Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mining

serjuhan

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

bingildak said:

matematiği yaptıysan paylaşsana abi, ne kadar gidiyor ne kadarlık generate ediyor biz de öğrenmiş olalım.

şunu TLDR yanıtı verebilecek var mı? masraf-roi hesabı.

TLDR yaniti yok cunku hesabin buyuk cogunlugu bilinmezlere dayaniyor, coin degeri + difficulty increase. Cok istiyorsan ufak bir hesap:

RX 470 aldin diyelim 200 euroya 5 tane ivir ziviri PSUsu 1300 euro.
bu sistem 1400 watt harcasa. elektrik fiyati 10 cent olsa kwh basina. toplam hashing power 110 MH/s olsa.

gunluk 17 dolar kaziyorsun 3.5 dolari elektrik 13.5 dolar kar kaldi. aylik 433 dolar kar ediyor.

+/- 10% oynamalar olabilir bu hesapta ama onemli degil cunku yarin coinin fiyati 20% artabilir, yani 1400 wattmis 1450 wattmis ince hesap yapilacak bir konu degil bu.

(keza 20% dusebilir de..)

@KillJoy arkadasim kart yok diyoruz, kim neyle kuracak rigleri???

Kart olsa 50 tane ben kendi cebimden alayim, fundraisinge ihtiyac yok bu kadar karli bir is icin :)

--

fakat benim aklimda coin fonu var, insanlar para yatiracak bu fon da yeni cikan coinleri almaya calisacak, bir nevi senin parani yoneten coin bankasi. belki de smart contractlarla modellenebilir bu.
Sosyal ağlarda paylaş

mining yas.

emeraldcoin denedim, trade edilenler arasinda difficultysi en az olan.

1-2 saatte 0.1 coin mi ne yaratti. 2 tane 7970i esek gibi calistirarak.

baktim trade degerine, 10 dolara 1000 tane mi ne aliniyor.

1 ay calistirip da 100 coin yapmanin hicbi manasi yok.

mantikli gorunen, degeri en dusuk olan 20-30 coinin her birinden 10 ar 50 ser dolarlarla 1000 er 1000 er alip saklamak, 4-5 senelik yatirim yapmak.

profit edilebilen coinlerde profit aylik 80 dolar gibiye denk geliyor. 2 tane ekran kartini 1 ay surekli calistirip 500 watt elektrik harcayip 80 dolar kar etmenin manasi gorunmuyor.

illaha ki mine edilecekse ya adam gibi asic vs yapilmasi, yahut da daha dun cikmis olan difficultysi resmen olmayan coinleri mine edip yigmanin manasi olabilir.

bir cok poolda diyorlar zaten mesela scrypt mining icin gpu mining unprofitable yapmayin diye.
Sosyal ağlarda paylaş

canim arkadaslarim bunlarin hepsi denendi hypelandi 2013 2014'de. 50 100 gplu farmlar kuruldu ilk bi ay iyi gitti sonra elde patladi. bi kere yap at koseye minelasin isi degil bu. hergun market takio edeceksiniz yeni coinler bakacaksiniz. girecekseniz de 1 2 ekran kartiyla girip bi kendinizi deneyin bakalim cekebilecekmisiniz derdini tasasini. bitcoin all time highlarda iken yaptiginiz bu hesaplar yarin carsiya uymaycak.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

abi türk işi yaklaşıyorum, güneş paneli atıp oradan elektrik giderini kesemez miyiz maliyetine girip

fury saglam ilerliyor. gunes paneli falan degil de genel olarak yatirimlari iyi, gurcu cocuklar zaten. sistemleri falan da hazir olarak satiyorlar bilmiorum ilgilenen olur mu?

gunes paneli yerine ucuz elektrigi olan yere kurun sistemi falan diyordu eleman.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim bugüne kadar gördüğüm en iyi minelama işi şu wannacry exploit olayını malware olarak değilde botnet olarak kullanıp bütün virus bulaştırdığı bilgisayarlara monero kazdıran eleman. Adam wannacry'a kıyasla kat kat daha fazla kazanmış.

Bi tane de öyle websitesi vardı, beleşe oyun oynuyodun, kongregate falan tarzı, sen oyun oynarken senin bilgisayarın cpu'sunu yakıyodu cayır cayır.
Sosyal ağlarda paylaş

abi bana da bulaştı. Hemde ekran kartı overclock etmeye çalışırken, bi dosya indirdim. olmadı dedim sildim gittim yattım, sabah bi baktım pcde olur olmadık zilyon program,kendi kendine yüklenmiş.

hepsini sildim aradan bi kaç gün geçti, görev yöneticisini açtığımda ne göriim bi mining.exe!
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

matematiği yaptıysan paylaşsana abi, ne kadar gidiyor ne kadarlık generate ediyor biz de öğrenmiş olalım.

Arkadaşımın oglu 2 x rx 480 le kazıyor ortalama 350 dolar alıyor ayda
Bu ayda 2 tane daha gpu ekleyecek sistemine. 100Tl artı bir elektirik gideri vardı ama ekran kartlarını modlayarak bunu 60tl ye çekmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...