Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Veteriner Obi Wan Kenobi'yi kız zannetmiş. Bir Kısırlaştırma fail öyküsü.

sostizm

Öne çıkan mesajlar

bingildak said:

calimero said:

dünyanın en beleş mesleği ya vetlik, işsiz kalma oranı en düşük meslek zaten. düşük puanla girip, garanti bitirip, garanti veterinerlik yapıyosun. sonra kedinin taşaklarını görmeyip ama siz erkek demediniz diyosun, müge anlı programı mı bu ak.

böyle insanlar olmayın. çok haksız ve iğrenç bir genelleme.

yoo gayet doğru abi. öyle insan böyle insan olmakla vs ile ilgisi yok, söylediğim her şey fact.

düşük puanla giriliyor check
bitirmesi kolay check (bu veterinerlik mezunlarından duyduğumuz kadarıyla)
okulu bitirince iş garantisi check
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

ben veterinerlik kolay bitirilmeyen bi şey diye biliyodum yanlış mı biliyormuşum

değişiyordur bu illaki. Ankara vet. fak. baya zorlandı bi sürü arkadaşım, aynı şekilde Kırıkkale'de okuyan bi kaç tanıdık da baya zorlandığını söylemişti. Ama derse gidip gelmeden bitirilen yerler de vardır kesin, çünkü TR
Sosyal ağlarda paylaş

applev0dka said:

Laraken said:

@Jeeztro

abi farkettiği şey taşak,taşak dalga mı geçiyosun?

Fix'd

Daha guzel durmadı mi ya sdfs

koysanıza umut sarıkayanın taşaklı kediye özenen erkek arkadaş karikatürünü.

bulamadım ben.

hayvanın tipinden önce taşağını görüyosun zaten , nasıl anlayamamış olabilir abi?
Sosyal ağlarda paylaş

butthurt falan yok, cahil cahil konuşma diye söylüyorum.

bu tarz genellemelerle bir meslek grubuna "beleş" demek cahillikten başka bir şey değil. eğitimli insanlar olarak yapmayın böyle şeyler. bir farkınız olsun.

veteriner olup olmamam değil ki. 20 yıldır hayvan besliyorum. belki 100 tane veterinerle muhattap oldum. hepsi farklı farklı insanlar. bazı çürük yumurtalar olabilir ama genel olarak hayvanlara sevgi besleyip de ellerinden geldiğince yardımcı olmaya çalışan bir meslek grubu. saçma sapan genellemeler ile hepsini broad brush discredit etmek kalitesiz bir yaklaşım.
Sosyal ağlarda paylaş

@bıngıl

arasından iyi insanlar çıkması veterinerliğin "beleş" bir meslek olduğu savını (en azından veteriner olana kadar) değiştirmiyor. %90'ı iyi olsa da değiştirmez. Doktorluk beleş meslek değildir mesela. kazanması da, okuması da zordur. her bitiren de ameliyat yapacak doktor olamaz. olsa da denetim mekanizması sıkıdır, hastanın kendisi ya da yakınları kan alırlar yanlış müdahalede. dolayısıyla da kötü doktor doktor kalamaz, en azından birçok alanda.

ama kötü veteriner, veteriner olabilir ve kalabilir. al sadece bu başlıkta hayvanın cinsiyetini belirleyemeyen 2 adet vet görüyoruz, dolayısıyla evet boş beleş insanlar vet kalabiliyor. kötü olanın elenmesi gibi bir durum ne üniversitede ne de sonrasında var. Ben kendi bildiğim üzerinden yazdım, sen aksini yazabilirsin.

başka meslekler için de geçerli bu söylediğim ama daha fazla aggro çekmeyeyim.
Sosyal ağlarda paylaş

ohooo bu her meslek için böyle? Yıllardır bi milyon tane "hastanın içinde neşter unuttu!" haberi gördük, çöken binalar çöken madenler? O zaman bu meslek grupların hepsi beleşçi. güzel mantık dostum kutluyorum.

Denetim dediğimiz şey zaten ülkeye yeni geldi diyebiliriz, onda da adam akıllı olmuyor çoğu zaman hepimiz biliyoruz. Veterinerlerin denetimi dediğin gibi doktorlara kıyasla rahattır belki ama doktorlara kıyasla nerdeyse her meslek grubunun denetimi daha rahattır o zaman hepsi beleşçi.

DOKTORLAR HARİÇ HERKES BELEŞÇİ BU ÜLKEDE TAMAM MI?
Sosyal ağlarda paylaş

bugüne kadar 1 (bir) tane insan gibi insan olan veterinerle tanıştım
sadece 1

adam kadıköy yeldeğirmeninde, serkan bey,google'a sorun çıkıyor hatta ekşi başlığı var adamın

onun dışında bu güne kadar tanıştıgım tüm vet'ler,benim şansımamı bilmiyorum,tüccardı
Sosyal ağlarda paylaş

calimero said:

@bıngıl

arasından iyi insanlar çıkması veterinerliğin "beleş" bir meslek olduğu savını (en azından veteriner olana kadar) değiştirmiyor. %90'ı iyi olsa da değiştirmez. Doktorluk beleş meslek değildir mesela. kazanması da, okuması da zordur. her bitiren de ameliyat yapacak doktor olamaz. olsa da denetim mekanizması sıkıdır, hastanın kendisi ya da yakınları kan alırlar yanlış müdahalede. dolayısıyla da kötü doktor doktor kalamaz, en azından birçok alanda.

ama kötü veteriner, veteriner olabilir ve kalabilir. al sadece bu başlıkta hayvanın cinsiyetini belirleyemeyen 2 adet vet görüyoruz, dolayısıyla evet boş beleş insanlar vet kalabiliyor. kötü olanın elenmesi gibi bir durum ne üniversitede ne de sonrasında var. Ben kendi bildiğim üzerinden yazdım, sen aksini yazabilirsin.

başka meslekler için de geçerli bu söylediğim ama daha fazla aggro çekmeyeyim.

verdiğim örnek mesleğin kapsamına ve kapsamının düzgün bir şekilde yerine getirmesiyle ilgili zaten. şahısların iyi veya kötü insanlar olması değil - mesleklerini iyi veya kötü yapmasıyla ilgili.

senin yaklaştığın mantıklı ile her mesleğe "beleş" dersin, genelleme yaparsın ve hemen hepsinde hatalı olursun. cahal cahal konuştuğunla kalırsın. fact diye söylediğin şeyler zaten factual değil. arkadaşım öyle dedi'den yola çıkarak fact üretilmez. veya ben seni destekleyen veya desteklemeyen bir şey söylesem de fact olmuyor. genelleme oluyor sadece.

verdiğin doktor örneği mesela genellemenin ne kadar yanlış olduğunun en basit göstergesi. ülkemizde olan "beleş" doktorun haddi hesabı yok. bölümün kaç puan olduğundan mesleğin niteliğine çıkarım yapmaya çalışırsan karşına 100 tane yanlış önerme çıkar.

yaptığın diğer genellemenin de yanlış olduğu gibi : veteriner adayları hem okulda hem de sonrasında denetim yüzünden yaptığı hatalar yüzünden mesleklerini yitiriyorlar. senin arkadaşın söylememiş olabilir ama böyle bir durum var. senin bunu bilmiyor olman, bu durumu "fact" yapmıyor ne yazık ki. sadece seni cahil cahil konuşuyor yapıyor.

ondan daha iyi bireyler olmak adına böyle şeyler yapmayın. 2 tanesi tutar 3. de baltayı taşa vurur kendinden utanırsın. mesleğinin hakkını vererek yapan insanları itin götüne soktuğunla kalırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

of of of.

şu başlık bile söylediklerimi doğruluyor. kaç tane yanlışlıkla sağ taşağı alınan kedi çıktı başlıkta bile afedersin ama. bu kadar kedi köpek hayvan besleyen insan var şikayet edilecek merci bilinmiyor. vet neredeyse karnını deşecekmiş erkek kedinin dişi diye, ama muhtmelen şikayet etmeyecek OP. bazı arkadaşlar olm amalyat etmemiş niye şikayet etsin falan demiş. söylediğim fact'lerden de 2'si fact, 1 tanesi evet arkadaşlarımdan duyduğum şeyler, veterinerlik fakültesi bitirmediğim için senden ve bütün veterinerlik fakültesi bitiren vatandaşlardan özür dilemek istiyorum (lel).

ayrıca kimden daha iyi birey olacakmışım ya ahaha, dünyanın bütün genellemelerini bir post'ta toplayıp, genellemenin dibine vurmak da süpermiş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...