Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Jahrein

calimero

Öne çıkan mesajlar

Abi çoğunuz no-lifersınız, buradan başka arkadaşlarınız yok derecek kadar az. Her aktiviteyi buradan arkadaşlarınızla yapıyosunuz. Stream izleme kültürünüz yok. Stream tanıma kültürünüz yok. İzleyenini tanıma kültürünüz yok. Kafanız tek bakış, insan çeşitliliğine hazır değilsiniz. İzliyorum diyeniz de tatava. Türkiye'deki her streamerı izledim diyo, 100 kişilik bi streame uğramamıştır mesela. Duyulmuş streamerları izlemiştir.

böyle daha iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Öf Barış Özcan denmiş.
Ruhi Çenet ve Barış Özcan'ı karşılıklı masaya bağlayıp o sesleri ve tonlamalarıyla füzyon reaktörü kurabiliriz istersek.

Ne boş herifler bunlar yani, azıcık Recep İvedik tier'ini aşınca "kaliteli içerik" diyorsunuz bir de.

egolarınız altında ezilirken çıkan çığlıkları gelip buraya dökmeseniz keşke. barış özcan dediğin adam özürlü taklidi yapan çocukları izleyen veletler için güzel bir nimet bu ülke sınırları içerisinde. sen mesela geçen ay yakalanan kütleçekim dalgalarını açıklayan terzleri okuduysan zaten tutup barış özcandan dinleme, sahip olduğun iqya yazık.

ama bilime muhtaç ilgi duyan, okumak bilmek isteyen genç yaşlı birçok insanın ufkunu açıyor bu adam. çoluk çocuk oturup düşünüyor. "abi onlar da recep ivedikin bir tık üstü yaaa" demek çok büyük gerizekalılık.
Sosyal ağlarda paylaş

Barış Özcan hakkında yorum yapmak için yeterli veriye sahibim.
Uhrevi ses tonuyla pop science dergilerinden apartma ACABA BÖYLE OLABİLİR MİYDİ.... pseudo entelektüelliği de işte ben Rick&Morty izliyorum iq'um 200 sığırlığıyla eş seviyede.

Takipçisi savunucusu da işte böyle hakkında bilgi sahibi olmadığı kişinin egosuna zekasına laf tespitine mi geçit veriyor? Bu dangozun ürettiği de böyle dangozlar oluyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

Barış Özcan hakkında yorum yapmak için yeterli veriye sahibim.
Uhrevi ses tonuyla pop science dergilerinden apartma ACABA BÖYLE OLABİLİR MİYDİ.... pseudo entelektüelliği de işte ben Rick&Morty izliyorum iq'um 200 sığırlığıyla eş seviyede.

Takipçisi savunucusu da işte böyle hakkında bilgi sahibi olmadığı kişinin egosuna zekasına laf tespitine mi geçit veriyor? Bu dangozun ürettiği de böyle dangozlar oluyor işte.

Ya süper kültürlü süper zekalı arkadaş sen izleme zaten? O adamın hitap etmek istediği kitle sen değilsin ki bre süper insan. Adam yan bir kanal kurmuştu geçen aylarda, çocuklar için eğlenceli bilim deneyleri içeren.

Bu adam hayatı boyunca acunun programı dışında bir şey izlememiş çocuğa adama kadına anlatmaya çalışıyor. sen daha kültürlü ve bilgiliysen seni doyurmaz zaten ama çıkıp da bu adamın yaptığı işe laf atman gerizekalılığını ortaya çıkarıyor. çünkü bu adamın yaptığı işi yapan yok, ya salak salak ingilizce videolara leş sesiyle dublaj yapan liseliler var ya da slime challenge yapan teyzeler var. bu adam olmasa bunu da izleyemeyecek bu çocuklar. ne kadar zor olabilir anlaması bunu. dalga geçtiğin pop science dergileri de yok okuyanı da ülkede.
Sosyal ağlarda paylaş

sorieno ne yazık ki haklı olduğun düşüncesi için agresif bir üste çıkma çabası içerisindesin.
lütfen sakinleş ve adamın amacının ne ve kime yönelik olduğunu düşün. ondan sonra ha bi dk lan ben bu adama niye kızıyorum ki diye sorarsın kendine.

trt çocukta lego parçalarını birleştirme programına haHAA mekatronik biliyorum ben ne kadar salak bir program bu vari bi yaklaşım seninkisi.

sanarsın ki barış özcan popular science dergisi takipçilerine, bir takım bilim üzerine bölümlerde master öğrencilerine içerik sunuyor adam.
yet allam. az soluklan terli terli saldırma ne bu narsist atakları.
değersiz bir yığına dönüşeceksin...
Sosyal ağlarda paylaş

Talihsiz değil, adam ortaya koyduğu content ve yarattığı sosyal kimlikle bana bu hakkı kendisi veriyor zaten.

Osuruk ve slime'dan ibaret Youtube ekosistemine böyle bir katkıda bulunuyor olması adamı KALİTELİ İÇERİK olarak tanımlamak için yeterli değil diyorum, "SEN EGOLUSUN O YÜZDEN ÜHÜ" diye ses geliyor.
Ruhi Çenet de slime ve sümük yapmıyor bu durumda o da bu kaliteye uygun olmalı.

Bu kadar çok aptallık dolu içeriğin içerisinde Barış Özcan'ın yakaladığı tek nokta bu sığırsiki gibi "Ben onlar gibi aptal değilim çünkü Barış Özcan izliyorum"u kimlikleştirmek isteyenlere yem veriyor olması. Bir tarafta Neil deGrasse Tyson'a bakıyorsun "sıradan insanlara bilim" penceresinden bir tarafta Samanyolu TV kamu spotu Barış Özcan'a. Bu belagatı yıllardır cemaat abileri kullanıyor zaten aynı keyword'lerle.

Just enough entelektüelliği ile giriş seviyesi, sıradan insan ufku oluşturma niyeti birbirinden çok farklı şeyler. Barış Özcan'ın samimiyetsizliği, arkasındaki PR gücü falan beni ikinci şıkka itiyor.

PS: O ısrarlı gerizekalılık tanımını götüne monte etmeme çok az kaldığını eklemem lazım, seviyeyi Paticik için uygun noktaya taşıyayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Hakkında bu yorumu yapmak için yeterli veriye sahibim diyorum, adamı tanıyorum demiyorum. Adam bana ürününü sunuyor ve ürünü değerlendiriyorum.
Neresi talihsizlik?

Yani adamın amacı falan gibi böyle üst bilinç seviyelerini ilgilendiren bir şey yok abi ADAM YOUTUBER. Genel anlamda siksok contentin zirve yaptığı bir yerde hepi topu. Sevimli değil ekmeğinin peşinde.

Bunun için de diğerlerinden farklı bir yolu seçmiş, YA HAYIR ABİ İYİ TAMAM MI ÇÜNKÜ KIZLARIN GÖTÜNE ELLEMİYOR ŞAKA DİYE izini tutturmuş sağolsun bizim azıcık kötü olmayan bir şey görünce bağrına basanımız.

Agresif de değilim yani "Recep İvedik tier olmayınca kaliteli olmuyor" dedik diye egon batsın gerizekalısın kezbanlığıyla karşılaştığım için neden ben agresif gözüktüm anlamadım.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben onlar gibi aptal değilim çünkü Barış Özcan izliyorum"u kimlikleştirmek isteyenlere yem veriyor olması.
şunu ben zaten ilk postumda dile getirmişim ve ben de aynısını düşünüyorum.
ama ama adamın yaptığı ve hedef kitlesine sunduğu içeriği de zahmet olmazsa o seviyeye inip tartmak zorundasın.
hayır şimdi kalkıp bana kaliteli içeriğin tanımını yap desem ohoo felsefenin aristosundan girer zortundan çıkar bir tartışmaya dönüşecek. ne gerek var yani. kalite mi? evet kitlesi için öyle. sana bana göre öyle mi? değil çünkü öz bilgiyi barış özcandan alacak seviyeyi geçtik biz.
Sosyal ağlarda paylaş

Sorieno said:

buyur etmeye çalış ama dediğim gibi hala egon altında ezilmekten saçmalamaya ve olayı kaçırmaya devam ediyorsun. bu adamın izleyici kitlesi neil degrasse tyson'ı veya carl sagan'ı tanımıyor, tanısa da ingilizceleri yok anlamıyor. ama sen süper bir insan olduğun için tabii bu adamın yaptıkları sana göre boş. bu adam bir fizikçi olmamasına ve doğal olarak bir fizikçi bilgi ve birikimine sahip olmamasına rağmen, bahsettiğin insan neil degrasse tyson'ın, hatta onun hocası carl sagan'ın yaptığı şeyi yapıyor aynı izden gidiyor: insanlara bilmi sevdirmek.

ya adam sabah akşam belki de survivor izleyip bunu konuşan birine oturup fermi paradoksunu wow signalini falan anlatıyor videoda. yaptığı baya çok güzel bir şey nasıl kötülenebilir hiç aklım almıyor.

sen git köşende ne kadar mükemmel olduğunu düşünerek reddetmeye devam et.

bak tam olarak bunu yapmaya çalışyor adam. kitlesinin yaş ortalaması düşük zaten. şimdi sen de örnek verdiğin insanı "bu ne abi bir tier üstü" diye eleştir:

Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...