Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Front-End Web Development Öğrenmek

Sakalliyan

Öne çıkan mesajlar

Bu ayrim pek kalmadi.. browserlar da cok guclendigi icin, eskiden program yazmak ile suanda browser app yazmak arasinda pek fark yok.

Browser app diye geciyor zaten:)

React veya angulara bak hangisi daha cok hosuna giderse basla tutoriallarindan.

Yani eskisi gibi css ogreneyim statik html bilmiyorum, suanda hala mantikli olabilir ama gelecege iyi yatirim degil.

Css olarak da en basitinden bootstrap 4'e bakabilirsin
Sosyal ağlarda paylaş

javascript ogrenerek basla. html ve css in nasil calistiginiz kesfetmen 2-3 saatini almaz diye dusunuyorum. bu noktada bootstrap gibi frameworklerle ilk etaptaki ihtiyaclarini karsilarsin. sonrasinda sunu nasil yaparim, bunu nasil yaparim seklendi ilerlersin zaten.

suan revacta olan react ve vue js view/template librarylerini ogrenerek yola devam edebilirsin. ama tabi bunlar neden cikmis, ne gibi sorunlari cozmus bunlari okuyarak baslamani tavsiye ederim.

browser arasi uyumluluk arttikca html css yazmak cok daha kolaylasti. o yuzden js tarafina yatirim yapmani tavsiye ederim.
Sosyal ağlarda paylaş

selam,

ben de öğreniyorum :) bıkmadım çünkü ehehe. Eskiden ufak tefek bilgim vardı da şimdi her gün kasıyorum.

freecodecamp ile başladım ancak başta mesela bana bootstrap'ta dayadı o yüzden bi kafam karıştı.
https://www.w3schools.com en temizi.
Html ve css i öğrenmek 2-3 saat. yani sanırım öyle mantığı kavrayınca gerisi kelime bilgisi gibi. Çok fazla komut var ezberlemek, bilmek imkansız ama mesela şu tepeye navbar nasıl koyucam dediğinde .nav komutunu buluyorsun gibi herhalde framework'ler yardımcı olacak o aşamada daha gelmedim :)

javascript olmazsa olmaz, yavaş yavaş ona geçicem css'i kavrayıp.
onda da node.js öğrenmek gerek diyorlar.

ek olarak şu var;
https://frontendmasters.com/books/front-end-handbook/2017/2017.html

kolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Hak veriyorum kesinlikle ama syntax dedigimiz sey 2 gun, bir haftalik bir olay. Ogrendigini nasil uygulayacagni bulmak ve gercek dunyada islerin nasil yurudugunu ogrenmek esas zor olani.

Bulmak derken de yanlis ifade ediyorum aslinda. Bulmamak lazim, best practice neyse onu ogrenmek lazim. O yuzden free code camp sundugu icerik ve hiyararsi cok iyi.

Bu arada her kaynak herkese hitap etmiyor pek tabi ama bu free code camp'e alisamazsaniz, kendinizi biraz zorlayip alismayi deneyin bir.

Cok hafif gelirse baska kurslara da bakabilirsiniz ya da su konuda nereye bakmak lazim diyebilirsiniz. Bildigim biseyse yardimci olmaya calisirim.
Sosyal ağlarda paylaş

süper olur rahatsız ederim :)
dediğim gibi freecodecamp te başladım. html css kısmını bitirip projelere geldiğimde afalladım.
tribute page yap dedi nereden nasıl başlayacağımı bilemedim. Örnek sayfalara baktım

syntax i bilmediğimi farkettim o yüzden w3 ü bitirip tekrar freecodecamp e dönücem.
dediğin gibi bol bol proje yapınca zaten ister istemez hakim oluyorsun her şeye.

şimdi yine planım w3 üzerinden javascript syntaxi öğrenip freecode ile devam etmek.
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar
Kavramaya başladıkça daha çok sevdim w3 ve freecodecamp ile gidiyorum da bulduğum her materyali inceliyorum
Şu am javascript öğreniyorum ama mesela bu aşamada resmen mento ihtiyacım var yani syntax i öğrendim düşünüyorum çünkü başka bir şey çıkmıyor
Önemli olan kütüphaneye hakim olmak jquery çalışıyorum da yani bunları nasıl kullanıcam bilmiyorum.
Böyle gün gün şunu kodla bunu yap diyen ödev veren bir yer Yok mu?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...