Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Frostpunk

Norak

Öne çıkan mesajlar

bu youtubecularin oynadigi senaryolar bir sure sonra bitiyor sanirim yapacak birsey kalmadigi icin campaignwise,

40-45 gun demisler dagitilan press kopyasi icin. oyun cikinca 3 senaryo olacakti sanki. sonradan yeni modlar senaryolar vs eklenecek dedilerdi.

sanki campaigni bitirecek hamleler yapilmadan devam edilebilir gibi geldi bana, campaign belli bolgeleri kesif ettikce ilerliyor cunku. Bu basladigimiz cukurdaki kaynaklar bitiyor ama disardan baska bolgelerden outpost kurup (maden vs) gunluk sabit miktarlarda kaynak elde edilebiliyor sinirsiz.

aciklanan sandbox modu yok ama belki eklenebilir demisler gecen ay.
Sosyal ağlarda paylaş

her ana kaynak icin 1 tane outpost kurma yeri var gibi haritada, komur odun yemek icin gordum simdiye dek. birde tech yukseldikce bizim cukurdaki kaynak miktari da artiyor sanki ama demoya ozel bisi de olabilir, mesela komur madeni 10k kaynak gozukuyor, steam komur madeni 99k

bununla 400-500 kisi beslenebiliyor cukurdaki yer bitene kadar, zaten nufus disardan geldigi icin harita bitene kadar insanlarda sinirli bir kaynak gibi gozukuyor simdilik.

birde haritaya bence random encounter tarzi bisiler lazim gidecek yerler tukendikce scout gondermek icin sebep olmasi acisindan.
Sosyal ağlarda paylaş

vala 9-10 gibi oturdum başına, 2-3 gibi kalkabildim. biraz böyle simetri takıntınız, o oraya olmazcılığınız yoksa bu kadar uzun sürmeyebilir tabi.

3. oyunda ayarı tutturdum derken, yepyeni bir şey çıktı. spoiler vermeyim, öyle pata küte kaybettim oyunu.

grafikleri güzel, upgrade yaptıkça bina detayları özellikle. science tree öyle çok komplike görünmüyor, hangi binanın ne işe yaradığı gayet net, hatta pefh 1-2 saatte çözülür gider bu dedim ama sürekli başka bir dinamik çıktı oyundan. bu detayların zamanlamalarını da iyi yapmışlar, tamam hah şimdi herşey oldu, coal, food dengesini kurdum, evleri ısıttım, hastalara bakıyoruz, sakatlar için yerimiz hazır, meh whats next dememe fırsat kalmadı, bir şey çıkıyor mücadele etmen gereken.

bunu da öyle üstüne toprak atar gibi sunmuyor, survival a güzel oynamışlar yani, istiyorsun mücadele etmek.

scout işini hemen yapmak lazım, çok güzel resource geliyor dışarıdan, production/consumption takibini yaptıkça sıkıntı olmuyor, ama food konusunda ne tükettiğimi gösteren bir şey bulamadım.
tooltip konusunda eksik biraz oyun, üstüne bir şeyler gelmeli, biraz daha bilgi vermesi lazım.

hah bir de sesler, oraya da bir puan yazalım, hatta ses bey diyeceksiniz.
çok ilerlemedim oyunda, daha fazla detay çıkacağını çok düşünmüyorum, ama bu haliyle bile parasına değer, kesinlikle alınır diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...