Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Chrome Update

Xenus

Öne çıkan mesajlar

• 2 ay sonra ...
bi sıkıntım var chrome kurdum yıllar sonra

1) geçmişi tutmasın istiyorum ben
kapattıgım anda sekmeyi geçmişi tutmasın
2) adres barına bir harf yazdıgımda bana geçmişten yada kendi salak tahminlerini empoze etmesin. sadece bookmarklarımdan uyanları göstersin

firefoxta onun için şöyle bir opsiyon var
Konum çubuğuKonum çubuğunu kullanırken şunları öner:
Geçmiş
Yer imleri
Açık sekmeler diye 3 tane seçeneği var

salak geçmişi de göstermesin tiksiniyorum her seferinde her açtıgımdan sonra silsin kurtulıyım
Sosyal ağlarda paylaş

chrome://settings/clearBrowserData

şunu yerimlerine eklersen 2 tıkla siliyorsun zaten geçmişini. bunun için eklentilerde var. aynı şekilde çerez vs bıraktırmayan gizli tab açıp işine devam edebilirsin o da olumlu. sekmeyi kapatınca çerez bırakmıyor. history kısmına girip siteyi yazıp sadece o çerezleride silebilirsin.

ayrıca otomatik öneri olayını anlamadım. ben geçmişimde olmayan birşeyi yazarken herhangi bir şekilde otomatik olarak önermiyor. chrome flagsa bir bakmanı tavsiye ederim çünkü ben de böyle birşey yok.
Sosyal ağlarda paylaş

dediğin şeyide buldum bir google aramasıyla -.-

"Go to the Chrome menu on the browser toolbar looks like this Click Settings Click Show advanced settings (on the bottom) In the Privacy section, deselect the "Use a prediction service to help complete searches and URLs typed in the address bar" checkbox Keep in mind that the address bar shows matches from your browsing history, in addition to predictions. If you don't want to see matches from your browsing history, you must clear that as well. Beyond that there is nothing more you can do. It is either all or nothing. You cannot modify the behavior of how you dismiss suggestions. Suggestions and autocomplete are the same service." said:

https://chrome.google.com/webstore/detail/auto-history-wipe/hdgnienkeomlaeeojaibeicglpoaadnj

bu da herhangi bir özel izin gerektirmeyen bir eklenti. direk siliyor chrome başlangıcında. yerimlerine ekleyip 2 tık yapmam dersen bunuda kurabilirsin.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Xenus said:

yeni visuallar gözleri kör ediyor. eskiye dönmek için.

chrome://flags/#top-chrome-md

Non-material seçin.

bu patladı galiba.

incognito kapkara, chrome menüsü garip material clickleri falan yapıyor :(

incogitoyu aktif olarak kullanıyordum ben şimdi başı high contrast götü açık of be google.
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
  • 1 yıl sonra ...
yeni başlık açmıyım dedim, var olanlar arasında da en mantıklısı bu gibi.

yeni tab açınca gelen sık girilen sitelerin thumbnail'larının olduğu sayfa gelmiyor ya. 40 yılda bir yapıyordu, "kendine gel" diyerek home tuşuna basınca düzeliyordu. bugün komple yok.

browser'ı kapatıp açmak, extension'ları kapatmak, bilgisayara restart atmak, log out - log in olmak, chrome'u baştan yüklemek gibi düz yöntemleri denedim.

CHROME'DAN HER ŞEYİMİ SİL seçeneği haricinde aklına başka bişey gelen var mı? hem o sayfayı, hem de browser history'yi çok kullanıyorum ya. girdiğim her siteye ya o sayfadan, ya da search bar'da tek harfe basıp giriyorum resmen.

aynı sorunu yaşayan var mı? help pls.

ps: modemin yeşil ışığı tier "ayarlara baktın mı keke" demeyin pls, baktım -_-'
Sosyal ağlarda paylaş

• 6 ay sonra ...
buna update gelmiş, bok gibi olmuş.

Xenus said:

Non-material seçin.

şuradan normal ve hybrid seçenekleri görünümü eskiye döndürüyor. bir süre sonra bunlar da gg olur mu bilmem tabi ama ne zamana kadar idare ederse artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Cokomantis said:

yeni başlık açmıyım dedim, var olanlar arasında da en mantıklısı bu gibi.

yeni tab açınca gelen sık girilen sitelerin thumbnail'larının olduğu sayfa gelmiyor ya. 40 yılda bir yapıyordu, "kendine gel" diyerek home tuşuna basınca düzeliyordu. bugün komple yok.

ben de tam tersine telefonda HIC ciksin istemiyorum. Nasil yok ediyoruz bu thumbnail'lari.

inanilmaz mal bisi.
Sosyal ağlarda paylaş

k1nJo said:

buna update gelmiş, bok gibi olmuş.

Xenus said:

Non-material seçin.

şuradan normal ve hybrid seçenekleri görünümü eskiye döndürüyor. bir süre sonra bunlar da gg olur mu bilmem tabi ama ne zamana kadar idare ederse artık.

ya görseller dışında bookmark barı piç etmişler. eskiden 50 icon sığıyorsa şimdi 20 tane sığıyor. bütün bookmark barım piç oldu ...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...