Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Playerunknown's Battlegrounds

sabonis

Öne çıkan mesajlar

oynaması eğlenceli de oyun baya vasat durumda başlıktaki hypelanmış arkadaşların resmettiğinin aksine. diğer alternatiflerine göre iyi olabilir ama genel olarak vasat.

şöyle ki :

gunplay meh, bullet dropları niye böyle yapmışlar anlamadım. 100 metrede bile koşan adamın baya önüne ateş ediyorsun merminin dokunması için. saniyede 900 metreye yakın giden mermi neden bu kadar gecikmeli dokunuyor anlamak güç. scopelar çok garip. zeroing distance bir garip çalışıyor - doğru düzgün çalışıyor mu ondan bile emin olamadık yani.

hani oynuyorsun sıkıntı değil ama hissiyat olarak da iyi hissetmiyor gunplay. zaten TTK çok kısa olduğu için çoğu close quarterlar reaksiyon süresinde bitiyor. long range'e de ben çok bayılmadım ama alıştıktan sonra çatır çatır adam vuruyorsun scopetur mermidir falan sıkıntı olmuyor.

gunplay'de sesin gariplikleri falan tat kaçırıyor. sesin karaktere göre değil, kamera açısına göre directional gelmesi karakterin arkasından gelen merminin senin kamera açına göre saçma sapan bir açıdan algılanmasına falan sebep olabiliyor. yatan adamı tespit etmeye yönelik hiçbir sistem yok. mesela neden scope ışıkta parlamıyor ben anlamadım, çok basic bir şey aslında. adam sana ateş edene kadar kendini açık etmediyse yerde yatan adamı bile bulamıyorsun. ateş edeni de sesten yakalayana kadar (ne yönde olduğunu) çoğu zaman ölmüş oluyorsun.

vurduğun adamlar çoğu zaman vurduktan 1 sn sonra gecikmeli olarak ölüyor. eu-na ping fark etmiyor olması falan çok garip mesela. aynı deneyimi sunuyor ikisi de. normalde eu ile na arasında dağlar kadar fark etmesi gerek gunplay'ın - hiç etmiyor.

close quarter combatın tamamen ses ile domine edildiği bir oyunda sesin çok güvenilmez olması ve alakasız yerlerde çok fazla ses alakasız yerlerde hiç ses çıkmıyor olması falan sistemin bütün güvenilirliğini ve taktiksel olarak içini boşaltıyor.

ben başlarda böyle ninja gibi oynamaya çalışıyordum. sneak yapmaya çalışıyorum gördüğüm adama. kesinlikle yapamıyorsun adam ses dinliyorsa. yerde sürünerek gitsen bile deli gibi ses çıkıyor. bazı durumlar oluyor sprint atsan ses gitmiyor falan.

ne kadar leaderboard kasan adam varsa hepsi close quarterda hebele hübele diye dalıyor çünkü en iyi outcome'ı yine rushlayarak alıyorsun. sadece dikkatli bir şekilde girmen gerekiyor adamın nerelerde yatabiliyor olacağını düşünerek.

3rd person kameranın taktiksel kullanımı yine clsoe quarter combatı öldürüyor. oyuna drone koysan bu kadar scout yapamazsın yani. içerideki adam dışarıyı izliyor kendini göstermeden. dışarıdaki adam içeriyi gözetliyor kendini göstermeden.

close quarter'ı pattis kısaca.

long rangede ateş etmeyi öğrendikten sonra (adam ne kadar yakın olursa olsun önüne ateş etme olayı, büyük ihtimal netcodela alakalı bu durum) combatlar genelde ilk görünen avantajında sonuçlanıyor. cover to cover çok az adam ölüyor noob değilse. bir yerden diğerine geçerken iki taraftan biri ölüyor (yada flank veya xfire işte). loot avantajı ve ilk gören avantajı aim ve gunplayden öne geçiyor çoğu durumda.

ondan oyunu iyi oynayandan çok taktiksel oynayan kazanıyor. daralan alana göre kendini ne kadar iyi pozisyon edersen o kadar avantajlı oluyorsun. adam dezavantajlı bir konumda hareket etmek zorunda kaldığı sürece yetersiz değilsen üstte çıkıyorsun kombatta. tabii xfire gibi engel olamadığın durumlar var ama everything is something happened sonuçta.

oynaması eğlenceli ama oyunun temel sistemleri baya entry-level seviyede. oynatıyor ama iyi değil yani hiçbir sistemi.
Sosyal ağlarda paylaş

o ivirzivir -gameplay oyun bitmemis oldugu icin ole..oteki oyun hype yapinca bunlar da geride kalmayalim diye haldir yaldir cikmis durumda hala buglar vs mevcut ve -pre modundalar..ha cilalansa degisik oyun modlari gelse 5 10 harita olsa hatta futuristik oyunlar gibi dronelar turretler vs olsa daha fantastik olur da ..ne bileyim hype su anda yuksek 3 gune millet sıkıla da bilir..
Sosyal ağlarda paylaş

EA olduğu için öyle bahanesini biz EA olayı çıktığından beri dinliyoruz abi. EA'deki problemlerini çözüp de olması "beklenen" oyun haline gelen oyun olmadı daha. böyle 1-1.5 yıl gider. sonra dlc, exp veya ikincisi olarak problemleri çözülmüş haliyle gelir. yeni moda bu. ses konusunda sıkıntı mı var? dlc çıkartıyorsun 15 dolara, "ses geliştirilmiş" versiyonunu oynuyorsun.

satın alacak adam ne olacağına bakıp da almasın, ne olduğuna bakıp alsın. oyun 60 lira olduğu için her türlü karşılığını çıkartırsınız. oyunun core sistemlerinin zamanla değişeceği inancı baya boş bir inanç.

bkz gtx 1080'de grafik kısıyoruz. bomba, ot bok püsür patladığında hala 35-40 fps görüyor.
Sosyal ağlarda paylaş

hala anlamıyorum, bu kadar sorunu varken neden 70 tl verip dehşet hypelandı.

matchmaking çok iyi falan diyosunuz da dün h1z1 kurdum, maça girmem 30 saniye almıyor. party play var, ranking sistemi var. hakikaten anlamıyorum lan.

ha combat biraz daha simulasyona yakın sanırım. da yani sırf oysa baya saçma. piyasadaki en stabil br oyunu desen anlıcam. alakası yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun hakkındaki en iyi feedback bu, battleroyal oynayacaksanız bunu alacaksınız, ya arma 3 modu oynayacaksınız ya da shitty h1z1' e devam edeceksiniz. Başka alternatifiniz yok kızlar muckx.

bingildak said:

satın alacak adam ne olacağına bakıp da almasın, ne olduğuna bakıp alsın. oyun 60 lira olduğu için her türlü karşılığını çıkartırsınız. oyunun core sistemlerinin zamanla değişeceği inancı baya boş bir inanç.
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman optimizasyon berbat. i5 7500 ve 1060 ile kasacak hali yok herhalde.

Bu arada oyuna indirim falan beklemeyin deli gibi satıyormuş nasıl oluyorsa. Şirket acayip memnunmus satışlardan yakın zamanda büyük bi güncelleme gelecekmiş. Şirket oyunu espor için geliştirip o sınıfa sokmak istiyormuş. Aslında yapabilirler de Point Blank diye bi oyunları var bayağı bi tutulmuş vaziyette.. http://bayi.nfinitygames.com/index.aspx
Sosyal ağlarda paylaş

Xaero said:

O zaman optimizasyon berbat. i5 7500 ve 1060 ile kasacak hali yok herhalde.

öğlen arasında denedim i5 7500 ve 1060 ile hiçbir sıkıntı gözükmüyordu. hiçbirşey yapmadan saklanarak 25. oldum asdfddfas manyetik alanda (herkes gaz diyor ama bence manyetik alan o) öldüm.

bu arada elemana söylesene zombili bir oyun modu yapsınlar hardcore plus gibi. daha eğlenceli olur benim gibi millet pusamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Var olanı adam etsinler de zombiesi eksik kalsın. Adamlar olduğu kulvarda tek olmanın ekmeğini yiyor. Tabii bu böyle kalmaz. Bok sineği gibi 1 yıla en az 3 yeni alternatif gelir. O zamana kadar baz oyunu çok iyi bir yere getirmeleri gerekiyor ki pazarı her alternatif ile paylaşmak zorunda kalmasınlar. Şu an sadece twitch kanalından 1:100 roi kampanya çeviriyorlar diye tahmin ediyorum. Alternatif gelince öyle devam etmez.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla arkadaşın anlattığına göre ARMA'dan ayrılan bi ekip oyunu yapmış. O ekibe de bunların firma nfinitygames bir şekilde sponsor olup oyunun dağıtımcısı olmuş. Oyunu aslında ARMA'dan ayrılan ekip yapıyor. Firmaya pek güvenmiyorum da ekip sağlamsa eğer bişeyler olur.
Sosyal ağlarda paylaş

arma'ya battle royal modunu yapan adam bizzat oyunun direktörü hacı, kafan rahat olsun :D ilk mesajda yazıyo zaten bunlar :D

adamlar haftada 1 patch çıkarıyor, twitter'dan sürekli şu bug'ı bulduk düzelticez, bunu yapıyoruz falan diye iletişim kuruyor. kalkıp böyle early access'e laf etmek delilik başka bişi diil.

bu arada sniper'a laf etmişsiniz, bence sniper'ların lead'i baya güzel ya. mesafe çok uzak değilse, azıcık önüne ateş etsen yetiyor, arabada ise baya ciddi önüne sıkman gerekiyor falan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...