Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

MTG ARENA

Densiz

Öne çıkan mesajlar

• 4 hafta sonra ...

mythic bebeğim, mythic ?

Spoiler

mythic.png

evet arkadaşlar meta deck yani herkesin oynadığı önceden hazırlanmış kurgulanmış deck yapmıycam diyerek başlayan serüvenim meta deck ayarında bir deck yapıp mythic ranke ulaşmamla sonuçlandı. başta alakası yoktu son haliyle rank atladıkça değiştirdim yeni uygun kartlar keşffettim ve şu son halini aldı.

https://mtgarena.pro/decks/wg200-3

200 den fazla maç yaptım ve hiç bu deckin benzeri bir deck çıkmadı karşıma. bu sezonun bir iki tane meta decki var ki bence buda meta deck ayarında çünkü tüm kartlar birbirini destekliyor. daha 3. turdan hayvan gibi ordu koyup rakibi psikolojik olarak çökertiyor deck önce bi. satrançta esas oyunu kazandıran nasıl piyonlarsa buda da 1/1 lik yaratıklar kazandırıyor oyunu. bi kaç zayıf noktası var o kartları içeren deckler çıkarsa karşısına hiç bişey yapamıyor ama kağıt taş makas olayı tabi.

cidden gidip nette meta deckler bulup onları kullanmaktansa sıfırdan bir deck yapıp onu oynadıkça geliştirmek çok daha zevkli. %90 ilk bine %10 uzaklıktasın demekmiş bu arada.

Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...

bu sezonda çıktım mytich'e %94 ten bu sefer.

deck yine baya değişti 

https://mtgarena.pro/decks/wg1111 (manuel girdim decki. mtga pro upload etmiyor.)

bu deck son nokta artık. bütün katlar birbiriyle çalışıyor. sayıları tam olması gerektiği gibi. gördüğüm kadarıyla bu decke koyulacak daha uygun bi kartta yok.

normalde hep aynı deckle oynayınca sıkılıyor insan hep aynı şeyler oluyor diye ama bu deckte çok fazla oyun çeşitliliği var. gelen karta ve sahadaki duruma göre gidebileceğiniz birden fazla yol oluyor ve olay zaten o gidilecek doğru yolu uygulamakta. o yüzden baya zevkli oynaması. çok ufak şeyler büyük fark yaratıyor.

mesela yeni keşfettiğim trick. ironroot warlordun vuruş gücü sahadaki yaratık sayına eşit. ironrootla saldırıp rakip ona göre pozisyon aldıktan sonra march of multitude ile 10 tane 1/1 yaratık oyuna sürerek bir anda beklenmedik şekilde +10 damage verilebilir ki buda oyun kazandırır. aynısı woodland champion içinde geçerli. yada oyun içerisinde 12-13 tane yaratık olması alışıldık, yaratık sayısına göre heal eden rally for the throne oynayınca çat diye hayvan gibi heal. deckteki planeswalker lar direk bu çok yaratık olayını kullanır özellikte. venerated loxodon u kullanması çok klas. hiç land kullanmadan 5 tane 1/1 lik yaratığı kullanıp birde hepsine +1/+ 1 counter ekleyip oyuna sürdün mü bir anda oyunun resmi değişiyor. lovestruck beast pek bu deckle alakası yok gibi ama sırf oyunun erken safhasında 5/5 lik bir yaratık koymanın büyük avantajı için tutuyorum. artı tek mana 1/1 yaratık koyuyor ilk elden gelmesi büyük avantaj o yüzen. unbreakable formation bir turluğuna god mode açıyorsun ve sahada 15 tane yaratık olduğunu düşün.

saha temizleyen deckler çok zorluyor tabi. ama oyunu çok çabuk kurabildiği için 3 kere wipe yiyip 3 kere oyun kurup kazandığım oldu. saha temizleyen decklerle çok çekişmeli maçlar oluyor ama kaybediyor genelde. 1-2 kere sorun değil sırf wipe atan deckler var. mytich'e çok kolay çıkıyor ama mytich te iş yapamıyor. %94 ten %89 a düştüm direk. sorun sadece oyun kurmak üzerine deck. rakibin oyununu bozan bi pacifism birde hanged executioner var. siyahın pislik yapan kartlarıyla kombinlemeye çalışcam bakalım.

Sosyal ağlarda paylaş

ahahaha yaptım oldu! rage quit çıktı yapınca ?

anladım destroy all oynayan adam olduğunu. şerefsiz landleri biriktiyo hiç bişey oynamıyor.

cidden çok ince şeyler var bu oyunda ya. o kadar oynadım bu desteyle şunun olabileceğini hiç düşünmemiştim.

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...

off sadece şu hareketin güzelliğini göstermek istedim

yine değişti bu arada. güçlü bir büyücü gücünü topraktan alır diyerek land avantajı sağlayan leafkin druid i ekledim desteye 3 tane. ve kendini koruyamayanın büyücü olamayacağına karar verip 4 tane counter spell koydum. şöyle oldu en son.

https://mtgarena.pro/decks/wg1212-8559b

Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
  • 5 ay sonra ...

Oyundaki battle pass sistemi ne kadar kötü olmuş? Millet battle pass kasması kolaylaşsın ister, bunlarda her gün girip 10 win alacaksın. Yine de eksik kalıyor event vs. uğraşmak gerekiyor lul.

ek: iki seferdir sezon ortasında kuruyorum ve moralim bozuluyor siliyorum. Sistemleri çok salakça olmuş.

Densiz tarafından düzenlendi
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
  • 3 ay sonra ...
  • Yeni Oluştur...