Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sırtım Bitmiş

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

deadwoll said:

Bir kaç senedir 2-3 topic açtım; başladım, başlıyorum vs. diye ama bu sefer iş çok ciddi.

Yaklaşık 1 aydır falan boynumda, sırtımda ve belimde inanılmaz ağrılar oluyordu otururken. Masaja gideyim dedim; referanslı, iyi bir masörden randevu aldım.

Adamın sırtıma baktığı anda ilk söylediği şey, "sırtınız çok zayıf" oldu. Ben boynumla belimden bahsetmemiştim. Oralardaki ağrı noktalarını da buldu, hepsi sırtımın, boynumun ve belimin çok zayıf olmasından kaynaklanıyormuş. Uzun yıllar spor yaptım falan dedim, hiç spor yapmamış gibisiniz dedi (ki 6 ay öncesine kadar günde 40dk 1 saat koşuyordum lol). Mutlaka sırtımı ve omuzlarımı güçlendirmem gerekiyormuş.

Bana TRX diye bir şey önerdi ama bulduğum spor salonunda saatler uymuyor + evime uzak. Ben de üniversitenin havuzuna gidip yüzeyim diye düşündüm öyle olunca. Yalnız hayatımda hiç spor amaçlı yüzmedim, nasıl düzgün yüzüldüğünü bile bilmem (ha yüzüyorum güzel güzel ama işte tatilci modunda sdfj).

Ben bu yüzme işine başlasam sırtıma, omuzlarıma falan iyi gelir değil mi? Bir de nasıl öğrenirim adam gibi yüzmeyi, nefes almayı falan?

Yüzme geçmişi 0 olan birisi nasıl başlamalı? Nasıl bir program izlemeliyim? Bir anlatsanıza bana.

Aynı yada yakın dertlerden yıllarca muzdarip biri olarak kesinlikle çare olacak spor dalı "PEAK PİLATES". Çok ciddiyim, çok iyi gelecek.
Ama tekrarlıyorum "PEAK PİLATES" olarak anılan pilates çeşidi. Ben 6 ay kadar yaptım inanılır gibi değil sonuçlar. %80 falan sırt bel vs. ağrılarım azaldı.
Sosyal ağlarda paylaş

dasBock said:

dasaaa said:

sirti bitmis adam vs capoeira.......

doktor fizyo tavsiye etmedi mi?
etti ise bir fizyo ayarla, bi iki hafta onun yonlendirmesi ile git ve pilates'e falan basla.

dasaa 2009 2013 yılları arasında aktif olarak capoeira eğitimi aldım tartışmayalım :)

o zaman bananaveeeyy banana vey banana
https://www.youtube.com/watch?v=XJ-knBky6S0
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim memlekette capoira yok abi, kavga etmeyin boşuna. Olsa da yapamam zaten, sol dizimde koşmaktan ödem oluşmuş (bir de ne alakaysa kalflerimdeki kaslar erimiş lel, doktora gittim 1.5 ay önce falan).

Nasıl bir vücudum varsa zaten spor yaptığımda ilerlemiyor, bıraktığımda başlamadan öncekinden daha da kötü oluyor bir kaç ay içerisinde...

Çok mutsuzum a.q
Sosyal ağlarda paylaş

yani dalga bi yane harbiden eğer ciddi bir problemse git bi fizik tedaviciye measajcıya değil
anlat durumunu sana bir antreman programı versin
salonada gidemiyosan anlat durumu evde yapabileceğin bir şey versin

bu arada şu ana kadar yüzme hakkında herhangi bir derdin devası değildir diyen duymadım
bogulma dısında hic bi kotu yanı yok yuzmenin
yarar yane işe neden yaramasın

programda cok basit
havuzun sağ basından baslıcan
sol basına gidicen sonra ordan sag basına geri yuzden

repaet * 20
Sosyal ağlarda paylaş

Abi öyle de hangi stilde yüzeceğim, doğru teknikleri nelerdir falan bilmek lazım. Mesela breaststroke beli zorluyormuş vs., dünden beri bakıyorum.

Aslında bakmasam da havuza atlasam daha iyi olacak ama ne alakaysa benim vücudum çalıştıkça sağlıksızlaşıyor. Spor hekimi olayı benim de kafama yatıyor bu yüzden ama saçma sapan rakamlar istiyorlar. Arkadaşın menisküs yırtığı için 700 lira aldı doktor daha geçende eheh. Gidip 700 lira versem sonra yüz, ağırlık kaldır falan dese kalbim tekler.
Sosyal ağlarda paylaş

Yüzme kursuna yazıl. Okulda havuz varsa kurs da vardır
Ama ben suda durmayı biliyorum diyip üçüncü dersten falan başlama. Direkt sıfırdan başla, yoksa başladığın yerde olursun dersler bitince. Aslında ben de mi yapsam öyle bişey ya, tatilci stili yüzebiliyorum bi tek sdf. Du bi bakiyim kızlı erkekli kurs varsa hanımla gideriz

ne it ailem varmış yalnız, abim de babam da stil yüzebiliyo ama beni göndermediler kursa ben istemeyince :( halbuki döve döve yollaman lazım, çocuğum lan tabi istemicem, evde oturur ps oynarım o saatte
Sosyal ağlarda paylaş

Kurs işini ben de düşündüm ama dün gittim konuştum adamlar yüzme bilmeyenlere öğretiyorlarmış. BESYO'dan bi antrenör bulup kanka olayım ben en iyisi.

@Moriarty, abi haklısın da işte bana öyle geliyor ki cidden sporsuzluktan oluyor bu ağrı, sızı işi. Koşmayı bıraktığım dönemde antidepresan falan kullandım bir süre, hatun da çok güzel tatlı yapıyor falan :(. Götü başı dağıttım. 78 kilodan 91 kiloya çıktım hiç spor yapmadan.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...