Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Takım Elbise

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Bu gunun geldigine inanamiyorum ama ilk takim elbisemi alacagim haftaya. Genelde Zara'dan aliyorum giydiklerimi ama komple takim pahaliya gelir diyerekten baska bir yere yoneleyim dedim.

Hangi marka iyidir, 500-600 gibi versem neler bulurum? Ankara sicaginda oldurmeyecek ceket nereden bulunur? Hayatimda giymedim takim elbise.

Ceket+Pantolon ikilisini Zara yapip, obur parcalari baska baska yerlerden alsam? Oyle resmi ayakkabim da yok.
Sosyal ağlarda paylaş

network cacık açıkçası daha önce tüm takım elbiselerimi ordan alırdım ramseynin takımlarını kullanana kadar trde. ramsey hem modern hem de kesimi çok iyi kaliteli ürün. trye göre.

ha ama senin yerinde olsam yurtdışından yooxtan alırım. artık ramseyden falan aldıgım fiyatlara canali, cantarelli, caruso, corneliani falan alabiliyorum. daha ne istiyim. 1800tl bandına çıkabilirseniz evladiyelik takımlar alırsınız bu markalardan yooxtan. beymenin sitesinde 5k+ çekiyo lavuklar.

link:

https://www.yoox.com/hu/men/shoponline/suits%20and%20blazers_mc#/d=146,1907,902&dept=clothingmen&gender=U&page=1&attributes=%7b%27ctgr%27%3a%5b%27bt1%27%5d%7d&season=X
Sosyal ağlarda paylaş

şimdi elitist ler gelip boss valentino yada ne bileyim başka ünlü markalar söylemeden ben söyleyeyim. Git bir avm'ye zaten hepsinde artık en çok satış yapan markalar var. Altınyıldız baya iyi fiyatına göre, kiğılı aynı şekilde güzel. buralarda beğendiğinin biraz daha üstüne koyarak damat, beymen vs ye bir tık daha iyisi için gidebilirsin.
bunlardan hangisini seçersen seç ceketini ve pantolonu terziye üstüne daha iyi oturacak şekilde düzelttirebilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

yani boss takım almaz mısın?

canali caruso cantarelli corneliani varken boss alanlar abi boss ya diye alıyodur ama full canvas bile değil çogu. cacık cacık woollar üstüne.

bu dedigim markaların takımlarını giydigin her yerde insanlar sıraya girer zaten öyle kaliteli takımlar. neyse aklı olan baksın işte trde kazık yemek yerine. eğer çok iyi bespoke terziye 3500+ diktirmiyosanız en iyi seçenekler ve en kaliteliler bunlar.

ha 10.000e çıkıyosan daha iyileri de var tabi. ben yooxtan 1800-2500tl bandından bahsediyorum. trde 5k+ya alıyosun beymenden dandirik modellerini.

takım elbise yatırımlıktır abi. olayın elitistlikle alakası pek yok. boss daha ucuz veya aynı seviyelerde fiyat olarak ama kalite olarak yarısı değil.

1000tlye hyundai getz alırken 2000tlye ferrari alabiliyosan ferrari alırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Dragonfire said:

tailor made olmadığı sürece bossda alsan altınyıldız da alsan fark etmez diyorum ben. geri kalanı kumaşa vereceğin para.

Bundan Zara'ya gideyim diyordum. Tailoring yapiyorlar takimlarin hepsinde. 500tl gibi fiyatlar ustelik. Ama kesimleri kotu diyorsaniz kalsin tabii. Sunu dusunmustum ben ceket+pantolon icin: https://www.zara.com/tr/tr/erkek/tailoring/formal/essential-takim-c914010p4288003.html
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
moriarty said:

Dragonfire said:

yani boss takım almaz mısın?

bu dedigim markaların takımlarını giydigin her yerde insanlar sıraya girer zaten öyle kaliteli takımlar. neyse aklı olan baksın işte trde kazık yemek yerine. eğer çok iyi bespoke terziye 3500+ diktirmiyosanız en iyi seçenekler ve en kaliteliler bunlar.

Yurtdisindan alamam simdi abi, haftaya aliyorum zaten. Sonrakine ancak.
Sosyal ağlarda paylaş

ben fiyat peorformans olarak fabrika/altınyıldızı öneririm, bugüne kadar 2 takım elbise 1 de smokin aldım

takım elbiselerde nano teknoloji kumai dedikleri bir kumaş kullanıyorlar ki temizlemesi çok rahat (birinin üstüne dondurmam mı ne dkmüştüm sadece su kullanarak temizlemiştim leke falan kalmadı eheh) en eskisi 7-8 yıllık ve kilo sorunum olmadığı sürece daha da giyerim. seri sonundan çok da komik bir fiyata almıştım

son olarak bir kaş yerden ceket dene keza kalıp firmadan firmaya değşiyor mesela mithattan ceket alaım dedim onlar baya geniş kalıp çalışıyormuş benim naciz bedenim yeteri kadar kalantor olmadığı için patronun ceketini ödünç almışm gibi duruyordu ehehe buna karşılık da fabika/altınyıldız fit kesim çalışıyor giydim ve tadilat görmeden önce de jilet gibi durdu üstümde

gömlek olarak nereden aırsan al ütü gerektirmeyenlerden al (ben marks & spencerdan almıştım) genel olarak gömleklerimi de yine kalıplarından ötürü kotondan aldım, uygun fiyatlı oluyor ama bir süre sonra hav bırakmaya başlıyor, ben hergün giymediğim için çok sorun olmadı ama hergün giyeceksen gömleğe biraz para bayılıp belli markalardan almanı tavsiye ederim (yok vakkodan falan değil ama daha iş giyim konusunda çalışan bir markadan al)

benim tavsiyelerim bu kadardı bitti

tldr; takım elibise ve diğer ürğnler için koca koca paralar harcama değmiyor ama ucuza da kaçma
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Dragonfire said:

tailor made olmadığı sürece bossda alsan altınyıldız da alsan fark etmez diyorum ben. geri kalanı kumaşa vereceğin para.

Bundan Zara'ya gideyim diyordum. Tailoring yapiyorlar takimlarin hepsinde. 500tl gibi fiyatlar ustelik. Ama kesimleri kotu diyorsaniz kalsin tabii. Sunu dusunmustum ben ceket+pantolon icin: https://www.zara.com/tr/tr/erkek/tailoring/formal/essential-takim-c914010p4288003.html

abi o resimdeki takım güzel gibi. ama modelin omuzları düşük ve benim üstümde öyle dursa giymem şahsen.
Dene takımı üstünde nasıl duruyor resim çektir yanında bir kişi olsun nasıl durmuş sor sonrasında beğendiğini al terzi elden geçirsin bir.
Sosyal ağlarda paylaş

dur ayakkabı da denmiş ona da tavsiye vereyim

clarks ve camper'ın klasiklerine bak keza bütün gün ayakta duracaksan güzel desteği olan ayakkabular bunlar ha aynı kaliteli ergonomik tabana ve jel topuk desteğine sahip daha uygun bir marka bulursan onlar da olur günün sonunda akşam eve gidip küfrederek ayakkabıyı çıkartmak var bir de bütün gün bulutlara bastıktan sonra eve gidip ayakkabuları çıkartmak var

topuk kısmında jel taban olması benim için önemli bir tercihti mesela
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Hava sogudunda farkli kalinliklarda dagci botlari, hava isindiginda Merrell Barefoot giyen biri olarak rahatlik onemli benim icin.

onları giyersen oratokulda gri kumaş panatolon altına kinetix spor ayakkabı giymiş haline dönersin. konsept gömlek kravatsa takım giyme o zaman. daha casual bi konbin yap kendine kravatını tak geç. illa takım olacaksa mecbur ona göre ayakkabı giyeceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...