Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

D&R Kobo'yu ve Kobobooks'daki kitaplari satmaya basladi

GERGE

Öne çıkan mesajlar

Korsan bende de ama ben nickelde de orjinal haliyle okumuyordum.. Olabildigince yogun yazi seviyorum sayfada bunun icin gerekli ayarlarin aynisini yapiyorum ve bu nickel ve koreader da ayni hale geliyor.

Ama en onemlisi status bar olayi ondan vazgecemem artik gibi, nerdeyim totalda kacinci sayfadayim, chapterda kac sayfa kalmis, saat kac, pil ne durumda tek alt barda nefis olay.

Nickelde hepsi yanlis :) istatistik yanlis. 36 saat okumusum diyor sonra bir kitabi yanlislikla tekrar baslatiyorum mark as read diyorum bam 57 saat diyor falan.

Koreaderin okudugun olayi kitap kitap ayirmasi falan supermis. Ha ne kadar dogru tutuyor bilemem :) simdilik dogru gibi. Cizgi romanlarida koreaderda okumak cok daha iyi nickelden. Pdf zaten biliyorsun. Nickeldeki epub performans sorunuda yok. Daha ne olsun yemisim ui yi:)

Turkce sozlukde daha iyi hatta sozluk kullanimi cok daha rahat. Ingilizce ve turkce ingilizce yuklu tek tusla hem ingilizce aciklama hem turkce tercumesi geliyor. Nickelde seciyorsun istedigin sozlugu her seferinde yoksa turkce karisligi falan.
Sosyal ağlarda paylaş

Yok abi coolreaderınki iyice düdük gibi gösteriyodu. Nickel iyi epupta.

Şimdi font bakıyorum yarın net kafeye gidince yüklerim. Bookerly güzelmiş onu yüklerim genel kitaplar için.

Ama fantastik kitaplara hava versin diye değişik bi font kullanayım diyorum. Bu alıntı yapılmış yerlerde italik gibi yuvarlak hatlı oluyor ya font. Öyle fantastik kitaba yakışacak okumaya uygun font varmıdır?
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Benimkini yukleyin: http://www.mobileread.com/forums/showthread.php?t=273339

Kobo'nun kendi ePub renderer'i en iyisi acik ara. Adobe'un zaten o. Kepub'larda sureler yanlis olabliiyor ama korsan yaptiginda, kepub acik kaynak degil, reverse engineer ettiler.
Sosyal ağlarda paylaş

5-6 tane font yükledim. firmwire patch yaptım. firmwire patch de diyorki sonradan yüklediğiniz fontlarda da keskinlik ağırlık ayarı yapabileceğiniz advanced menu aktif oluyor. ama olmadı kendi yüklediğim fontlarda.

birde sağ sol margini ayarlıyoruz ya menüden. üst ve alt margini ayarlamak için kobo ereader.config den müdahale edebiliyomuyuz. çok yapışık kalıyor üs ve alt margin.
Sosyal ağlarda paylaş

Uc config dosyasini inceleyip yes dedin umarim advanced font olayina veya ne istiyorsan.

Birde kobo config dosyasina bir satir ekleyip full screen yapabiliyorsun.

Edit :

How to Enable Full Screen Mode

1. Plug your Kobo ereader into a computer with a USB cable and enter computer transfer mode.

2. On Kobo devices there’s a folder called Kobo eReader.config. It’s located on the Kobo drive in the .kobo folder inside the Kobo folder.

3. Right-click on the Kobo eReader.config file and choose to open it with a basic text-editing program like Notepad.

4. Add the following code to the file at the bottom, or anywhere as long as it’s separate from the other code:

[FeatureSettings]
FullScreenReading=true

5. Safely eject your Kobo ereader from the computer. Then open the settings menu and go to Reading Settings. There’s now a checkbox to show the header and footer.
Sosyal ağlarda paylaş

Satır arası slide ı hep düşük ayarda kullamılıyor nasıl olsa yüksek değerler işe yaramıyor diye yapılan patch yaramadı bana. En yüksek değerde bile çok az satır arası. Yada adobe sywnc diye bişeyi görmezden gel diye bi ayar vardı ondan oldu düzeltmem lazım.

GERGE nin isodara font çok iyi durdu fantastik kitaplara. Palatinoda yükledim ama isodara daha iyi durdu. Palatino zaten galiba fontun temeli.

Normal kitaplarda bookerly iyi gibi. Alt üst margin oranı az gibi geldi yine onlada oynanıyordu patch filedan sanırım onuda değiştiririm.
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Ben Bookerly, Baskerville (Kindle'dan aldim yine), Malabar ve Isidore kullaniyorum. Favorim Malabar ve Isidore. Isidore normal zaten =) Boyle kendisi:

https://s32.postimg.org/l1yakhpgl/screen_001.png

Bence uygun satir araligi da boyle olmali, cok kucuk tutarsaniz kotu olur. Sayfayi cok bol yapmayi calismayin, goze en rahat geleni secin.
Sosyal ağlarda paylaş

Malabar çok daktilomsu geldi. Beskerville çok uygunmuş klasiklere. Sendeki eradera göre optimize edilmiştir. Upload edebilirmisin bi yere.

Bide bilim kurgu için lazım. Onada minimalist font gider. Rounded ama tam yuvarlak değil ve minimalist. Var mı öyle fınt.

Verdana benzeri bişey oluyor galiba ama yuvarlatılmış yerler daha dar açılı. Yoksa verdanada olur sanki
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Kanuni said:

gerge de ordaymis masallah. onun hazirladigi hyphenation turkce patchledim.

saol gerge. ancak dun denedigimde sitenden cekemedim ama bu sabah indirebildim. bir kac kere daha senin siteden bir seyler cekeyim demistim calismiyor sanirim site full randimanla.

Seni dinledim sonunda,

https://drive.google.com/open?id=0Bw6B3L0rzaczdjBHUi0zT2FJSzQ

Google Drive'a gectim yenilip. Okul da bitti artik, daha stable bir seyler lazim =(
Sosyal ağlarda paylaş

ekranı nasıl neyle temizliyosunuz? biraz baktım alkol içeren sıvıyla silmeyin diyor.

Birde sistem göçüp kendini yeniden kurduğunda bütün eski sistem dosyalarını ve kitaplar "/" diye klasör açıp oraya koymuş demiştim. Koreaderdan bu klasörü ve içeriğini görebiliyorum ama normal bilgisayardan bu klasöre ulaşamoyorum. / Klasörü linuxta sistem klasörü gibi bişey mi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...