Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Evleniyom lan

ginaly

Öne çıkan mesajlar

Ya artık eskisi gibi saplayamıyoz, çünkü yaş ilerleyince saplamanın maliyeti artıyor.

İnsan açgözlü. Sarışını bafiledim, silikonluyu hüplettim, esmerin beline sıçradım derken, her seferinde insan daha iyisini arıyor. Bu da haliyle gitgide yeni hatun bulmayı daha maliyetli hale getiriyor. İlk başlarda her şey ne de güzel, bardan düşürüyon basıyon, yoldan çeviriyon öpüyon falan. Fakat iş sonra sarpa sarıyor. Hatunu düşürecem diye kırk takla at, maaşı harvey nicholsa göm, e gömmiyim öncekilerden devam edeyim desen iphone 3gs kullanmış gibi oluyon falan filan bi bocalamaca.

Artık yeni bir sırt kütürdeteyim diye katlandığımız maliyet, bir gecenin utilitysini çıkarmıyor.

Sonra orada artık ne oluyorsa, herhalde evrimsel bir kalıt, safety concern çıkıyor ortaya. Lan diyosun şimdi iki süt kutusu düzleştirecez diye o kadar uğraşıyoruz, bunun yaş 50si var 60ı var, o zaman ne bok yiyecez. Aman diyor insan, ben bu utility fonksiyonumu sadece çağla ayıklamaktan ibaret saymayayım, safety concern değişkenini de ekleyip öyle ölçeyim. Safety concern eklendiği anda insan oo diyor taam ya ben evlenirim, hemen evleneyim, yalnız kalmayayım.

Zaten hep bu şekilde düşünenler evlenip ürediği için onların çocukları da evlenmeye devam ediyor galiba. Adetullahtandır,

http://i30.photobucket.com/albums/c344/ginaly/Screen%20Shot%202016-09-01%20at%2023.21.42_zps1m3bnkrh.png
Sosyal ağlarda paylaş

ginaly said:

Ya artık eskisi gibi saplayamıyoz, çünkü yaş ilerleyince saplamanın maliyeti artıyor.

İnsan açgözlü. Sarışını bafiledim, silikonluyu hüplettim, esmerin beline sıçradım derken, her seferinde insan daha iyisini arıyor. Bu da haliyle gitgide yeni hatun bulmayı daha maliyetli hale getiriyor. İlk başlarda her şey ne de güzel, bardan düşürüyon basıyon, yoldan çeviriyon öpüyon falan. Fakat iş sonra sarpa sarıyor. Hatunu düşürecem diye kırk takla at, maaşı harvey nicholsa göm, e gömmiyim öncekilerden devam edeyim desen iphone 3gs kullanmış gibi oluyon falan filan bi bocalamaca.

Artık yeni bir sırt kütürdeteyim diye katlandığımız maliyet, bir gecenin utilitysini çıkarmıyor.

Sonra orada artık ne oluyorsa, herhalde evrimsel bir kalıt, safety concern çıkıyor ortaya. Lan diyosun şimdi iki süt kutusu düzleştirecez diye o kadar uğraşıyoruz, bunun yaş 50si var 60ı var, o zaman ne bok yiyecez. Aman diyor insan, ben bu utility fonksiyonumu sadece çağla ayıklamaktan ibaret saymayayım, safety concern değişkenini de ekleyip öyle ölçeyim. Safety concern eklendiği anda insan oo diyor taam ya ben evlenirim, hemen evleneyim, yalnız kalmayayım.

Zaten hep bu şekilde düşünenler evlenip ürediği için onların çocukları da evlenmeye devam ediyor galiba. Adetullahtandır,

http://i30.photobucket.com/albums/c344/ginaly/Screen%20Shot%202016-09-01%20at%2023.21.42_zps1m3bnkrh.png

10 numara yorum olmuş, bende bulsam bende evlenecem tam bu sebebten.
Sosyal ağlarda paylaş

Ginaly tebrikler, açıklaman da güzel olmuş.

Ben de gözlem ve deneyimlerimi aktarayım buraya, evlilik Türkiye gibi bir ülkede niye revaçta?Bireyselliği ön plana çıkaran toplumlara baktığımızda niye hala evlilik bize dayatılıyor ya da ginaly nin belirttiği sebepler yaş ilerledikçe ortaya çıkıyor?

1. Evlilik dışı çocuk yapılma oranı, Türkiye'de tüm doğumların 2,8%'i. Avrupada bu aradan 30-40% arasında seyretmekte. Evlilik=çocuk bizde.

2. Avrupa (rusya ukrayna azerbaycanı da katıyoruz) ile kıyaslandığında Moldova'dan sonra evlilik yaşı en düşük ülke biziz. Erkeklerde 26, kadınlarda 24 ortalama evlilik yaşı. Çok sebebi var. Aklıma gelenleri söyliyim:

a)Ekonomik sebepler. Özellikle büyük şehirlerde yaşayan insanlar için evlilik masrafların kısılması, aynı tencerede çorbanın kaynaması ve hayat kalitesinin yükselmesi demek. Tek kişi yaşayıp/çalışmak ülkede fazlaca pahalı.

b) Sosyal yapımız olarak özellikle anne-baba ve çevre evlilik dışı beraber yaşamaya onay vermemekte.Dolayısıyla evlilik dayatılmaktadır.

c) Gene ailevi ve toplumsal yapının belli bir yaş ve statüye ulaşmış bireylere evliliği dayatması. Sosyal devlet yapısının eksik oluşundan dolayı evliliğin yaşlılık ya da zor durumlar için bir güvence olarak görülmesi.

d) Seks ihtiyacı (bazı kesimlerde mevcut)
Sosyal ağlarda paylaş

evlilik/pompa/maliyet grafiğine bir göz gezdirdim. ve konuyu maliyetle alakalı bulmuyorum, çünkü bu maliyeti internet fatura bedeline kadar indirgeyebiliyorsunuz. amaç gönül eğlemekse, ne işin var harvey nichols da. sonuca götüren efektif yöntemlerle ponçik eşiği gayet stabil çözümlenebilen bir şey.

evliliği henüz tercih etmediğimden, görüşlerim o konuda biraz havada kalabilir ama etrafımda gördüğüm evlilerde, ne kadar anlaşabildiğin biri olursa olsun, bir kısıtlanma var. kendine ait alanların hepsi, evlilik adı altında ufak ufak işgal ediliyor heralde. bencile ve kendi iç dünyasına düşkün insana göre değil gibi geliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

olm evlenmeyi irdeleyeceğinize
evlenmemenin sebeplerini irdeleyin, anormal olan o ağkü

düzen güzel şey, full güven güzel şey. Bekarlık çok zikko bişey ( 9 aydır bekarım uzaklarda :/ ).
Karı kız peşinde koşmak iyide 25 ten sonra çok kalitesiz böle low level bi işmiş gelio bana.

Evlilik = çocuk değilde düzen bence. Bide bi insanlar bütün sorunları beraber aşınca herşey daha güzel oluyor, yalnızlık zor iş lan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...