Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avrupa'dan Futbol [17/18]

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

ya bu arada kim bu adam diyorsunuz da, büyük ihtimal cannavaro seviyesine falan ulaşacak van dijk, istikrarlı çıkışı sürekli üstüne 1 değil 2 kata kata gidiyor ki klopp'un elinde de bambaşka bir adam olabilir.

yeni düzende liverpool satarken bile kar edebilir ki satmasa da şampiyonluk bile kazandırabilecek potansiyeli olan bi adam bana kalırsa.

city, manu falan bu kadar harcamasaydı onlardan biri alacaktı zaten ki manu zaten en yakın isimdi normalde.

edit:

bu arada diğer muadili de lazio da, zaten milli takımdan yandaşı.

de Vrij'e de tahminen 50+ transfer bedeli gelecektir ki lazio bırakmaz. de vrij de hemen hemen aynı kalibrede ve 1 yaş daha genç.
Sosyal ağlarda paylaş

abi neye göre etmez, kime göre etmez :(

öyle düşünmek gerek. liverpool dünyanın en zengin 10 kulübünden biri ki sportif gelirler konusunda ilk beşte halen yanılmıyorsam. adamlara koymuyor bile şu verilen para

hani tr veya avrupa'nın genel standartlarını düşünürsen neyse de 1 milyar euroluk bir pazarın içinde 75 milyon euro böyle potansiyele ne bileyim.

garip ama normal.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

2 sene once defansa 75m verseler NOPOYOSONOZ LON diyecek adam gelip normal falan yaziyo ya.

tamam da işte kulüp başına gelirleir muazzam arttı, ingiltere şartlarında normal. 2 sene önce herkes ebesinin derdi ama şimdi o ülkede normla harbi.

halen ebesinin diyoruz da biz fakirler ebesinin diyoruz sdafsdafsa

cenk 28'e gidiyor diye seviniyoruz, ingilterede kelepir fiyat resmen ahahaha

bu zaten piyasayı yok etti aslında, bizim gibi ülkelere potansiyel getirtmek çok zor oldu iyice. direkt onlar alıyor parayı basıp. yarışamazsın. yarışmamak için hepsinden önce atlaman gerekiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Gate and matchday income £62m

TV and broadcasting £124m

Commercial activities £116m

heriflerin sadece ligden elde ettiği sportif gelirleri 350 milyon euro yılda

tr takımlarının ki şuan en çok kazanan bjk, sportif geliri 120 milyonu görüyor ki 1/3'ü neredeyse ŞL'den gelen para. Arada neredeyse 3 katı fark var birinin liginden elde ettiği para ile birinin toplam gelirleri arasında sdfsda

he birde mesela borcu yok liverpool'un. 55 milyon pound'muş bütün borcu. geleni vuruyor acımadan.

adam satıyor arada tabii.

son 3 senede ortalama 90 milyon euroluk oyuncu satışı yapmışlar. hepsi birbirini denkliyor ortada 75 milyon vermelik bütçe çıkıor işte sdafdsa
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

2 senede gelir 10 katina ciktiysa bunda bi sacmalik yok mu diyoruz zaten

abi liglerini satıyorlar. arap parası city'de belirgin de şuan küme düşen takım bile TR liginin şampiyonundan fazla para alıyor EPL'de.

Liglerini sattılar adamlar, deli para yapıyorlar. ŞL şampiyonu olan takım, EPL 4'sünden az alıyordu yanılmıyorsam.

Olay kulüplere sağdan soldan akan para değil artık orada, ligleri değerli. Celtic ve Rangers boşuna bizi de alın diye ağlamıyorlardı asdasd

edit:

Ha onun dışında modern dünya abi, sektörün kazandığı değer ortada. TV'de en çok değer kazananlardan. Maç yayınlamak için ödenen paralar ortada çünkü getirisi kat ve kat fazla işi doğru kotarırsan. İngiltere'de bu parayı ödeyenler yine İngiliz yatırımcılar. Bizdeki gibi dışarıdan Araplarda gelip almıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Piyasanın durumu ve EPL içi transfer olması (Tok satıcı-Zengin alıcı) fiyatı katlamış ama şu durumda normal bence.

Ha 50-55'e de bitebilirdi ama Southampton sağlam müşterisi Liverpool'u kırmamış biraz ilaveyi koymuş Matip'in yanına yana yana stoper aradıklarını görünce. Lovren'ler, Klavan'lar falan oynuyor sonuçta.

Southampton da dikkat etsin yalnız 250 milyon euro'luk kadro ile küme düşebilirler.

Bu arada gereksiz bilgi, şu an bizde rezil bir performans göstermekte olan Denayer ile en pahalı defans ünvanını alan Van Dijk; Celtic'in stoper tandemiydi ve Denayer baya daha öne çıkıyordu performans olarak. Şimdi halleri ortada
Sosyal ağlarda paylaş

ona bakarsak ohoo

bizim milosevic'in tandemi lindelöf'tü misal. milosevic ondan çok daha iyiydi asadsfsda

biri 35'e transfer yaptı. (mou ve menajeri sağolsun), diğeri 24 yaşında karşılıklı anlaşarak sözleşmesini fesh etti.

Pedro Franco mesela eder balanta'yı kesiyordu, daha fazla forma giyiyordu ve önündeki adamdı. Hatta A milli daha önce olmuş ve daha çok maça çıkmıştı yanılmıyorsam.

Eder Balanta'da halen o beklenen çıkışı yapamadı gerçi ama bu sezon Basel'de yaptığı çıkış ortada. Yazın kesin transfer yapar bence özellikle İspanya'ya. Onun da yolu açık.

GS ve FB'de de böyle çok örnek var gerçi ya düşününce sdfasd

Linnes mesela ben halen çok severim, ama o sezon Molde'de çıkış yapan herkes bir yerlere kapak attı resmen üstüne koya koya gitti bi Linnes patladı. Ki büyük ihtimal o kadrodaki en heyecan uyandıran adamdı. Çok büyük işti GS'nin Linnes'i alması hep dedim, halen diyorum ve diyeceğim.

Gider böyle böyle ya, bizim ülkeden adam olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Linnes farklı abi. İyi maçlarımızın çoğunda Linnes soldaydı ve maçın hep en iyilerindendi, aslen sol bek olmamasına rağmen, sıçıp batırdığı maç da çok hatırlamıyorum bu sene. Ama Denayer dediğin adam kafaya çıkamıyor, bir stoperin kafaya çıkamaması çok acı. Çıkıp top kapmaktan veya uzaklaştırmaktan bahsetmiyorum, adam zıplamıyor bile, duruyor aq. Belçika pasaportu gerçekten çok kıymetli şu dönemde. Ben gerçekten Denayer'den kötü stoper pek görmedim son yıllarda
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...