Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pati Draw Thread #1

xunn

Öne çıkan mesajlar

• 2 hafta sonra ...
Burdan bişey soruyum. Androidde artflow diye uygulama var. Pressure felan algılayabiliyor her şeyi yapıyor. Nasıl bi kalem almak lazım bunla kullanmak için? Samsung kalemleri sadece samsungda kullanılabiliyormuş galiba. Üzerinde düğmesi olan işlevsel bi kalem bulunabilir mi bunda kullanmak için?
Sosyal ağlarda paylaş

Abi şu "Geniş bir plan, daglar maglar, uzakta bir figür" formatlı kompozisyonlardan veba gibi kaçma vakti ya.

O kadar çok suyu çıkarıldı ki gördügüm anda titreme geliyor. Böyle daha coskulu şeylere koş.

http://78.media.tumblr.com/4351728f81b3312ca2744924ec79674e/tumblr_mhvv319NQA1qfzxa7o1_1280.jpg

Böyle hoplasın zıplasın birşey suratına. Hani olay bir duygu uyandıkmak sonucta, baktıgın zaman sana birşey söylemeyecekse bir figür renderladıgına yazık.

https://cdna.artstation.com/p/assets/images/images/001/560/528/large/dan-milligan-jungle-005.jpg?1448563049.jpg

Bak mesela yine Milligan reis, yine silik figürler ama bi hikaye var ortada. 3 tane kırmızı halkayla hikayeye çeviriyor mevzuyu. Anlatabildim mi?
Sosyal ağlarda paylaş

tharin_ said:

karakteri gölgede bırakmak iyi fikir miydi emin değilim. giydirmek serbest.

Renkler guzel ama daha cok detaya ihtiyaci var. Bu boyle isin fikir hali gibi atilmis ortaya henuz ilk adiminda ve 4-5 basamak daha cikilmasi lazim.
matte painting sevecekmissin gibi bir his dogdu icime. Resimdeki bit kadar figure bakarak otur figur calis demek bana biraz anlamsiz geliyor. Elbetteki avantajini gorursun figur cizebilmenin ama yapmaya calistigin seyle pek bagdasmiyor.

Al eline telefonu git bikac mekan fotografi cek sonra onlarla oyna.
Agac, trafik lambasi, dag, bayir artik isinde neyi gormek istiyorsan referanslarini topla. Sonra psta guzelce bir araya getirerek erit, kaynastir.
Temiz bir binayi terkedilmis hale falan getirebilirsin mesela. Boyle ufak ufak ogrenerek gelistirirsin.
Yilmak yok (tu)

edit: Simdi bikac sayfa geriye gittim figur falan da cizmissin ayrica onu gordum. Yapmak istedigin seyi tam kafanda oturt ve mutlaka orneklerini incele. Kendi kendine didinip edinecegin tecrubeden cok daha hizli sonuc alirsin. Referans topla. Yoksa malesef bilmeden uydurmaya donusuyor is.
Sosyal ağlarda paylaş

Daesu said:

tharin_ ileride concept art yapmak istiyorsan şu an yapma
otur ciz normal cıplak adam kadın fln

^

Bi dağ taş toprak agaç falan çiz abi tek tek, sonra onların daha basic versiyonlarını boyarsın rahatça böyle spread işlerde.

Hani ortada böyle bir kompozisyon yaparken önce şeyi düşün, gözüm nereye gidiyor? Focal point neresi. adam nereye baksın istiyorum.

Ya figüre bakıcam o böyle costurucak, yada enviroment. Ama ikisi de bu kadar detaysız olunca hemen bu sadece sketch'in sketch'i hissi geliyor.

Yapılmayacak iki şey var böyle expansive işlerde, herşey çok detaylı veya hiç detay yok. Hani bunu okuyunca "olm daha dur ögreniyoruz çok basındayız" gelebilir aklına ama zaten henüz basında oldugun için bu alıskanlıkları erkenden çöz ki sonra kötü alıskanlık kırmaya calısma. Yerinde olsam paso düz kare top kol bacak ağaç taş falan çizerim.

Hani sık sık iş koydugun için "adam ögrenmek istiyor costuralım." diye yükleniyorum yanlış anlama. Maksat patiden daha cok tassaklı çizer çıksın.
Sosyal ağlarda paylaş

Xunn, hikaye anlatımı konusuna katılıyorum ama dikkate alınacak çok mesele olunca onu erteledim. ejderhayı kaldırdım ama asdf.

Detay konusunu da render çalışmalıyım biraz daha, dedigin gibi dag taş çizmek lazım. hatta ustalar outdoor painting tavsiye ediyor ama fotoğraftan da gelisilir herhalde. Şu ara kompozisyon, thumbnail vs çalıştım biraz onların sonucu bu çizim.

bu ilk hali

Daesu, figür bakiyorum. temel geometri için hampton ve loomis e baktım ama strüktürü az çok öğrendikten sonra biraz pratik gerekiyor herhalde.
Sence fotoğraftan-resimden figür çalışmak yeterli mi, canlı figür şart mı?

bunları hamptonın kafa dersinden sonra denemiştim

Sosyal ağlarda paylaş

Lyv said:

tharin_ said:

karakteri gölgede bırakmak iyi fikir miydi emin değilim. giydirmek serbest.

Renkler guzel ama daha cok detaya ihtiyaci var. Bu boyle isin fikir hali gibi atilmis ortaya henuz ilk adiminda ve 4-5 basamak daha cikilmasi lazim.
m

evet, detaylandırma konusunda erken bırakıyorum. matte, photobashing pek sevemedim ama öğrenmek iyi olur diyorlar. 3d de aynı şekilde.
Sosyal ağlarda paylaş

tharin_ said:

Sence fotoğraftan-resimden figür çalışmak yeterli mi, canlı figür şart mı?

fotoda lens perspektifine takılıosn , sıkıntısı bu
evde birileri kanepede sızdımı hızlı eskiz yap başlarında o bile yeter. oldugu kadar
sadece pc başında tabletle birşeyler yapma direk köreltiyor insanı at gözlügü gibi birşey, dışarda bişeyler yaptınmı gözün gönlün acılıyo resmen.
zevk almaya bak yani biraz, bu iş "iş" oldumu market kasiyeri piskolojisine giriyosun
Sosyal ağlarda paylaş

evet bol bol eskiz. iki tomar fotokopi a4 al 1 paket non-photo blue kalem harca hepsini erit bitir.

milletle bisimi izliyosun, elin calıssın. otobuste metroda tranvayda calıssın. bı tane a4 klıpsli tahtalardan al işte sekreter gibi gezin etrafta.

ilk paketi önlü arkalı bitirdiğinde bundan 6 ay sonra al tersten bi bak oha neler olmuslan diyceksin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...