Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evlendim

fede

Öne çıkan mesajlar

yav bir de şu var bizim arkadaşın başına geldi.
Adam evlenmeden önce ev sahibi oluyor. Sonradan evlenince bunun karısı tutturuyor ben bu evde oturmam şurdan ev alalım diye. Neyse geçiyorlar bunlar başka eve , 2-3 sene sonra hatun hop boşanma davasını çakıyor. 1 kuruş ödemeden evin yarı hissesi kadının oluyormuş. Çok saçma değil mi lan?
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

Adam evlenmeden önce ev sahibi oluyor. Sonradan evlenince bunun karısı tutturuyor ben bu evde oturmam şurdan ev alalım diye. Neyse geçiyorlar bunlar başka eve , 2-3 sene sonra hatun hop boşanma davasını çakıyor. 1 kuruş ödemeden evin yarı hissesi kadının oluyormuş. Çok saçma değil mi lan?

güzel taktik.. mantıklı bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Sistemi tam olarak bilmiyorum ama:

Simdi bunlar yeni evi krediyle almislarsa, kredinin odendigi kadarina sahip oldugunu, devamini sen odedigin surecek evin o derece payinin senin olacagini iddia edebilirsin bence

Eger pesin parayla almissan, zaten evlendiginde o para hesabindaydi. Evlenmeden once kazandigin para hala sana ait, haliyle onunla aldigin evde sana ait olmali gene ayni mantikla

Eger evlenmeden once sahibi oldugun evi satip aldiysan, satarken ettigin karin yarisi kadina ait olabilir belki, ki bence o da sacma. Ama onun disinda halihazirda senin olan bir ev, satmissin yeni bir ev almissin o parayla. Yarisinin kadina ait olmasi diye birsey soz konusu olmamali. Bence sehir efsanesi gibi olmus bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Llama said:

Dark_Soul said:

güzel taktik.. mantıklı bence.

Abi kadinin hayat garantisi ev ve cocuk zaten. Kadin napcak 40indan sonra dokulmeye baslayinca? Dirak paran da varsa basiyosun bosanma davasini, basliyosun 28-30 luk kovalamaya, e onlar da meyilli zaten olgun erkek, baba figuru gormeye. Cok buyuk bir genetik ataerkil sikinti yasaniyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Bi yerden sonra cidden kimse kimseyi cekemiyo. Hadi iki tarafin da ekonomik ozgurlugu var diyelim, kim alacak 40lik cocuklu kadini. 5% bi ihtmal falan. Erkek icin oyle degil ama.

Hele ki kadinin ekonomik ozgurlugu yoksa, direk cem yilmazin “uzerime yap” muhabbetine donuyo olay. Ask programlari neden tapu kadastro yayini yapiyo anlamis olman lazim
Sosyal ağlarda paylaş

"2 lisans, 2 de yüksek lisans olmak üzere 4 üniversite bitirdim. Boşanma davasını ben açtım, boşanma sürecim halen devam etmektedir.

Boşanmaya götüren nedenler;

Ana neden eşimin yalanları ve büyü takıntısıdır. Evlenmeden önce eşim “Anaokulu öğretmeniyim” diyordu. Ayrıca 13 sene önce babasının öldüğünü söylemişti. Hatta nişan-düğün davetiyelerde babasının ismi yoktu. Evlendikten sonra öğretmen olmadığını lise mezunu olduğunu öğrendim."

.....
Sosyal ağlarda paylaş

ya medeni kanun mağdur edilen kadın üzerinden yapılıyor, ülke geneli için doğruyken azınlık için kötü tabi.
Hele aldatma falan varsa ciğerine kadar söküp alır heh.

ama onun dışında, boşanmada barışçıl boşanma varsa bu tarz şeyler olmuyor, olmadığını gördüğüm çok çift var.

hatta ara sıra beraber tatile falan gidiolar hala.
Sosyal ağlarda paylaş

Dark_Soul said:

ZAAAAA iyiymiş be.
Sosyal ağlarda paylaş

cicibeybe said:

Sistemi tam olarak bilmiyorum ama:

Simdi bunlar yeni evi krediyle almislarsa, kredinin odendigi kadarina sahip oldugunu, devamini sen odedigin surecek evin o derece payinin senin olacagini iddia edebilirsin bence

Yok bu sayılmıyor, iddia etsen de kabul edilmez eşin isterse ev hanımı olsun hiç çalışmamış olsun. Mal ortaklığı rejimi varsa ve evlilik birliği içinde ev alınmışsa ev ortaktır. İstisnaları nelerdir ? Evlilik öncesi sahip olduğunuz herşey kişisel malınız 50 tane eviniz mi avrdı evlilik öncesi boşanma sonrası tasfiye davasına konu olmaz. Ev, evlilik devam ederken size mrias kalırsa kişisel maldır, size bağışlanmışsa yine kişisel maldır, piyangodan vs gelmişse kişisel maldır. Evin alımında mesela atıyorum babanızdan paranın bir kısmını broç almışsanız (tabi bunu ispatlamanız lazım elden parayı aldıysanız bunu ispatlayamazsanız) bu para evin değerinden çıktıktan sonra kalan kısım pay edilir. Kredi çektiniz diyelim zorlandınız babanızdan borç veya bağış adı altında para aldınız ev taksitleri için yine burada bu ödemeleri babanızdan aldığınızı ispataşlrsanız yine yapılan o ödemeler evein değerinde ndüşer ve kalam miktar pay edilir. Evlilik öncesi birikmiş paranız vardı (kişisel malınız) ve bunu evlenme sonrası evin alımında kullandınız bu miktarda katkı payı adı altında evin değerinden düşer kalan miktar yarıyarıya pay edilir.

Tek çare var mal ayrılığı rejimini kabul etmek, bu ya evlilik sırasında beyan ile oluyor (tabi uygulamada nasıl bilmiyorum) veya evlenme sonrası gidip yapıyorsunuz noter onaylı olmak zorunda. Evliliğin diyelim 5. yılında yaptınız, ondan önce sahip olunan taşınır ve taşınmaz ve menkuleri kapsamaz ama imzalandığı andan itiabren ileriye yürür.
Sosyal ağlarda paylaş

Hukuki koşullar sonucu travma yaşayacaksanız evlenmeyin, eşi bağlamak için çocuk falan yapıp çocukların hayatını karartmayın manyak mısınız nesiniz...

Herkes evlenmek, çocuk yapmak zorunda değil, ondan sonra travmalar nesiller boyu devam ediyor, başkaları da o travmalardan nasibini alıyor...

Sosyal ağlarda paylaş

Bu tür boşanma hikayelerinden birinde karısı ile kadeh tokuştururken çekimiş ve sosyal medyada paylaşılmış fotoğrafı kadının avukatı KOCA ALKOLİKTİ iddiasının kanıtı olarak koymuştu.

Bizim bizzat tanıdığımız bir çiftin davasında da kullanmadığı bir kredi kartının kart yıllık aidatı diye bi naneyi unuttuğu için (ki çok da küçük bir paraydı bu günün parasıyla katlana katlana hani ne bileyim 300 TL gibi bir parası) eve haciz gelmişti. Kadının avukatı bu haciz evraklarını KUMARBAZDI ve evine para vermezdi ailesini sefil etti gibi diidaların ispatı olarak kullanmıştı. Hakim ocağını söndürdü damadın, çat müebbet nafaka...
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
sostizm said:

Bu tür boşanma hikayelerinden birinde karısı ile kadeh tokuştururken çekimiş ve sosyal medyada paylaşılmış fotoğrafı kadının avukatı KOCA ALKOLİKTİ iddiasının kanıtı olarak koymuştu.

Bizim bizzat tanıdığımız bir çiftin davasında da kullanmadığı bir kredi kartının kart yıllık aidatı diye bi naneyi unuttuğu için (ki çok da küçük bir paraydı bu günün parasıyla katlana katlana hani ne bileyim 300 TL gibi bir parası) eve haciz gelmişti. Kadının avukatı bu haciz evraklarını KUMARBAZDI ve evine para vermezdi ailesini sefil etti gibi diidaların ispatı olarak kullanmıştı. Hakim ocağını söndürdü damadın, çat müebbet nafaka...

Insanlar kimlerle evleniyor ya. Ya da bosanma avukatlari mi aklina giriyor bu kadinlarin?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...