Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Burun ameliyatı =(

df

Öne çıkan mesajlar

Dün trafik kazasında önümdeki koltuğa kafa atarak kıkırdağı yerinden oynatmışım. Doktor ameliyat diyor ve tırstım biraz =)

Ana kemikte sıkıntı yok. sorun içteki ikiye ayıran kıkırdakta sanırım. Burun ameliyatı sıkıntılı diye biliyorum ama ana kemiğe işlem olmayacağı için daha hafif bir şekilde atlatır mıyım yoksa aynı çileleri çeker miyim? daha önce yaptıran var mı aranızda?
Sosyal ağlarda paylaş

Ocak ayında oldum ben deviasyon. Korkacak birşey yok, ameliyat sonrası hiç ağrım, sızım, şişliğim olmadı. İyileşme süreci sıkıntılıydı benim, ama dediğim gibi deviasyon oldum, etleri yaktırdım falan oradaki yara bere çoktu. Sende olmaz öyle şeyler yani. 1 gece yattım sadece, zorlasam aynı gün de çıkardım.
Sosyal ağlarda paylaş

tam iyilesme sureci ne kadar surdu?

kontrolleri, burundan tamponun alinmasi vs tamami icin diyorum.

cunku ben yurtdisinda calisiyorum. 15gun tatilim var. doktorlara sorunca buyuk ihtimalle (abi yapilir yaw) diyecekler ancak gittigim yerde medical attention alma imkanim sifir.

dolayisi ile normal sartlar altinda tedavi suresinin ne oldugunu biraz daha detaylica anlatir misin?

hangi sikintilarla karsilastin, kac gun sonra neler yapman gerekti? vs vs (aklima gelmeyen ama onemli olabilecek seyler)
Sosyal ağlarda paylaş

Seperate said:

Geçmiş olsun, arka koltukta da kemer takmak lazım şaka maka

normalde takıyorum aslında da fırsat olmadı kazada. bayırın tepesinden kalkıyo servis. şöför de şansa komşum çıktığı için beraber çalıştırıp ilk hareketi yapıyoruz. park halinden kalkarken el frenini bi çekti fren yok pedal boşta. 300 metre boyunca bayır aşşağı hızlanarak neredeyse köprü seviyesinden sahile indik. 100 civar km hızla bi arabaya sonra duvara girdik.

5-6 saniye boyunca biliyoduk çarpacağımızı ama arka koltuğa ilk defa oturmuştum kemerler de oralarda dip köşe sıkışık oluyo. refleksle takabileceğin yerde değil. ön koltuğun tutma yerlerinden tuttum sıkıca ama yetmedi tabi o hıza. vurdum kafayı. kol kasları da göğse kadar feci günlük işleri zor yapıyorum =) dün overwatch oynarken tuşlara zar zor basıyodum kaslar o derece gitmiş =)

o kazada bi burunla yırtmam mucize zaten o yüzden şükrediyorum. sahil yolunda araba yavaşlattı bizi duvardan önce. ama torostu o airbag vs yok adam kötü yaralandı. her yeri kırık iç kanama vs. olan normal seyrinde giden adama oldu yani. umarım kurtulur.
Sosyal ağlarda paylaş

Ergen iken giriştiğim bir kavga sırasında kırmıştım burnumu. Sonra ameliyat oldum. Çok uzun sürmedi ameliyat ama ameliyat sonrasında alçı dönemi falan sıkıntılıydı. Onu da atlattıktan sonra bişi kalmadı diye düşündüm. İçerde et kalmış, horlama sebebi olmuş. Geçen sene bir doktara gittiğim de fark ettik bunu. Ameliyatla alırız bişi değil dedi. O yüzden çok takmıyorum.

Ameliyat için doktora verdiğimiz resimde burnuma gölge düşmüş. Doktor da bunu normal burun ölçüsü sanmış. Hafif kemerli yaptı. Bi de çok iyi bişi yapmış gibi "size estetik yaptık, kemerli burnunuzu biraz olsun törpüledik. Hadi yine iyisiniz ho ho ho ho" yaptı gitti.

edit: eşşekliğime gelmiş. Kusura bakma. Geçmiş olsun dememişim :)Geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Benim ameliyatı ve iyileşme sürecini anlatayım.

Deviasyon ameliyatı 45dk - 1 saat falan sürdü. 2-3 saat müşaade altında durup, tamponları çıkardıktan sonra eve yolladılar. Burun içinde bir kaç dikiş vardı galiba. Ameliyat sonrası burun içindeki yaraların kabuk bağlamaması ve hapşurmamak için yağ ve burun spreyi var. Haftade 1 kere toplamda 2 yada 3 kere kontrole gittim. Sonra bir daha gelme iyileşmiş diyerek kovdu :D
Sosyal ağlarda paylaş

• 3 hafta sonra ...
Emniyet kemeri kafanızı gözünüzü çarpmayından çok araçtan dışarı uçmayın diye var abi. Takılması arkada da zorunlu olmalı zaten, araç özellikle yan takla atan bir kaza oluyorsa arkadakilerin de savrulma riski çok fazla. Ha arka koltuk - ön koltuk mesafesi geniş bir araçtaysan kemer tutabilir ama dar araçlarda kemer de olsa geçirirsin kafayı ön tarafa. Geçmiş olsun bu arada
Sosyal ağlarda paylaş

BulletRide said:

Emniyet kemeri kafanızı gözünüzü çarpmayından çok araçtan dışarı uçmayın diye var abi. Takılması arkada da zorunlu olmalı zaten, araç özellikle yan takla atan bir kaza oluyorsa arkadakilerin de savrulma riski çok fazla. Ha arka koltuk - ön koltuk mesafesi geniş bir araçtaysan kemer tutabilir ama dar araçlarda kemer de olsa geçirirsin kafayı ön tarafa. Geçmiş olsun bu arada

alıntıla yerine öm ye basmışım. kopyalayayım buraya da =)

kazadan önce neredeyse sadece ben takıyordum. kaza anında serviste olmasalar bile servisin %80 i takıyor artık =)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...