Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sıfır GTX 1080 MSI Gaming X

sabonis

Öne çıkan mesajlar

yalanlar ile iq ters orantılı olabilir harbi.. bir de nasıl kıvırıyor sanki 2200 dememiş gibi. 2200 liraya bul kartı bakalım nerede? hepsiburada 3300, vatan 3500, gameextra 3150 lira.

kaldı ki yurtdışından aldın bozuldu onun garantisi için uğraş dur, yurtdışına gönder, geri getirirken 500 lira üstüne bi daha vergi ver... baya net bir şekilde daha ucuza almıyorsan, yurtdışı yerine türkiye garantili almak her zaman daha mantıklı.
Sosyal ağlarda paylaş

GONDARCENGIZ said:

@Baggio
garantisiz mi? muricadan aldığını 1 ay içinde yolluyosun birebir bişeyi varsa değiştiriyolar, sonrasında evga rma açabiliyosun, almandan aldığınıda yollayabiliyosun 2 sene garanti veriyo. ayrıca sene 2017 , zırt pırt bozulan şeyler değil bunlar (7/24 %100 load çalışmıyosa). garantisi bitene kadar babalar gibi çalışır. garanti konusuyla ilgili mesajda atmadan nasıl yalancı olduk onuda anlamış değilim

hedef kitle 1080 e 2600 veriyosa 3100-3200 e 1080ti alabiliyoken o kitlede sorun vardır, bunu dile getiriyorum.

lel

Ha alınca bir ay içinde bozulacak, gümrük işlemleri ve 10-15 süren kargoyla RMA yapacaksın, gidip geri gelecek falan, su içinde 1 ay süreyi kartsız geçireceksin, veya 1 aydan sonra bozulursa Türkiye'deki işgüzar distribütörlerin götünde elinde Amazon faturasıyla dolaşıp sinir harbi yaşayacaksın, bunların hepsini 100-200 lira için yapacaksın. Bu mudur çözümün? Bırakın abi bu şark işlerini ya, şu an kılıf uydurma çabaları bunlar.

Şu gümrüğüyle beraber 2200 TL'ye gelen yerin (bunun aynısını, başka marka referans soğutma herhangi bir 1080 değil) linkini at da sardırayım ben hemen bir tane, yoksa yalancı oldun evet. Adam kol gibi 2600 yazdığı halde ikidir 2750 diye çarpıttığında zaten olmuştun bir tur :p

Hedef kitle konusunda biraz daha yardımcı olmayı deneyeyim. Adamın karta vermeyi düşündüğü para zar zor 1.5-2k oluyorsa, normalde 3k+ fiyat çekilen karta dönüp bakmaz bile. Burada pazarlıkla 2.5k oluyorsa gaza gelip azıcık daha para denkleştirebilir belki ama gidip "e o zaman bi 800 daha koyayım da garantisiz Ti alayım" demez. Bu mantığın 60k bütçeyle araba bakmaya başlayıp "x daha koy da y al" diye diye önüne 100k'lık araba koyan kolpa galericilere benziyor o yüzden, yeterli bir benzetmedir umarım.

TLDR: Kıskançlık, mülkiyet düşmanlığı, anlamsız baltalar içeren postları neden attığınızı anlayamıyorum. Zaten adamın adını alıp Pazar Alanı'nda aratıyorum, hobisi saçma baltalar, derailler olmuş.
Sosyal ağlarda paylaş

Xenus said:

o olay doğru ama yeni gpu, cpu'ları official limitler içerisinde kullanırsanız sorun çıkma olasılığı yok gibi bişi. vatan bi ara bu kartı 2150tl'e sattı kaçırdığım için ağlıyorum hala.

GPU kolayına bozulmaz tamam da üstündeki fan bozulur, güç girişi bozulur, boktan bir tane transistör milyonda 6'lık üretim hatasına düşmüştür 2 ay sonra o patlar, sonra kapı kapı gezersin.

Arada ciddi fark varsa girilecek bir risk, arada biz de giriyoruz da öyle 100-200 liranın kurnazlığı için uğraşılacak işler değil. Herkesin de bu konudaki risk skalası farklıdır, sizin için 25 TL bile önemli iken başkası kafası rahat olsun diye 400 TL verebilir. Şahsi cimrilik geçerli bir balta nedeni değil.
Sosyal ağlarda paylaş

@Baggio

100-200 değil 400 lira, 400 lira daha koysan 2750 e 1080ti alabiliyosun, ayrıca bugüne kadar amazondan ekran kartı alan herkes geri yolladı zaten hepsi bozuk geliyo. sanki vatana yollayınca 2 güne vercek yenisini lel.

üstüne bide kıskançlık mülkiyet düşmanlığı yazıp kahkahayı bastırdın ya ne dim, o senin bakış açın demekki insanlarında öyle yaptığını düşünüyosun bilemicem orasını.

benim tek derdim şurda 2750 liraya 1080 yerine az daha koyup 1080ti alınabiliyo bunu demeye çalışıyorum. Ayrıca sizde burdan gidip enayi gibi ederinin 500-600 fazlasını vermeyin kartlara gidin amazondan alın bişey olursada 50-60 lira ver dandik kart tak idare et 10-15 gün.

bi yandan sizde haklısınız abi, dinazor gibi yaşadığınız için bakış açınız fosilleşmiş artık.

daha da gelmem davosa, dinozlara laf anlatılıp görüş bildirilemiyo

lel

not: dinazordan kasıt (eski kafa)
Sosyal ağlarda paylaş

Link atmadığına göre 2200'lük kartın yalan olduğunu anlıyorum, heveslenmiştim halbuki...

Ti'ye çıkma, max bütçe, garanti tercihi gibi konularda verdiğim bilgileri kişisele çevirip fallacy ile kapatman güzel olmuş. Gerçek bir Diva-ül Kulub episode.

Hadi 2200'lük 1080'i beceremedin de BARİ şu 2750'ye Ti alınan linki ver onu alayım ya. Son yazdığında 3150 idi o da 2750'ye düşmüş bir anda, heveslendirdin yine namıssız.
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğin garanti olayı bazen tr den aldığın garantili kartlarda da oluyor. Misal vatan sana yurtdışından yeni kartın gelmesini bekliyoruz diyebiliyor. 1 ay kartsız kalabiliyorsun.

Bozulan 1070 ini tr garantiye gönderen elemana 1 ay sürer diyorlar. Gidiyor amazondan 1080ti alıyor.

1070 garantiden sıfır olarak değişip gelince 2850 tlden sıfır 1080ti yi sattı iki hafta önce. Satıldığı için konuyu silmiş o yuzden link atmadım.

Ha o arkadaş galiba hemen satılsın diye aldığının altına uygun koydu fiyatı. Muhtemelen 3100-3200 tldir gelişi.

1850 tlye sıfır tr garantili gtx1080 bile çat diye satilmadi forumda.

Şimdi piyasası uçtu. 2k değmez denen kart %30 zam yediğinde almak pek de mantıklı değil.

Bunlar benim şahsi görüşüm. Kahrolsun tüketici düşmanı nvidia.

Umarım satar op.
Sosyal ağlarda paylaş

Ekran kartlarının piyasasının mining modasıyla gereksiz yükseldiğine itirazımız yok canım, "bu devirde ekran kartı mı alınır" diyenlerle bir şey tartışmıyorum zaten. Dışarıdaki garantisiz fiyatı 200 ucuzlatıp, satıcının garantili fiyatını 200 arttırıp, sonra bunlar üzerinden "lel lul kek kük" diye yanıltıcı baltalar vurmaya benim itirazım.

Mantıklı baltaya her zaman açığız da Pazar Alanı'nın içine ediyor troll keyif baltacıları.
Sosyal ağlarda paylaş

marksman said:

Dediğin garanti olayı bazen tr den aldığın garantili kartlarda da oluyor. Misal vatan sana yurtdışından yeni kartın gelmesini bekliyoruz diyebiliyor. 1 ay kartsız kalabiliyorsun.

Yurtdışına postalarsan sırf gitti geldiler sürüyor ama o kadar, yenilenecekse veya tamir olacaksa onun süresi yine geçiyor, Amazon'un kapısından girdiği an heal olmuyor ki kart :)

Bozulma ihtimali %1'den bile düşük ama başınıza denk gelirse sıkıntısı çok büyük. Fiyatta %20'den fazla fark yoksa girilecek iş değil BENCE, kimisi için bu margin çok daha yüksek veya düşük olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

ya onu bunu bırakın şimdi, bu kartlar ucuzlamazsa ne bok yicez onu düşünün :(

dolar zaten leş durumda, üstüne minerlar kart fiyatlarını uçurdu...

sabo-vatan-amazon şuan hiç bir yerden kart alınmaz bence, cidden miner kartları geliyor ise onu beklemek gerek, ama ne zaman geliyor ?

gandalfın dönüşü gibi bekliyorum şu kartları
Sosyal ağlarda paylaş

Almayacaksin abi. Miningciler süpürdü diye keyifleri yerinde. Asıl müşterileri pek umurlarında değil. Gaming kitlesinin potansiyelini ve su an ki kart ihtiyacını biliyorlar. Eşek değiller ya.

Tamam mininge elverişli kart üretilip satışa sunulacak. Mininciyi nasıl uzak tutacaksın bütün kartlardan ?

Oyuncuyu düşünmek adına. Kardeş komple sistem topluyorsan sana şu kartı veririm demek pek yardımcı olmuyor. Adamın tek ihtiyacı kart belki. Velhasıl beklemek lazım. İki büyük üretici yeni kartları duyurdu, amd daha önce açıklamıştı, hatta çıkış tarihi ertelendi mi noldu mining bokuna.

Tamam miningciyi karta boğ ama asıl müşteri kitlenide unutma bre.
Sosyal ağlarda paylaş

marksman said:

Oyuncuyu düşünmek adına. Kardeş komple sistem topluyorsan sana şu kartı veririm demek pek yardımcı olmuyor. Adamın tek ihtiyacı kart belki.

Orada da oyuncudan çok kendilerini düşünüyorlar zaten. Ekran kartı veremeyince adam 3-5k'lık geri kalan OEM alışverişini de yapmadan çıkıyor dükkandan doğal olarak, o pastadan olmak istemiyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

GONDARCENGIZ said:

garantisiz mi? muricadan aldığını 1 ay içinde yolluyosun birebir bişeyi varsa değiştiriyolar, sonrasında evga rma açabiliyosun, almandan aldığınıda yollayabiliyosun 2 sene garanti veriyo.

rottweilerdan 1070 getirmiştik, bahtsız çıktık ürün ilk ay sonunda elimizde kaldı. kargoya verdik 2 ay kayboldu sonra bir tur bütün almanyayı dolaştı ve evgaya ulaştı.
evga hızlıca değişimi onayladı, geri postaladı.
kapıda tekrar gümrük vergisi ödettiler.

baş ağrısı olabiliyor, cazp görünen bugün cebinde kalan para yarın gene senden çıkıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

üstünde yazıyordu zaten. faturası vs herşeyi önceden koydurduk.
ya ödeyeceksin yada kart yok dediler.
ek olarak:
vereceğin kargo ücreti upsle vs 200-300 lira. <100 tl bulduğumuz bir tek ptt kargo vardı. kartın 2 ay kaybolması da onların suçu mu yoksa dediklerine göre alman postası grevde olduğu için mi bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...