Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

kredi kartı alternatifi

nienna

Öne çıkan mesajlar

havale eft filan gerek kalmadan direk kredi kartı numarası gibi girip kullanabileceğimiz bi sistem var mı? mmo üyelikleri kitap alışverişi vs için. kredi kartımı kapattım da. sanal kart için gerçek kredi kartı gerekiyo diye biliyorum yanlış mı?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Garanti'den hesap ac, en rahati o her yerde subesi oldugundan. Paracard Web diye bir seyi var, kredi karti olmadan da kullanilabiliyor. Baskalari kart numarasina para bile yatirabiliyor. Bildigin kredi karti iste, ama parasini sen geciriyorsun hesaptan. Telefon programindan filan da aktarma oluyor.

Ininal PTT'den doluyor, hesaba bagli degil. Hesap olayi Paracard'in iyi, ayni hesabi istersen Bitcoin'e filan da baglarsin hem. En kullanisli bu kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

nienna said:

sanal kart için gerçek kredi kartı gerekiyo diye biliyorum yanlış mı?

yanlış, normal banka kartı ile de nette alışveriş yapabileceğin sanal kart açabiliyosun. en azından garanti'de öyle.

hatta sanal karta da gerek yok ya, direkt aynı kartla içinde para varsa kk gibi kullanabiliyosun cvv falan da var arkasında.
Sosyal ağlarda paylaş

ben enpara kullanmaya devam edicem ya, cuzdan kart doldu amk bi daha ugrasamam 10 yere verdim.

bi de ekim ayinda dolandirildim, sagolsunlar chargeback sirasinda 4-5 gunde bir aradilar, baya memnunum o yuzden.

sorunun cevabina gelecek olursan enpara isini gorur, kredi karti gibi kullanabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

Debit kartinizin uzerinde
Visa electron yerine visa
Ya da
Maestro yerine mastercard
Logosu varsa kredi karti gibi kullanabilirsiniz

bunlarda şöyle bir sıkıntı var. iş yeri debit kartları için pos a yönlendirmede 3d secure zorunluluğu atamış olması gerekiyor. eğer bir işlem debit kart üzerinden 3d secure şartı olmadan giderse otomatik olarak pos red mesajı döner. büyük iş yerleri dikkat eder, küçük orta ölçekliler dikkat etmez. atıyorum bazı siteler var 3d secure kullanmıyor direkt, o adamın sitesinden debit kart ile alışveriş yapamazsın. (yurtdışı kullanımlarında da sıkıntı haliyle)

debit tr de tam çözüm değil bu işler için.
Sosyal ağlarda paylaş

Paracard WEB güzelmiş ya 2 senedir falan paracard var haberim yoktu böyle birşeye de ihtiyacım vardı. Hakkaten denedim şimdi netten bikaç bişi aldım baya kullanışlı. Ty Sweety
GERGE said:

Garanti'den hesap ac, en rahati o her yerde subesi oldugundan. Paracard Web diye bir seyi var, kredi karti olmadan da kullanilabiliyor. Baskalari kart numarasina para bile yatirabiliyor. Bildigin kredi karti iste, ama parasini sen geciriyorsun hesaptan. Telefon programindan filan da aktarma oluyor.

Ininal PTT'den doluyor, hesaba bagli degil. Hesap olayi Paracard'in iyi, ayni hesabi istersen Bitcoin'e filan da baglarsin hem. En kullanisli bu kesin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
ininal nasıl bişey? güvenli mi?
Nasıl başlıyoruz? Migrostan/dnrdan kartı alıp, smartphone uygulamasını indirip ptt den mi yüklüyoruz?
Yoksa kartın kendisini almaya gerek yok ta mesela appten hesap açıp mobil ödeme gibi yükleme yapabiliyomuyuz?

Bir de ödeme yaparken direkt normal kredi kartı gibi heryerde kullanılıyor mu yoksa ininal a özel anlaşmalı yerlerle mi sadece?
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

gerge amazondan alışveriş yapıyo musun? amazon.de den aldığım alışverişlerde atıyorum 709 liralık alışveriş için bir çekiyor. bir de üstüne 710 lira açık provizyon bırakıyor ki bu sonuncusu 20 gündür açık provizyon şeklinde. kart -700lerde para yükleyemiyorum hallolmadan. normalda bir süre sonra siliniyordu bu açık provizyon
Sosyal ağlarda paylaş

tiLi said:

gerge amazondan alışveriş yapıyo musun? amazon.de den aldığım alışverişlerde atıyorum 709 liralık alışveriş için bir çekiyor. bir de üstüne 710 lira açık provizyon bırakıyor ki bu sonuncusu 20 gündür açık provizyon şeklinde. kart -700lerde para yükleyemiyorum hallolmadan. normalda bir süre sonra siliniyordu bu açık provizyon

aynisini sanal kartta yapiyor garantide
gittim konustum ben karsimdaki dallamadan bozma musteri temsilcisi 7 senelik bankaciyim boyle bisey olmaz amazondan kaynaklariyordur diye bik bikledi.

ama evet 20 gun sonra geri iade ediyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

evet abi ben de sanal karttan bahsediyorum. amazonu aradığımda(amazonu aramak garantiyi aramaktan çok daha kolay) bankanızı arayın dedi.
netten arattığımda banka da amazonu arayın diyomuş sonra kendiliğinden siliniyomuş yazmışlar.
garantiyi aramayı çok denedim de adamların telefon bankacılığı boku yemiş ya
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...