri yaptı.

Thanos zaman taşını ele geçiremese orada herkesi öldürüp dünyaya gidecekti. Vision öldüğünde zaman taşıyla geri getiremeyecek bu nedenle güç taşıyla dünyayı olduğu gibi yok edecekti bence.

Yine de Eye of Agamoto ile baya bi pataklamasi lazimdi ya Thanos'u. Orada baya hayal kirikligina ugradim.

En olmadi yaslandirsaydi serefsizi bilmem kac milyon yil gecirtip.

Sosyal ağlarda paylaş

quixef said:

O Thanos u tuttukları sahnede, kolunu bir portaldan içeri soksalar ve portalı kapatsalar olmaz mıydı ki?

Aynı filmde Corvus Glaive in kolunu aldı portal. Yani establish edildi.

Aynen bu aklima geldi izlerken; ama her an herkese yapabilse boyutlar bug olur

Onun disinda, 4dx izlenmez Ankarada. Imax bir daha gitmem gerek.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...