Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sağlık Sigortası(mutlaka okuyun lütfen)

KuddusiMavra

Öne çıkan mesajlar

Sevgili canlar.
Buluşmaya gelen arkadaşlarla çok detaylı konuştuk.
Lütfen ama lütfen sağlık sigortası yaptırın.
Parasını falan mesele etmeyin.Bakın benim hastalığımda şu ana kadar yaklaşık 120 bin TL sadece sigortanın ödediği para.Zaten ne yazık ki bu hastalık pahalı bir hastalık.Zaten ne kadar sigortan olsa da benim şu ana kadar cepten harcadığım da yaklaşık 40 bin TLyi bulmuştur.
Demek istediğim sigortam olmasa çok zorlanırdım.Çünkü bu paralar ha diyince çıkarılıp verilmiyor.Örneğin bugün gideceğim kemoterapinin maliyeti yaklaşık 9500 TL.Sigorta karşılıyor.Sigorta olmasa ha diyince herkesin verebileceği bir para değil.

Ne yazık ki hemen hepimiz çok stresli ortamlarda ve/veya işlerde çalışıyoruz.Ülkemiz zaten stresli bir ülke.İşten eve,evden işe giderken bile özellikle büyük şehirlerde yaşadığımız stres ortada.Her türlü kötü hastalık riski ile karşı karşıyayız.Bağışıklığımız düştüğü an da kanser,kalp hastalıkları,diyabet,türü hastalıklar ne yazık ki her birimizi(Allah korusun)yakalayabilecek hastalıklar.Bu nedenle lütfen sağlık sigortası yaptırın.

Kardeşim ve eşi(kardeşim 39, eşi 32 yaşında)kısa süre önce Anadolu Hayat'tan sağlık sigortası yaptırdılar(Zürih Sigorta'nın CEOsu olan arkadaşım da Anadolu Hayat'ı öneriyor).2si için senelik 5000 TL ödüyorlar.Ayakta limitleri kişi başı 2500 TL,yatarak sınırsız anlaştılar.Acıbadem ve Amerikan Hastanesi'ni kapsam dışı bırakmışlar onların anlaştığı pakette.Ama Koç Hastanesi(benim şu an tedavi gördüğüm hastahane,Amerikan Hastahanesi'nin 100% destek verdiği kardeş hastahane)paket içinde.

Lütfen sağlığınıza daha çok önem verin ve özellikle düzenli geliri olan herkes mutlaka ama mutlaka bir an önce sağlık sigortasını yaptırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

ne kadar erken girerseniz o kadar iyi
sirketten cikinca ayrilinca falan grup policesi sonrasi takla attirabiliolar, esime yaptilar mesela bir suru hastaligi kapsam disi su anda, gerci rica minnet onemlilerini aldirioz.

Mutlaka girin,yaptirin parasi neyse verin. Hele ki istanbulda yasiosaniz, ozel hastaneler cok pahali. Hani gencim bisi olmaz diye dusunmeyip yaptirin hocam, verecegin yilda 4k bi para maximum. Ayfon 7 almayiver, Yurt disinda 2 sehir az gor, sigara icmeyiver ne bileyim haftasonlari daha az cik.

Birde
3 yil boyunca eger limit bi degerin altinda harcatirsan sigortanda, hayat boyu kapsam disi birakamama olayi oluyor diye biliyorum. O baya guzel bisi.
Sosyal ağlarda paylaş

yatisli tedavi de hastalik icerikleri ne..sigorta o kadar lanet is ki..adamlar ufak ufak yaziyorlar yatisli tedavi oderim ama nezle gripten yatarsan oderim..kalp ameliatini odemem kanseri hic odemem..kanseri oderim kemoterapiyi oderim ama ayaktan kemoterapiyi oderim..yatisli kemoterapiyi oderim ama su su su ilaclarla kemoterapiyi oderim vs vs..baslarda senelerce primi aldilar sonra kanser vs kronik hastalik cikinca ilk 1 sene odediler sonra sigorta sartlariyla yeni sigorta yapmaya zorladilar primleri yukselttiler agir hastaliklarda odeme kapsamindan cikarttilar vs vs de davalarla belli yaptirimlar getirildi..
Sosyal ağlarda paylaş

RamsesII said:

yaşa göre ve sigorta opsiyonlarına göre belirleniyor fiyat.

Ayakta tedaviyi filan iptal edin en kötü o şekilde olsun sigorta.

aynen yaşa göre belirleniyor fiyat, Krdeşimin ve gelinin yaşlarını özellikle yazdım. Ben hasta olana kadar sigortaları yoktu.Benim zorumla 2 ay önce yaptırdılar.
Bakın ben eşim sayesinde 17 senelik sigortalıyım. Daha doğrusu ailece(3ümüz sigortalıyız).Şu an ömür boyu yenileme garantimiz var.Yatarak tedavimiz,n tamamı karşılanma garantisi içinde.Ayakta limitimiz düşük.1000 TL adam başı.2 muayeneye gittik mi bitiyor ya da 1 kan tahlili yaptırınca ama olsun.3ümüze toplam ödediğimiz para 2800 TL.Yani henüz 2 ay önce sigorta olmuş,kendisi 39 yaşında,eşi 32 yaşında olan adamla eski sigortalının ya da 25 yaşında yeni üye olan sigortalının ödeyeceği rakamlar çok farklı.
Heee,kesin sene başında bizim senelik sigorta primi 6-7 bin TL'ye çıkartılır ama olsun.Sigorta bu devirde herkese şart.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

ne kadar erken girerseniz o kadar iyi
sirketten cikinca ayrilinca falan grup policesi sonrasi takla attirabiliolar, esime yaptilar mesela bir suru hastaligi kapsam disi su anda, gerci rica minnet onemlilerini aldirioz.

Mutlaka girin,yaptirin parasi neyse verin. Hele ki istanbulda yasiosaniz, ozel hastaneler cok pahali. Hani gencim bisi olmaz diye dusunmeyip yaptirin hocam, verecegin yilda 4k bi para maximum. Ayfon 7 almayiver, Yurt disinda 2 sehir az gor, sigara icmeyiver ne bileyim haftasonlari daha az cik.

Birde
3 yil boyunca eger limit bi degerin altinda harcatirsan sigortanda, hayat boyu kapsam disi birakamama olayi oluyor diye biliyorum. O baya guzel bisi.

yazdığın her şey doğru :)
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

4k ne oglum iyi sikistirmislar size sdfg

Babam 65 yasinda 2.5k aliyolar yatisli tedaviye.

Osur kaydir nezle grip icin sigorta yaptirip ikidebir hastaneye gidecekseniz de erkenden ölün zaten tuketmeyin oksijeni

baban herhalde 64 yaşında sigortalı olmadı?bir araştırıp bize söyleyiver,kaç yaşından beri sigortalı olduğunu lütfen.bir de sigorta şirketinden sigorta şirketine yapılan anlaşma ve sunulan hizmete göre gerçekten ciddi farklar olabiliyor. ayrıca ramses2nin mesajına yazdığım cevabı okuyuver lütfen.
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

yatisli tedavi de hastalik icerikleri ne..sigorta o kadar lanet is ki..adamlar ufak ufak yaziyorlar yatisli tedavi oderim ama nezle gripten yatarsan oderim..kalp ameliatini odemem kanseri hic odemem..kanseri oderim kemoterapiyi oderim ama ayaktan kemoterapiyi oderim..yatisli kemoterapiyi oderim ama su su su ilaclarla kemoterapiyi oderim vs vs..baslarda senelerce primi aldilar sonra kanser vs kronik hastalik cikinca ilk 1 sene odediler sonra sigorta sartlariyla yeni sigorta yapmaya zorladilar primleri yukselttiler agir hastaliklarda odeme kapsamindan cikarttilar vs vs de davalarla belli yaptirimlar getirildi..

aynen dediğin gibi.sigorta şirketleri bokunu çıkarıyorlar.bu nedenle yeni üye olacak olanlar allianz,anadolu hayat gibi firmaları tercih etmeli.daha az para vereceğim diye ciddi hastalıkları kapsamayan ya da kısmen karşılayan saçma sapan şirketlerle anlaşmayın sakın.
Sosyal ağlarda paylaş

KillJoy said:

biri f/p oranı iyi bi öneride bulunsun, 5k çok değil mi yahu? bide pati loncası olarak başvursak indirim alsak.
gregonun saçma sapan listesinde sigortacı yok mu hem?

paparnoz said:

Çetin abi tavsiyeni olumlu bulmakla beraber şöyle bir sıkıntı var, yıllık 5 bin tl çok fazla bir rakam. 3 kişilik bir ailede bu rakam 7500 tl yıllık. Zaten bu parayı ödeyeceğim derken insan hasta olur. Bugün bir profesörün maaşı bile 7500 değil.

Her ikiniz de lütfen Ramses2'ye yazdığım cevabı okuyun.
Sosyal ağlarda paylaş

Red said:

ayda 200tl günde bi paket sigara alan adam için 20 gün sigara almamak demek.

abartı değil yani. öğrenci adam bile zorlasa öder 200tl böyle bir şey için.

Dediğin kesinlikle doğru.
Ama benim verdiğim örnek 39 ve 32 yaşında 2 insanın 2 ay önceki üyelik için rakamları.
25 yaşında bir genç şimdi üye olsa sanırım burakam çok daha düşük olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

KuddusiMavra said:

Esh said:

4k ne oglum iyi sikistirmislar size sdfg

Babam 65 yasinda 2.5k aliyolar yatisli tedaviye.

Osur kaydir nezle grip icin sigorta yaptirip ikidebir hastaneye gidecekseniz de erkenden ölün zaten tuketmeyin oksijeni

baban herhalde 64 yaşında sigortalı olmadı?bir araştırıp bize söyleyiver,kaç yaşından beri sigortalı olduğunu lütfen.bir de sigorta şirketinden sigorta şirketine yapılan anlaşma ve sunulan hizmete göre gerçekten ciddi farklar olabiliyor. ayrıca ramses2nin mesajına yazdığım cevabı okuyuver lütfen.

x yildir sigortali daha bir kere hastaneye gittigini gormedim zaten. Yani gittiyse de yatisli bisi icin gitmedi. Kasko da ayni bok daha bi kere araba pert etmedik boyuna kasko oduyoruz :P totalde ev parasi basmisizdir sigortalara ama denildigi gibi sabit maasli grup sirketli islerde sigorta daha kolay.

Benim sigortam macaristanda 700-800lira gibi bisi, yatis komple kapsam ayakta da belli bikac ozelde yuzde bilmemkac indirim. Bi ust pakete ciksam 1000-1100 falan vericem ki onda da sinirsiz lab falan var. ki bende diyabet falan da var, ona ragmen fiyat firlamiyor -ilac kapsam disi tabi-

Turkiyede bi yaslama soz konusu sanirim saglik policelerinde. Bir de acibademin falan kendi grubu icin olan sigortasi var. yani her hastanede geciyo ama tabi acibademler icinde maksimum hizmet ve indirim aliyosun. Onu bi arastirin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...