Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bitcoin ile Gelir ve Vergi

Mithat

Öne çıkan mesajlar

bişolmaz yahu rahatlat kendini. tek sen değilsin abi sana sıra gelene kadar oooooooooooo

bide öncedende dediğim gibi ülke paraya aç, kimse sana neden para getirdin diye soru sormaz.
Mithat said:

Kendi alanı bile açıldı bitcoinin hala benim şu işi napacağımızı anlamadık. Yılda 25k deniliyor ben haziran ayına girerken bu rakamı geçtim bile, umarım vergi dairesi "kardeş sen bi gel bakiim" demez yakında. Yok mu bi bilen ben nasıl vergi ödeyip kurtulabilirim şu stresten?
Sosyal ağlarda paylaş

Nisanda 25k'nın üstündeydi diyor adam. Hadi üstünü saymayalım minimumdan 25k diye gidelim.

Dolar Nisan'da 3,55'miş, böl, 7042 dolar ediyor. BTC o zamanlar 1435 dolarmış. Yani 4,9 BTC almış diyelim. Bugün çok dalgalı da ortalama 13500 usd'den hesaplasak BTC'yi, bir de üstüne 3,81 dolarla çarpsak 250k para ediyor şimdi. Adam 10 katına çıkarmış. Üstüne Btctürk'te falan fahiş fiyata sattıysa btc'yi, 300k de ona. Ha olur da 19000$ top zamanda çevirttiyse 350-400k'ya kadar yolu var.

(bkz: hesaplayan adamlar)
Sosyal ağlarda paylaş

bombilo said:

lan olm hastamisin. hayir hapse fln girceginimi dusunuyon. en fazla cagirir gelir vergisi odetirler ona da anlasmsya gidersin. cok akirafes okuma fazlasi zarar. devlet bitcoinin ugrasmaya degecek bir pasta oldugunu dusunse seni beklemez paribu, btturk ve koinimden dayar zaten.

Valla paribuya bir şey ler olmuş 500 tl olan para çekme limiti 0 Tl ye inmiş. Tüm kimlik bilgilerimi istiyor 10 tl çekmek için.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...