Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Mithat'ın Maceraları

Mithat

Öne çıkan mesajlar

Her ne kadar Di faşist yönetimine takılmış olsamda , adamın inadı sayesinde öğreniyorum o yüzden kızamıyorumda . O konuyu kapatmasa biri benim için belki yardımcı olup yapacaktı ben öğrenemeyecektim , şimdi 'seve seve' öğrendim.

Randomı tepeye aldım.

Bu arada bazen cevap vermiyor olmasının sebebi listi maxlı vermişim ama min vermemişim , min 0 okunabiliyor arada , o yüzden 1,list.. falan şeklinde verince oldu , min belirtmem gerekiyodu sadece.

Bütün sorunlar çözüldü , taş kağıt makası tamamladım. Şuan için hepsi güzel gözüküyor , bakalım hoca kabul ederse bitti proje.
Sosyal ağlarda paylaş

Fasist yonetimle alakasi yok. Aptal yerine koyuyorsun insanlari. Random C#'in built-in class'i. Hic soru sormadan gidip MSDN'e baksan bile cozulecek derdin. Onun yerine gelip buraya soruyorsun -ki kabul edilebilir-, insanlar cevabi yaziyor, sonrasinda yazilani okumadan/incelemeden/denemeden "ya benim kodun ustunde gosterseniz ya" deyip hazira konmak istiyorsun.

Baya baya aptal yerine koymak milleti bu. Yok o degilse derdin bi zahmet yuru git az bucuk syntax ogren bi zahmet.
Sosyal ağlarda paylaş

Ya orda olay şuydu. Ben kendimde yaptım , ama yaklaşık 1 saat sürdü okuyup anlayıp çözmem. Random olayını daha yeni öğreniyorum sonuçta , he noldu yaptım mı yaptım ama eğer ordan biri bana onu düzeltip gönderseydi öğrenemeyecektim ama eve 2 saat daha erken gelecektim belki :D ben öyle yalan dolan ile iş yaptırmıyorum , baya baya açık açık derdimi söylüyorum , masakarinin dediğini direk diyorum. Zaten c# kasmıcam hayatımın geri kalanı boyunca bari şu sertifikayı alıp s--tirip gidiim şu ortamdan dedim onun içinde yardım istedim.

Neyse anlatılanları yaparak bi de o randomın 0 sonuç döndürmesini çözerek bitirdim projeyi , artık özgürüm. Haftasonları geç saatte kalkabilicem :D
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Zaten c# kasmıcam hayatımın geri kalanı boyunca bari şu sertifikayı alıp s--tirip gidiim şu ortamdan dedim onun içinde yardım istedim.

Desene baya baya nokta atisi yapmisim insanlari aptal yerine koyma kisminda. Milletin vaktini caliyosun, ustune bunu bilerek isteyerek yaptim diyorsun. Durmak yok yola devam Mithat.
Sosyal ağlarda paylaş

sikinti ne biliyo musun, random'in c# implementasyonunu yapmayi beceremedigin icin sormadin sen. random'in nasil calistigini anlamadin, temel problem bu. random nedir, seed nedir, random number'i bilgisayar nasil uretir falan, bunlari ogrenmedin.

evet hayatin boyunca c# kullanmayacaksin ama bunu ogrenmeyeceksen zaten soru sorma.

ya da babana/kayinpederine soyle, uzerine bir ev daha yapsin, isi birak sen iyisi.
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle "seve seve " öğrendim di konuyu kitleyince . Random sayı üretirken sistem saatinden seedlendiğinden arka arkaya aynı sonucu veriyormuş fakat sleeple falan sanıodum ben çözümü ama dışarı çıkarıncada oluomuş. Sıkıntı , ben tekrar tekrar sadece zaman kazanmaya çalışıodum dememe rağmen hala anlamıomuşum veya bilmiomuşum zannedende , ben gayet konuyu anlıyorum ama bilenden biraz daha geç anlıyorum gerizekalı olduğumdan ama anlıyorum sonucunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

Öncelikle "seve seve " öğrendim di konuyu kitleyince . Random sayı üretirken sistem saatinden seedlendiğinden arka arkaya aynı sonucu veriyormuş fakat sleeple falan sanıodum ben çözümü ama dışarı çıkarıncada oluomuş. Sıkıntı , ben tekrar tekrar sadece zaman kazanmaya çalışıodum dememe rağmen hala anlamıomuşum veya bilmiomuşum zannedende , ben gayet konuyu anlıyorum ama bilenden biraz daha geç anlıyorum gerizekalı olduğumdan ama anlıyorum sonucunda.

Abi 10 sayfa konuyu okumadım da, benim şu yazdığından anladığım şey "Aptalım ama sizin söylediğiniz kadar değil.", yanlış mı düşünüyorum?
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde alerjim var , şuan çalıştığım şirketinde yerler komple halı olduğundan geberiyodum. Doktora gittim hem ilacımın dozajını arttırdı hemde ağır bir burun spreyi (6 saatten sık almak tehlikeli falan dendi) hemde bağışıklık arttırıcı bişiler verdi doktor daha iyiyim.

Tek sıkıntı , çok sert öksürdüğüm zaman kolumda ağrı oluyor , doktora onu söylemeyi unuttum, daha doğrusu doktora gittiğimde sadece bir kere olmuştu , şimdi her seferinde oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...