Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Ac patinin gece kasintisi...

Tim

Öne çıkan mesajlar

haftaya yine elitizm dozumu doldurup tanımadığım insanları ezerek başladım, ne kadar da mesudum. 4 dil bilen hizmetçime akşam yemeği için şatobiryan ve tiramisu yaptırıyim de iyice mest olayım hmppfs.

fikir beyanı da elitizm, ezme çabası oldu ya ne diyeyim. kişi kendinden bilir işi işte.
Sosyal ağlarda paylaş

adamlar şeker kıtlama noktasına gelmişler vay arkadaş

hayatınızda gerçekten tiramisu yemediğinizi belli etmeyin bari.cafelerde yediğiniz saçmalıklardan bahsetmiyorum adı tiramisu onların sadece.konyak veya likör katamadıklarından bambaşka bir tatlı yemiş oluyorsunuz. şerbetsiz künefe yemek gibi bir şey.
Sosyal ağlarda paylaş

tiramitsuyu italyanın tiramitsu köyünde yiyeceksin
dalından tazecik koparılıp getirilecek. Üstüne 1957 albert te mountaubert XO sıcacık dökülecek. Cafelerde yediğiniz tiramitsu plaj terliğinden farkızdır.

italya'ya multipass schengen almadan, milanodan napoliye çıplak ayakla yürümeden tiramitsu yedim demeyin lütfen!!!
Sosyal ağlarda paylaş

Tiramisu'nun tarihi
İlk kez 1600'lü yıllarda milano'da ortaya çıkan bu tatlının hikayesi, üzerindeki öğütülmüş kahvenin iyi bir bağırsak düzenleyicisi olmasına dayanır. Toz kahvenin dışkı katılaştırıcı ve bağırsak düzenleyici etkisini keşfeden italyanlar, geçmişten günümüze taharetsiz olmalarının da etkisiyle, karşılaştıkları ishal vakalarındaki sıçramaları asgari düzeye indiren bu gıdayı yemek için tiramisu tatlısını icat etmişlerdir. Orijinal adı La Tirramushala, yani ishalli netice olan bu tatlıyı yemek için 30 öroluk turumuza katılabilirsiniz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...