Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avrupa'dan Futbol [17/18]

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

ORADAN LİG LİDERİ GETİRİN LİVERPOOL ŞOV YAPACAK.

Yine yenildik, yine top class takım zaferi ardından lig sonuncusuna kaybetmek sdfhkjsafhs

5 senedir falan her Liverpool top class takım zaferinin ardından çöp rakibe MS oynasam tahminen hayatımın geri kalanında çalışmama gerek duymayacak kadar para stoklamış olurdum ya...
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun cok duruyo anlaminda soyledim..Ofsayt vs degilde hafif ortada olan kararlarda hakemler zorlanir gibi geldi bana, penaltida da tam emin olamadilar en sonunda hakem kendi gitti ekrana bakti karar verdi. TR de filan yerler o hakemi ekrana gidene kadar. Kullanimi boyle degildi diye hatirliyorum sanki son karari yine hakem verecekse baya olay cikar..

Sessiz izliyorum ilk golude neden vermediler anlamadim faulden mi ofsayttan mi..
Gol temiz gibi gelmisti..
Sosyal ağlarda paylaş

VAR sadece macın sonucuna buyuk etki eden kararlarda kullanılacak normalde. Gol, kırmızı kart falan. VAR bu arada son haline ulasmadı. İlk basta hakemin gidip ekrana bakması muhabbeti yoktu. Simdi onu da eklediler. VAR hakemi kesin karar vermiyorsa hakeme git bi bak suna ne diyeceksin diyebiliyor.

Bayagı bir macta kullanıldı, maca sure suana kadar macın suresine onemli bir etki etmedigi ortaya cıktı. Zaten normalde de tartısmalı kararlarda itirazdı bilmemneydi derken zaman geciyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Oradaki sikinti su iste..Eger VAR'dan fikir tam gelemiyorsa hakemin ilk verdigi karara bakilmasi gerekli bence, eger hakem gidip ekrana bakacaksa tekrardan bu sefer is buyur cunku insanlar orta hakeme guvenmiyor, VAR'in olma sebebi baska bir otoriteye sorulmak istenmesi. O kadar muallaksa eger pozisyon, tekrardan ayni sorumlulugu hakeme veriyorsun bu sefer isin ucu kacabilir. O yuzden bana son kararin tekrar hakeme sorulmasi fikri kotu geldi. Ilk gordugunden devam etmeli derim, bariz yanlis olsa VAR zaten kararini verir.

Ingiltere medeni cit cikarmiyor kimse de hakem o ekrana gidene kadar ekranda filan olusacak baskiyla gordugunu de goremez zaten.
VAR olacaksa eger ne futbolcunun erisebildigi ne hakemin erisebildigi bagimsiz bir mekanizma olmali ki futbolcu sacma sapan itirazlarina devam edemesin. Ben demedim VAR diyor dedigin zaman zaten buyuk bir baskiyi uzerinden atar hakemler. En azindan TR versiyonu boyle olmali derim.
Sosyal ağlarda paylaş

VAR baska bir otorite degil. Mactaki tek otorite yine hakem. VAR bildigin yardımcı hakem. Sadece ekran basında bellli baslı pozisyonlara bakıyor. Yardımcı hakem de el var penaltı diye bayragını kaldırabiliyor ama hakem ister veriyor ister vermiyor gidiyor yardımcıyla konusuyor isterse. VAR da aynı hesap. Adı ustunde Video Assistant Referee.

Eger oyle yaparsan da hakem sorumluluktan kacar. Hakem yine hakem. Cizgi hakemi gibi, bayraklı yardımcı hakem gibi, 4. hakem gibi ekstra yardımcı hakemi var artık. Ve hakem isterse pozisyonu tekrar gorebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

italya'da almanya'da %100 penaltı pozisyonları var ile iptal edildi ya, hatta bayern'in bi maçıydı hakem önce penaltıyı verdi sonra var hakemi iptal etti. ardından hakemin kararının doğru, var'ın yanlış olduğu ortaya çıkmıştı.

bayağı bayağı boktan bir sistem. daha güvenilir diyorlar taraftar tepkisinden kaynaklı ama oyun içinde hakem hataları da olacak, sonuçta insan faktörü.

hani şike vs. muhabbetindense var zaten görüldüğü üzere yine sömürülebiliyor da sistem, çok bir şey değişmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Iste o yuzden NBA gibi olmasi lazim. Eger pozisyon kolay suzulemiyorsa o zaman sorumlulugu VAR'dan alip hakeme vermenin bir anlami yok. VAR hakemi karar veremiyorsa zor posizyon demektir, zor pozisyonsa hakemin ilk verdigi kararla devam etmek mantikli daha fazla baski altina sokmadan.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...