Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Süper Lig 10. Hafta: Alanyaspor - Beşiktaş | 28 Ekim Cumartesi - 19:30

Llama

Öne çıkan mesajlar

Dogru da GS de onlardan 3'er aldi zaten. Eger GS TS-Basaksehir'den birini bile yense butun fikstur muhabbeti bitiyor o zaman.

Su an puan farki 8 degil de 3 olsaydi Besiktas-Fener inanilmaz avantajliydi ve fikstur yuzunden boyle diyebilirdin ama su an onu diyemem.

Biz oynanmamis maclarda full puan kaybetsek ve Besiktas/Fener full kazansa elde var 0'a donuyorsun. O yuzden avantaji yok su an BJK/Fenerin. Ona ancak post-event bakabiliriz.
Sosyal ağlarda paylaş

bjk-fener'in avantajı yok zaten. gs'nin vardı. o avantaj da basakşehir-ts maçlarında nötrlenecek büyük ihtimal işte. ama dediğin gibi gs şu maçlardan 4 puan falan çıkarsa sene başındaki avantajını devam ettirmiş olacak. aynı şeyi söyleyip anlaşamadık galiba bi türlü sadsadadsa
Sosyal ağlarda paylaş

enrique said:

ama sen de gs'nin puan kaybetmesi daha muhtemel maçlarda puan alıp avantaj yakalarız diyebiliyorsun. bjk'nin kayserispor,sivasspor'dan 3 puan alma olasılığı gs'nin ts-basaksehir'den 3 puan almasından çok daha yüksek bence.

BJK'nın farkı kapatması için hem GS'nin kötü performans göstermesi, hem de kendisinin ileriki maçlarda puan kaybı yapmaması gerekiyor. Yani iki koşula birden bağlı.

GS'nin farkı açık tutmak için alacağı her puan yanına kar, BJK iyi de gitse kötü de gitse fark etmiyor. BJK kötü giderse ne güzel, ekstra bonus.
Sosyal ağlarda paylaş

Rewendor said:

BJK'nın farkı kapatması için hem GS'nin kötü performans göstermesi, hem de kendisinin ileriki maçlarda puan kaybı yapmaması gerekiyor. Yani iki koşula birden bağlı.

GS'nin farkı açık tutmak için alacağı her puan yanına kar, BJK iyi de gitse kötü de gitse fark etmiyor. BJK kötü giderse ne güzel, ekstra bonus.

gs için de iki koşula bağlı ama işte. gs'nin puan farkını koruması-açması için bjk'nin kötü , kendisinin iyi perf göstermesi gerekiyor. ha gs ts-başak maçlarından 4 puan falan çıkarırsa o zaman işte öne geçmiş olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Puan farkı da orada devreye giriyor. Anlattığımız o.

GS kötü - BJK kötü --> puan farkı korunur, GS avantajlı
GS iyi - BJK kötü --> puan farkı açılır, GS avantajlı
GS iyi - BJK iyi --> puan farkı korunur, yine GS avantajlı
GS kötü - BJK iyi --> puan farkı kapanır, takımlar kafa kafaya gelir.

Her koşulda GS'nin kaybedeceği BJK'nın kaybedeceğinden çok daha az.

Kaldı ki bir yandan CL bir yandan kendi iç karışıklıkları varken Beşiktaş'ın önündeki fikstürde GS'nin bu zamana kadar gösterdiği performansı gösterebileceğini çok sanmıyorum ben. Belli olmaz tabii.
Sosyal ağlarda paylaş

taa yukarlarda yazdım tek ekstra kayıp gençler maçı oldu diye. ha onla da sanırım gs henüz oynamadı. gs de gençlere puan kaybederse kayıp olmaktan çıkar zaten. senin üstlerde yaptığın olasılık sistemine göre gs'nin puan kaybetme olasılığı %66.66 gibi görünüyor. malum 3 ihtimal var, beraberlik-galibiyet-mağlubiyet. fanatik olarak değil de realist olarak yaklaştım baya.
Sosyal ağlarda paylaş

Hayır realist yaklaşmadın.

"GS'nin kazandığı maçları BJK hayli hayli kazanır" dedin, "BJK'nın devrildiklerinde de GS hayli hayli devrilir" dedin.

Dediğin gibi olması için BJK'nın GS'den daha iyi futbol oynadığını düşünmen lazım. Öyle mi düşünüyorsun deyince evet diyemedin, kaçamak cevap verdin.

Neden BJK'nın kaybettiklerini GS'nin kaybetmesi daha fazla? Neden GS'nin kazandıklarını BJK'nın kazanması daha yüksek ihtimal?

Ya BJK ligde GS'den daha iyi futbol oynuyor diyeceksin (ki objektifliği tartışılır), ya da BJK daha iyi oynuyor diyemem ama mantıklı sebep olmasa da bence böyle diyeceksin (ki objektif değil).
Sosyal ağlarda paylaş

yoo kaçamak cevap vermedim ki. osmanlı-sivas-kayseri tarzı maçlarda en az gs kadar oynarız dedim. şuan fikstüre de bağlı olarak en iyi futbolu gs oynuyor gibi gözüküyor. ayrıca gs'nin rahat geçtiği maçları bjk'nin de rahat geçebilecek olması niye bu kadar rahatsız etti onu da anlamadım. son şampiyonun takıldığı maçlarda gs'nin de takılma olasılığı çok yüksek değil mi yani?

bjk-gs fikstürleri yer değişseydi mesela şuan ligin en iyi futbol oynayan takımı bjk gibi gözükecekti. fikstür avantajı lafına niye bu kadar alerjiniz oluyor anlamak güç, her takım her takımla 2şer kere oynayacak zaten. sadece gs fikstürü dolayısıyla lige avantajlı başladı, gerçek bu yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Performansa itiraz etmedim zaten, ama puan farkı şu anda avantaj değilmiş gibi sunuluyor ona itiraz ettim. Bir tarafta kazanılmış kesin puan var, diğer tarafta olasılıklar, ve olasılıklar en iyi olsa durum eşitleniyor, olmazsa fark kapanmıyor bile, haliyle avantaj avantajdır.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...