Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Bilgisayar bağımlılığı

Wispy

Öne çıkan mesajlar

Wispy said:

Tamam da evlilik perspektifinden bakarak konuşuyorum.

Eve 7'de geldim 12'de yattım diyelim. 5 saati de birlikte konuşarak ya da birlikte aktivite yaparak geçirmek de mümkün değilmiş gibi geliyor.

Ne yapabilirsin abi henüz çocuk yoksa aralıksız 5 saat evde çift aktivitesi. Yemek yaptın, yedin, konuştun, birlikte bişiler izledin. Eeee sonra.

Ya da bağımlılıklar algımı fena bozmuş, bilemiyorum.

cift aktivitesi diye bisey mi var abi, muhabbet edersin, ortak paydaniz vardir elbet onla ilgili bisey yaparsin, muhakkak 5 saat onunla ilgilensen (ilgilenmek deyince aklina bakmak gelmesin) daha farkli kilarsin hayati.

oyun oyun nereye kadar esek kadar adam oldun, olduk. sohbet edemiyorsaniz zaten baska sorunlar var demektir icten ice.
Sosyal ağlarda paylaş

bence yapman gereken durum analizi ve tespit.

seni tam olarak ne mutsuz ediyor.
karının "gerçekten" mutlu olmasına ne engel oluyor. "sahtelik" ile gölge düşüren durum ne.

benim tanıdığım 1 tane modern çift akşam beraber oturup bütün akşamı beraber geçirmiyor. eski çiftlerinde birlikte bir şey yaptıkları yok zaten televizyona masanın başından kalktıkları gibi geçip büyülenmiş gibi bir şeyler izleyip duruyorlar. dialog yaşanmıyor aralarında doğru düzgün gündelik konuşmalar dışında.

sen pc başında oturma konusunda vicdan azabı çekiyorsan buna da karını mutsuz ettiğin faktörü sebep oluyorsa - hangi noktada karını mutsuz etmeye başladığını düşün bence veya ona danış direkt. yani atıyorum her gün 5 saat oturuyorsan, 3 saate düşürsen mesela mutlu edecek kadar vakit geçiriyor olacak mısın?

biz de yeni evliyiz, ben gözlemliyorum son zamanlarda sosyal aktiviteleri falan arttırdım, haftada bir gün "event" kapsamında bir şeye götürmeye çalışıyorum standart sinema/yemek düzeni dışında dışarıda yapılan. olay farklılaştırmak hayatı, kadını bazen rutininden çıkartıp en güzel kıyafetini giydirip, özenip süslenmesine ortam yaratacaksın - kendini çok iyi hissettiriyor.

onun dışında kahvaltı, akşam yemeği gibi vakit geçirilip muhabbet edilen zamanlardan sonra hemen kalkıp pc odasına geçmiyorum, yarım saat - 1 saat fazladan neyse yanında oturup takılıyorum muhabbet ediyorum.

bence burada sweet spot senin "vakit geçirmek" için değil keyif almak için yaptığın şeyleri arttırarak, karşındaki insanın seninle ne kadar vakit geçirmek istediğini tespit etmek ona göre hayatının düzeninde ufak tefek değişiklikler yapmak.

bizim sistemimiz kendi kendine oturmaya başladı ufak tefek düzenlemelerden sonra.

zaten şu düzeniniz 2-3 yıl ya gider ya gitmez. son çocuk olacak, o pc toz tutacak power tuşuna basılmadığı için hehe.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Tamam da evlilik perspektifinden bakarak konuşuyorum.

Eve 7'de geldim 12'de yattım diyelim. 5 saati de birlikte konuşarak ya da birlikte aktivite yaparak geçirmek de mümkün değilmiş gibi geliyor.

Ne yapabilirsin abi henüz çocuk yoksa aralıksız 5 saat evde çift aktivitesi. Yemek yaptın, yedin, konuştun, birlikte bişiler izledin. Eeee sonra.

Ya da bağımlılıklar algımı fena bozmuş, bilemiyorum.

SİPOR.

evlilikten bağımsız olarak da daha mantıklı bir hareket zaten. online oyunların sonu yok. temiz gidip dönem dönem kitap okur gibi canın çektiğinde konsept bi oyuna başlayıp bitirip işine gücüne dönersin.

şöyle sürekli gelişim sağlayabileceğin kendinindeki gelişimi gözlemleyebileceğin bir dal bayağı ilgini çekebilir. fitness dallarından biri olur veya uzakdoğu sporlarından biri olur. ucu açık disiplenler bunlar. öğrenirsin, gelişirsin ve hatta yerel ulusal vs. yarışmalara katılırsın zevkine. hani uzun seneler boyunca devam edebilecek birşey.
isterseniz çift olarak gidin istersen sen tek git. sana kalmış.
Sosyal ağlarda paylaş

bi de oyun oynadığım ortama onu dahil etmeyi deneyebilirsin. hani ben kasıtlı bir şekilde yapmadım bunu da. beni oyun oynarken ederken görüp merak etti. ilk başta kendi ps açıp kurcalamaya başladı, sonra pc'de iş miş bakınırken bir yandan oyuna girmeye başladı. şimdi her akşam 1-1.5 saat loadout oynamazsa bitchy oluyor das. rüyamda yanan adamları görüyorum diyor kehkehkeh.

http://www.dealspwn.com/writer/wordpress/wp-content/uploads/2014/02/loadout2.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

bekarlık bile zor katılıyorm
ki ben asosyalim.
bi de sosyal olup evli olsma 1 ay dayanamam sanırım sdf

ya benim bi kuzen var, benim 10 katım sosyal, yenge 8 aylık hamileyken ne zaman çağırsak gece geliyodu içiyodu bizle, her hafta sonu 2günlük ava gidiyodu falan fdfds ama işte yenge de düşüncelik ötesi, ne bi trip ne bi tepki. şimdi bebeleri 4 yaşında, haliyle yorgun oluyo yoksa yine gelecek geceleri ayı herif fdsf
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

oyun oynanamana kızıyor diye mi boşanıyorsunuz?

Yani başta oyun oynuyorum diye kızdı, sonra kızdı diye ben kendimi çektim daha çok oynamaya başladım, hayattaki irili ufaklı yüzlerce problem de buna katalizörlük yaptı, kısır döngüye kadar gittik işte. Son 1 aydır yemeği yiyip ben oyuna o kendi dizisine tabletine çekiliyordu düşün.

Oyun olmasa Lego, o olmasa maket, o olmasa maçlar olurdu o ayrı. Esas problem hobisiz standart Türk kızı. Hobisi olmayınca senin bütün hobilerini "ona ayırabilecekken ayırmadığın potansiyel zaman" olarak görüp kızıyor/kıskanıyor.
Sosyal ağlarda paylaş

4 yıl bitti bizim geçen Cuma. Hemen hemen patideki her evli erkek zaten seninle aynı durumdadır, çok da canını sıkma öncelikle. Ben evliliğin ilk ayları bırakmıştım PC yi, en azından abartmıyordum. Evlenmeden önce aynı senin gibi HC raid olayları, farm, grind, yabancı dizi-film vs. Evden çıkmıyordum doğru düzgün. Evlendik, hanım ilk başta pc yi camdan aşağı atarım falan gibi tehdit etti, hani dedim ne bekliyorsun, 19:00-23:00 arası totalde 4 saat var ki kimse 11 de yatmıyor. 4 saat boyunca ne yapacaksın benle diyordum, ki öyle de oldu. Dünyanın en iyi çifti ol, hiç bir sorunun olmasın, aynı insanla haftanın 7 günü aynı evde günde 4 saat göt göte geçiremezsin abi. Mümkün değil. Ortak bir paylaşım olacak ki onun da zorunlu bir paylaşım olması gerekiyor, bkz çocuk.

Ben ilk senenin 4-5 ayı herhalde az pc, salonda tv izlemece olarak geçirdim. Sonrasında o da baydı falan şimdi her boku yapıyorum. Ben de asosyalim. Evden çıktığım yok doğru düzgün, gece gezmelerim yoktur, içeyim sapıtayım olayım da yoktur. Tek PC var hayatımda ki o da baydı. Son 3 senedir hele pc nin adı geçmedi evde, arada canım sıkıldı diyor, iki film açıyorum fabrika ayarlarına geri geliyor hatun.

E şimdi bebek geliyor kısmetse, Nisan sonu gibi. Ondan sonra ne PC kalır ne hanımın dırdırı. Bir de AKP ye oy vermeye başlarım kareli gömleğim yeşil pantolonumla tam olacak işte.

Baggio said:

Oyun olmasa Lego, o olmasa maket, o olmasa maçlar olurdu o ayrı. Esas problem hobisiz standart Türk kızı. Hobisi olmayınca senin bütün hobilerini "ona ayırabilecekken ayırmadığın potansiyel zaman" olarak görüp kızıyor/kıskanıyor.

this...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...