Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Veteriner Obi Wan Kenobi'yi kız zannetmiş. Bir Kısırlaştırma fail öyküsü.

sostizm

Öne çıkan mesajlar

Bundan sonra patiler hayvanını teslim ederken cinsiyetini birkaç kez yüksek sesle söyleyecek sanırım.

4-5 hafta sonra tüylenirmiş kalıcı hasar yok, buna da şükür diyoruz.

İyi ama pahalı vet ben de İzmir'de önerebilirim: Urla Therapy Hayvan Hastanesi. 24 saat açık Burhan Bey.

Diğer kedimiz Yoda'yı burada kurtardılar. Kör oldu hayvan özel bir tedavi ile gözlerini açtılar. Hayatımda ağlamadığım kadar göz yaşı dökmüştüm o dönem, ama verdiğim paraya da helal olsun diyorum şimdi.

Keşke üçe beşe bakmayıp Obi Wan'ı da oraya götürseymişim.
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

şu başlık bile söylediklerimi doğruluyor. kaç tane yanlışlıkla sağ taşağı alınan kedi çıktı başlıkta bile afedersin ama. bu kadar kedi köpek hayvan besleyen insan var şikayet edilecek merci bilinmiyor. vet neredeyse karnını deşecekmiş erkek kedinin dişi diye, ama muhtmelen şikayet etmeyecek OP. bazı arkadaşlar olm amalyat etmemiş niye şikayet etsin falan demiş. söylediğim fact'lerden de 2'si fact, 1 tanesi evet arkadaşlarımdan duyduğum şeyler, veterinerlik fakültesi bitirmediğim için senden ve bütün veterinerlik fakültesi bitiren vatandaşlardan özür dilemek istiyorum (lel).

ayrıca kimden daha iyi birey olacakmışım ya ahaha, dünyanın bütün genellemelerini bir post'ta toplayıp, genellemenin dibine vurmak da süpermiş.

malpractice ile meslek grubu beleş olsaydı en beleş doktorlar olurdu zaten senin önermene ters olarak.

"şikayet edecek merci bilinmiyor" olması da şahısların cahilliğinden ibaret. kanun ile belirlenmiş bir şey çünkü. google'a yazsa bile bulur nereden nasıl şikayetçi olması gerektiğini.

hayvanın birey özelin olan değeri, kanun gözünde aynı değeri taşımıyor orası da ayrı bir konu tabii ama o da veterinerlerin kabahati değil.

fact varsaydığın şeyleri çekmeye çalıştığın noktada da bir değeri yok zaten. bir mesleğin kolay iş bulması ve/veya bölümüne giriş puanı mesleğin kapsamına dair bir değersizleştirme niteliği taşımaz. olacağı tek şey niteliksiz genellemedir.

2 cahillik bir yanlış genellemeyi götürmüyor ne yazık ki.

ben daha iyi birey olmak deyince aklıma ülkedeki çomar sürüsü geliyor şahsen. sana ne geliyorsa onu hedefle.
Sosyal ağlarda paylaş

Laraken said:

bir olay ya da birkaç veyahuut 1123 kötü olay yaşanması bir meslek grubunun alayını zan altında bırakmamalı. böyle genellemek iq düzeyinize yakışmıyor hakikaten abi. açın mesela "petcode" un yaptıklarını falan inceleyin madem.

abi benim söylediğim aslında yanlış anlaşıldı, ama cevap da alakasız bir yerden gelince oradan karşı cevap vererek devam etmek durumunda kaldım.

sonrasında da dedim zaten, benim bahsettiğim bütün vet'ler leş, boş beleş değil. vet'likte boş beleş olan boş beleş olarak işini yapabiliyor ve çok ciddi bir sıkıntı olmadıkça işini yapmaya devam edebiliyor. çok ciddi bir elemeden de geçmedikleri için iyisi veteriner olsun, kötüsü olamasın gibi bir eleme de yok. e bu da verilen hizmetin kalitesini düşürüyor. çoğu da işyerinin sahibi, başına bir şey gelince şikayet edilmiyor ekseriyetle, prosedür uzun vs. vs.

dolayısıyla canlı sağlığıyla muhatap olan bu meslek alanında ciddi kalite düşüklüğü var. bunun birçok farklı sebebi var elbette, sadece bu yazdıklarım değil.
Sosyal ağlarda paylaş

ha tabi yahu ben bizzat yaşadım yani. belirli standartlar var tabi sektör için ama ne kadar yeterli tartışılır. veterinerlerin hakikaten hayvan sevgisinin olması lazım mesela, hani onlara para olarak değil de bir canlı olarak bakmaları, kediyi köpeği kuşu fareyi getirenlerin halinden anlamaları lazım. böyle bir test de yok tabi maalesef.
Sosyal ağlarda paylaş

her meslek grubunda her tip adam var.

vitamin diye hayvana serum fizyolojik verip para isteyen de gordum, basit bir seydir diyebilecegi ufak bir semptomu takip edip beklemediginiz bir yerden ciddi teshi koyabilende gordum, kisirlastirdigim disi kediyi bir daha kisirlastirmaya kalkan (estetik dikis yuzunden) veteriner de gordum. iyi niyetlisini de gordum, para icin her cakalligi yapan kotu niyetlisini de gordum, niyeti iyi olsa da isinde iyi olmayan, literatur takip etmeyen, basit hatalar yapanini da gordum, hic hata yapmamaya cok calisani da gordum.

kiz arkadasimin kopeginin 10 yildir sabit gittigi bir veteriner var. yillarca hematoma haric olumsuz hic bir sey soylememis. kan sayimlarina bile bakmis mi supheliyim. kopekte tiroid yetmezligi oldugunu ve kalp sorunlari basladigini 10 yasina geldiginde sans eseri goturdugum kendi veterinerim farketti ornegin. ardindan bir prof inceledi kalp icin. hayvan tiroid dertleri ile ve muhtemelen kalp sorunlari ile rahat 10 sene yasamis. kulaginda feci bir enfeksiyon ve camurlasmis safra dolu bir safra kesesi ile. diger veteriner hala dis parazitini yaptiniz mi dan oteye gecemiyordu.

olabiliyor boyle seyler. her meslek grubu cesit cesit insandan olusuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...