Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Avrupa'dan Futbol [17/18]

Natanyal

Öne çıkan mesajlar

BulletRide said:

Linnes farklı abi. İyi maçlarımızın çoğunda Linnes soldaydı ve maçın hep en iyilerindendi, aslen sol bek olmamasına rağmen, sıçıp batırdığı maç da çok hatırlamıyorum bu sene. Ama Denayer dediğin adam kafaya çıkamıyor, bir stoperin kafaya çıkamaması çok acı. Çıkıp top kapmaktan veya uzaklaştırmaktan bahsetmiyorum, adam zıplamıyor bile, duruyor aq. Belçika pasaportu gerçekten çok kıymetli şu dönemde. Ben gerçekten Denayer'den kötü stoper pek görmedim son yıllarda

işin komiği adamı ilk 11 oynattılar milli takımda ve sayesinde goller yediler dsadas dediğin gibi belçika pasaportu yüzünden adam prim yapıyor..

bu arada kane muhtemelen sezon sonu Real'e gider ki hiç istemiyorum. Alli'yi filan da istiyorlardı da başkanımız 150'den açtı kapıyı, kaçtılar.
Sosyal ağlarda paylaş

EPL içi transfer yaparsa o paralara çıkılır. Gary Lineker'den beri İngiltere'den iyi forvet ithali olmadı diğer liglere. Tottenham CL yaptığı sürece kalır Kane. Hatta şu an transfer bütçesi olarak Manu, City, Chelsea'yi geçtim Liverpool falan bile Real Madrid'in üstündedir. EPL gelirleri feci boostladı
Sosyal ağlarda paylaş

Yani EPL gelirleri boostladı ama RM'nin ve Barça'nın gelirleri halen EPl lideri falan seviyesinde ya, sponsorlardan da inanılmaz gelirleri var. Araştırmadım ama büyük ihtimal daha çok kazanıyor olabilirler.

edit:

Baktım.

https://www.forbes.com/teams/real-madrid/
https://www.forbes.com/teams/barcelona/

Yani bunların seviye aslında bambaşka ama İngiliz kulüpleri gibi "amannn sal gitsin" kafasında hareket etmiyorlar. Her hareketleri hesaplı kitaplı, para çok nasılsa diye gidip Chamberlain'lere 40 vurmuyorlar asdfsda

Ha bir de en kötüsü şu;

https://www.forbes.com/teams/atletico-de-madrid/

gelirin temel sebebi yükseklikteki ispanya'daki yayın ihalesinin, daha doğrusu federasyonun barça ve real madrid'i itelemesi.

yanılmıyorsam yayın ihalesindeki havuzun %55'i bu iki kulübe gidiyor. geri kalan para 1. ve 2. ligdeki bütün takımlara paylaştırılıyor belirli şekillerde.

RM ve Barça broadcasting'ten 1.250 milyar euro kaldırırken Atletico sadece 400 kaldırıyor düşünün. Atletico'nun konumu, son 6 senedeki durumu ortada. Top class takım bile kabul edilebilir belki vs..

Bu da bir nevi adaletsizlik aslında ama yapacak bir şey yok sdfdsf
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

EPL içi transfer yaparsa o paralara çıkılır. Gary Lineker'den beri İngiltere'den iyi forvet ithali olmadı diğer liglere. Tottenham CL yaptığı sürece kalır Kane. Hatta şu an transfer bütçesi olarak Manu, City, Chelsea'yi geçtim Liverpool falan bile Real Madrid'in üstündedir. EPL gelirleri feci boostladı

abi o öyle değil ya, Real teklif edince, oo real deyip gidesi geliyor ki açılanana bakınca 110k alıyor kane şu an. fellaini daha fazla kazanıyor şu adamdan.
Bale misal totnımda kralken gitti real'e sıradanlaştı. ben kral olacam bulunduğum takımda derse kalır ama dediğin gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

NBA gibi düşünmek lazım. Minimum salary ile çaylaklık yapıp kontratın bitince tavandan sözleşme yapabiliyorsun. Fellaini, Everton'ın yıldızı olarak geldi, Kane altyapıdan çıkma adam. Bir sonraki sözleşmelerini karşılaştırmak gerek, Tottenham bayrak adam yapmak için gömer hem Alli'ye hem Kane'e.
Sosyal ağlarda paylaş

Owen'dan ziyade...

Ya İngilizler kendi dopçularını o kadddddar abartıyolar ki. Dele Alli hakkatten iyi adam. Hatta son zamanlarda İngilizlerin çıkardıkları en iyi dopçular sıralamasında rahat ilk 3'e girer. Gel gelelim İngilizler'e sorsak Dele Alli dünyanın en iyi dopçusu.

Başıma bişey gelmeyecekse ben de başka bir şey eklemek istiyorum... Premier Lig overrated.

ŞL çeyrek finallerine kalan ingiliz takımları:

2011-2012 Chelsea (Chelsea şampiyon)
2012-2013 Yok
2013-2014 United, Chelsea (Chelsea yarı final)
2014-2015 Yok
2015-2016 City (Yarı final)
2016-2017 Leicester (Peri masalı.. OMEGALUL)

Avrupa ligi çeyrek finallerine kalan ingiliz takımları

2011-2012 Yok
2012-2013 Chelsea, Tottenham, Newcastle (Chelsea şampiyon)
2013-2014 Yok
2014-2015 Yok
2015-2016 Yok
2016-2017 United Şampiyon.

Bu kadar.... Avrupa'nın EN iyi liginin takımları, son 16'da kendi aralarında kurallar gereği karşılaşmadıkları için tokat yiyip yiyip dönmüşler. ŞL'ye gönderdikleri 4 takımdan 1i çeyrek finale ya kalıyor, ya da kalamıyor..

Ha, Avrupa Ligi diyince "OMO EPL POROSO FOZLO" argümanı geliyo. Adamlar ŞL'de de AL'de "Avrupa'nın en iyi ligi" ünvanını hakedecek başarı gösteremiyorlar işte. Bu kadar basit.

Evet ben de biliyorum. Ligin alt sıralarındaki takımlar üst sıralardaki takımlardan puan ya da puanlar çıkarabiliyorlar ancak bu ligin çok kaliteli olduğu anlamına gelmiyor. Bakınız Türkiye :D
Sosyal ağlarda paylaş

dün akşamki maçı izlemedin sanırım ??

PL'nin en iyi lig olması ile CL'yi kazanmaları arasında en ufak bir bağlantı yok..

katarlı birinin gelip 131241241241512 melyor dolar harcadığı takım gelip EPL takımlarını CL'den eledi diye ligin değeri düşmüyor.

TR ligi çok kaliteli olduğu için Beşiktaş gruptan namağlup lider çıkmadı, kendisi iyi olduğu için çıktı. Yoksa ligin kalitesiyle alakası olsa fener ve gs köy takımlarına ilk turdan elenmezdi.

açık ara en kaliteli, en iyi, en zevkli, en güzel lig EPL, EPL'nin köpeğiyiz sdsafa
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de o takımlara da biri gelip 12321341324 melyor harcıyor

cenk tosunu liverpool liman işçileri sendikası para biriktirip almadı yani, o 28 milyon geçen sene evertonu satın alan iranlı godoman herifin olması daha muhtemel :p

leichesterın sahibi taylandlı işadamı dünyanın 10. zengini mi ne, fulham man city falan zaten arap sermayesi

chelsea malum, arsenalın 3de1i özbekler mi neydi, liverpool man utd amerikan mogulleri
Sosyal ağlarda paylaş

Everton o çapta bir takım değil ya, lig gelirlerine bağlı. Yani sempatik peri masalı Leicester'ın sahibi en zengin kulüp sahiplerinin başında geliyor misal. Peri masalı dedikleri takımda zaten ne kadar masrafla kurulmuş bir takımdı. Mahrez, Vardy ve Kante'den iyi hikayeler çıktı diye ihale süper işe kaldı da sdafsda

hatta şöyle bir görsel var forbes da.

https://i.hizliresim.com/azJXgO.png

25-26 EPL'nin orta sıra takımları için para değil artık. Liverpool'u halen AL seviyesinde kabul edersek onlar bile çıkartıp stopere 70 milyon euro vuruyorlar ve bu gelirlerinin %50'sine bile tekabül etmiyor öyle düşünün.
Sosyal ağlarda paylaş

Alli overrated değildi, bu sene ne olduysa yoldan şaştı. saçma sapan triplere girdi, oyundan düştü. bu sene öyle gözüküyor.

İngilterede oynanan futbol hiç bir lige oynanmıyor. Avrupanın geneli futbol oynatmama üzerine kurulu iken ingilterede herkes futbol oynamaya yönelik iş yapıyor. O yüzden en keyifli lig. Avrupada kendini yere atıp 2 dakka yatanlardan zaman kalmıyor futbol oynamaya.İngilterede kemik sesi geliyor. Kayseri - Bjk maçında kayseri bir aut atışı kullanana kadar pl maçında 2 atak olmuştu. Türk ligi tabi ki ölçü değil ama aradaki seviye farkı bu.

İngilterede fakir takım yok. Öyle yayın gelirleri ile mümkün değil. Ayrıca hemen hemen her maç kapalı gişeler. Adamlar tutkuları için maç izlerken, bizde deşarj olmak için maç izleniyor hahaa
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Barcelona, Coutinho transferini 142 milyon pound karşılığında tamamladı. (Times)

Virgil'i alırken zaten para geleceği belliydi, Nike'ın yediği boktan sonra da Coutinho bekliyordu herkes %90 oranında falan da iyi paraya kitlemişiz.

Amerikanyalılar geliri görmeden harcama yapmazlar, kalan yarısı da Naby'e gider işte dersek çok temiz oldu.
Sosyal ağlarda paylaş

ben ilk bu ne lan ak dedim de klopp, 10 numara oynatacakmış mahrez'i.

bak işte bu harika olabilir. eğer çevirebilirse cidden golculüğüyle oradan bayağı ekmek çıkarır. transferi yine isteyen klopp'muş, şimdiye kadar bizzat istediklerinden hiçbiri patlamadı.

güveniyorum reyize

in klopp, we trust
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...