Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[SATILIK] Gezen Tavuk Yumurtası ve Çiğ İnek Sütü

Abus

Öne çıkan mesajlar

Liebe said:

ben abus'tan aldım dün akşam süt ve yumurta, sağolsun kapıya kadar getirdi zaten yakınmışız baya =) abi yumurtayı sabah yerken resmen aradığım yumurta bu dedim ahahah en son böyle geçen yaz didimde yol kenarında güzelini bulmuştum. sütü de direkt attım tencereye kaynattım, biraz fazla kaymak oluştu ben içine karıştırmak yerine alıp ayırdım. sıcakken bir bardak içtim biraz ağır kıvamı ve yağlı ama çok lezzetli. 2 kilosuyla da yoğurt yaptım kıvamı tadı falan şahane.

10/10 wud buy again.

Afiyet bal şeker olsun, teşekkürler yorum için :)

Arkadaşlar yarın Kadıköy'de olacağım sütüm yok ama yumurtam var. Siparişlerinizi beklerim. Herkese iyi hafta sonları.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Abus said:

Liebe said:

gıdaklayan tavuğu getirip buyur abi boğazla diyecek hali yok :D

:) Tavukları kesip tüylerini yolup buzluğa atıyoruz ve size buzlanmış bir şekilde getiriyoruz :)

bildiğimiz markette aldığımız gibi mi yani, yoksa ekstra bişiler yapmamız gerekiyor mu?

Marketten aldığınız gibi ekstra bir şey yapmanız gerekmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

sabonis said:

Mazzystar said:

Süt sağım tankının seri ve İşletme numaranı yazar mısın?

aha ağır geldi :D
niye önemli, bize de açıklarsan bilgilenelim. merak ettim.

Sağlıklı süt üretimi için süt sağım ünitelerine ve süt sağım tanklarına ihtiyaç vardır. Eğer bunlar sağlanmıyorsa süt toplayan bir firma ile sözleşme yaparak sütü günlük toplatması gerekir. Elden veya kargo yoluyla faturasız tüzel kişi olarak süt satılmaz. Satılsa bile sağlıklı olmaz. Süt içerisindeki somatik hücre sayısı, süt iyi muhafaza edilmediğinde 500 binin üzerinde olacağı için hiç bir gıda değeri de olmaz. Ayrıca Yumurta tavukçuluğu için de 100 adet ve üzeri kanatlı hayvanı için de adınıza kayıtlı işletme numarası olması gerekir. Bunun için de İller arası Hayvansal gıda sevk belgesi düzenlenir. Kayıtlı olması zorunludur aksi hali cezalıktır.
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm.. Kesin Tikveşli'de çalışıyor :)

Beni ceza ilgilendirmiyor. Deneyelim bi dedik hatunla ama bir sorun var. Sarıyer'e getirmesinin tahminimce imkanı yok. Yani getirse dahi muhtemelen şehirlerarası tarife falan açar da getirir. Bu tarafa yakın gelebileceği tahmini yer maksimum neresi?

Hani kalkıp da Sarıyer'den Maltepe'ye bi yımırta bi süt için gidesim de yok :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...