Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Burst coin -- hdd ile mining

akirafes

Öne çıkan mesajlar

moriarty said:

ginaly said:

yalnız bu kadar kazanç varsa evin heryerini harddiske boğman gerekir.

düşer abi zamanla harddiskini kiralayan sayısı arttıkça / müşteri sayısı stabil kalırsa. anlık görüyosun cunku baglanan peer sayısı + transferi. ben sadece nisan ayındaki son ödemeleri koydum. aralıkta nasıl olur bilmem.

akıllı adam der ki ya kötü/yasal olmayan içerik yüklerlerse. bu diyo ki 10 tl ev.

o kadar hızlı değişebilir mi trend?
değişse bile bunu ufak bir ponzi yaklaşımıyla çözebilirsin.
ufak bir platform oluştur, subscription fee karşılığında üye al, üyeler harddiskini paylaşssın, onlar yeni üye getirdikçe de fee'den bir bölümünü al, ponzidekiler de hevesli olur sürekli üye toplarlar. aralıkta bitse bile herkes subscriptiontan topladığının bir kısmını alttakilere dağıtarak sabit kar marjını korur.

moriarty temsili

https://img-s1.onedio.com/id-54b48fac09f2c5f879fc5da6/rev-0/w-500/s-5f96e3ec4e6e9c9f6f4615ac2a792b1bac5f1afe.jpg

Sosyal ağlarda paylaş

sardalya said:

moriarty erkek gibi soyle sen bu ise basladin mi? basladiysan 1 ay sonra payoutunu koyarsin 2.5 dolar falan elektrigi de ciktin mi 7/24 calistirmak zorundasin sonucta zarar yazinca iyi bi guleriz.

zaten azcik mantikli adam oyle bir payout olmayacagini okuyunca anliyodur.

allah aşkına git başka topice ya. madem kaznadırmaz diyosun sen yapma ya bu kadar basit.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

o kadar hızlı değişebilir mi trend?
değişse bile bunu ufak bir ponzi yaklaşımıyla çözebilirsin.
ufak bir platform oluştur, subscription fee karşılığında üye al, üyeler harddiskini paylaşssın, onlar yeni üye getirdikçe de fee'den bir bölümünü al, ponzidekiler de hevesli olur sürekli üye toplarlar. aralıkta bitse bile herkes subscriptiontan topladığının bir kısmını alttakilere dağıtarak sabit kar marjını korur.

sanmıyorum abi öyle şimdilik cok musteri bulacaklarını falan. hem cok yeni teknolojiler hem de daha insanlara anlatması zor. marketingleri de zayıf hep zaten genelde bu yenilerin.

şimdi su an amazon cloud varken bunu kullanır mısın? ben kullanmam sahsen kendi şirketimde. seksen tane neden var.

ama bu coin olaylarında büyük ponziler döndürmek mümkün baya şu an. hatta hiç bu kadar mümkün olmamıştı tarih boyunca belki de ahahha
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

4. olanın portları acık oldugu için kiraladıgı 350 gbden 229 doları indiriyo. diğerlerinin portlar sıkıntı.

https://i.redd.it/1nd8y4nx15vy.png

port falan demişsin de adam o parayı data uploadu yapıp kazanıyor. 354 gb store. 409 gb upload. TR şartlarında böyle bi imkan yok. internet + elektrik parası zaten aynı kapıya çıkar bizim ülkede.

ödemeler moriarty'nin değil bu arada. öyle anlaşılmış olabilir diye yazıyorum. redditten biri koymuş.
Sosyal ağlarda paylaş

yazdım zaten ben de zaten redditten nisan ayı ödemeleri diye sardalyaya cevap verirken.

port dememin sebebi de şu. 4. ve diğerleri arasındaki fark, 4. en düşük gbyi kiralamasına ragmen, storj için gereken 4000lü portları adam gibi acıp statik ipsini fala nayarladıgı için peerlarla arasında problem olmamıs dolayısıyla tam verim almış. dipğerleri alamamıs.

ben trde değilim. bilemicem artık sizin upload işleri nasıl yürüyo abi. elektrikten korkmanıza gerek yok öyle de, internetten size ekstra uploaddan para mı kesiyolar artık veya hızlar nasıl ne kadar hız kesiyolar yeni sistemde bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

şu konu ile ilgili olarak bildiğim tek şey:

o kadar para kazanılabiliyorsa, kimse bunu hayır sevap için ulu orta yere yazmaz.

kimse nehrin yatağına ortak istemez zira.

istiyorsa sıkıntı vardır ya o kişide, yada vermiş olduğu yer üzerinden daha fazla kazanç elde edecektir.

ticaret 101
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

sardalya said:

moriarty erkek gibi soyle sen bu ise basladin mi? basladiysan 1 ay sonra payoutunu koyarsin 2.5 dolar falan elektrigi de ciktin mi 7/24 calistirmak zorundasin sonucta zarar yazinca iyi bi guleriz.

zaten azcik mantikli adam oyle bir payout olmayacagini okuyunca anliyodur.

abi tekrar soruyorum sen aptal mısın? allah aşkına git başka topice ya. madem kaznadırmaz diyosun sen yapma ya bu kadar basit.

sen blockchaini duymamisken biz proof of work proof of storage proof of stake artilari eksileri hakkinda arastirma makalesi yaziyorduk, biseyler anlatmaya calisiyorsun ama yok tekrar satiyormus bilmemne.

ayni zamanda vidyo sitemiz de var ne kadar storage'a ne kadar bandwidth'e para odedigimizi biliyorum, sektor masraflarini.

bunun disinda mining rigim de oldu ve suanda normal cryptocurrency yatirimciligi da yapiyorum.

ethereum'da smart contract'ler hakkinda calisiyor olacagim onumuzdeki 6 ay.

daha ne kadar kalifiye olmaliyim fikir beyan etmek icin? insanlarin 90%i zaten inanmaz ama kalan 10%u da bunu gorup kanmasin, zaman kaybetmesin diye yaziyoruz.

ben zaten yapmayacagim, sen de yapmiyorsun nedense.

tek bildigin mal salak aptal oluyor iste boyle vs.,

olmaz.

forumlari okursan zaten tekrarlayip durdugun "ya hdd kiralicak adam yok, ilerde saturate olabilir" dedigin seyin yanlis oldugunu anlarsin, tam tersi buyuk hdd almayi onermiyor storj ekibi cunku dolduracak talep yok diyorlar. (tb boyutlar icin)
Sosyal ağlarda paylaş

peki abi. ticaret 101 dersi de aldık.

sardalya said:

sen blockchaini duymamisken biz proof of work proof of storage proof of stake

e noldu yazdın da, işte yine yetememişsin, elinde bi 10000 bitcoini geç 100 tane bitcoin tutamamıssın ahahahahha.

dediklerimin de hiç birini dogru anlamamıssın ki. ben demişim sol sen anlamısın sağ bana onlar üzerinden cevap yetiştiriyosun.

hepsine cevabım var da ben yoruldum, isteyen kazsın kazanırsa bana güzel bi pizza ısmarlar ben trye dönünce.

hata bende ya. hadi koooolay gelsin.
Sosyal ağlarda paylaş

yani portları ayarla, özellikle external sitelerden 4000lü portlarını kontrol et statik ipyi falan da ayarladıktan sonra. elektrik hesabını yap, upload işi trde nasıl yürüyo bak dene geç. kazanırsan da ne güzel.

bana da konu storjken, konuyu okuyup abi burst 500gb 3.21 dolar ediyo euuhehue alttan alttan laf sokma okumadan etmeden bundan sonra.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

yani portları ayarla, elektrik hesabını yap, upload işi trde nasıl yürüyo bak dene geç. kazanırsan da ne güzel.

bana da konu storjken, konuyu okuyup abi burst 500gb 3.21 dolar ediyo euuhehue alttan alttan laf sokma okumadan etmeden bundan sonra.

laf sokmaya çalıştığım yok la, gayet sorgulayıcı idim orda.
sen niye bu kdr alıngansın, sinirlisin. varsa bi konu yardımcı olalım.
relax.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...