Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hukuki bir konuda yardım v2 Davaya gitmeme

Lectre

Öne çıkan mesajlar

Merhabalar, bundan önce bir davada tanık olarak yazmışlar saçma bir şekilde gidemedim çalıştığımdan ve izin alamadığımdan dolayı, ve şuan zaten taşındım dava ankarada ben antalyadayım, nypd aradı çok iyiler cepten flm, gelmezseniz bu seferkinede yakalayacağız sizi falan dedi çok salak bir tonla, kötü bir niyeti yok memurun onda bir sıkıntım yok, ben haliyle bu davayada gidemeyeceğim yani 600 km yol vaktim yok vs saçma bir durum, cezai yaptırımı ne olabiliyor bunun ortalama? ve cezai yaptırım kesin uygulanır mı? hayır anasını satayım yazmadan sorun bari değil mi, ifadede verdim karakolda gelemiyorsam kullanın onu zanlı değilim sonuçta.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Polis gelir, zorla goturur, sonra da bunu yapmak icin harcadiklari tum masraflari sana odetirler (yolda icilen caydam benzin parasina kadar).

Yol uzun oldugu icin bir gece filan da karakolda kalabilirsin.

Git abi, deli misin? Mazaret dilekcesi filan verebilirsin ama yok cok uzun, vakit az filan mazeret sayilmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Tam olarak oyle yapacaklar, evet. Taniksan gideceksin. Otobus ya da ucak bileti alip, mahkemeye gostererek bedelini isteyebilirsin bu arada. Yolda yedigin yemegin fisini de verebilirsin. Ama zaten mahkeme oduyor diye Ankara'nin pahali lokantalarina gidersen, Rixos'da oda tutarsan ya da Business filan ucarsan karsiligini almayi bekleme.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

dava ne ki seni tanık diye yazmışlar?

ya bir mağazada çalışıyordum mağaza müdürüyle bir müşteri arasında bir tartışma var kaybolan 200 liralık bi telefon var 3-4 sene öncesinin olayı, kadına yardımcı olmaya çalışıp elemanın numarasını falan vermiştim dangalak beni gitmiş tanık yazdırmış görürsem ağzına sıçıcam zaten salağın bu sefer biz davalık olucaz.
Sosyal ağlarda paylaş

Dostum, tanıklar kendi ikametgahlarının bulunduğu adliyede istinabe yoluyla yani oradaki denk mahkeme önünde beyanla dinlenir. Elle bile yazabileceğin kısa bir dilekçe ile ikametgahının Antalya olduğunu, beyanını buradaki bir mahkemede vermek istediğini, Ankara'ya gelmenin işyerinden izin almanın zor olacağından ve masrafların fazla olacağından dolayı mümkün olmadığını yaz, İkametgah belgeni ekine koy Antalya'daki nöbetçi denk mahkemeye ver. Denk mahkeme derken sana hangi mahkemeden çağrı kağıdı geldiyse (ör. asliye ceza ise Antalya'daki asliye ceza) o mahkemenin gittiğinde nöbetçi olanını bul ver. Ankara'daki yargılamanın sonraki duruşmasında (sana gelen çağrı kağıdında günü vardır) Antalya'ya müzekkere yazılmasına diye karar verir ve sana çağrı kağıdı Antalya'daki bir mahkemeden gelir. Günü gelince de saatinde gider 15 dakkada ifade verir çıkarsın. Geçmiş olsun.
Sosyal ağlarda paylaş

amfibiosis said:

Dostum, tanıklar kendi ikametgahlarının bulunduğu adliyede istinabe yoluyla yani oradaki denk mahkeme önünde beyanla dinlenir. Elle bile yazabileceğin kısa bir dilekçe ile ikametgahının Antalya olduğunu, beyanını buradaki bir mahkemede vermek istediğini, Ankara'ya gelmenin işyerinden izin almanın zor olacağından ve masrafların fazla olacağından dolayı mümkün olmadığını yaz, İkametgah belgeni ekine koy Antalya'daki nöbetçi denk mahkemeye ver. Denk mahkeme derken sana hangi mahkemeden çağrı kağıdı geldiyse (ör. asliye ceza ise Antalya'daki asliye ceza) o mahkemenin gittiğinde nöbetçi olanını bul ver. Ankara'daki yargılamanın sonraki duruşmasında (sana gelen çağrı kağıdında günü vardır) Antalya'ya müzekkere yazılmasına diye karar verir ve sana çağrı kağıdı Antalya'daki bir mahkemeden gelir. Günü gelince de saatinde gider 15 dakkada ifade verir çıkarsın. Geçmiş olsun.

kağıtta gelmedide yazayım bari öyle deneyeyim

saolasın
Sosyal ağlarda paylaş

amfibiosis said:

bürokrasi ne boktan bir şey ya
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...