Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Sırtım Bitmiş

deadwoll

Öne çıkan mesajlar

Bir kaç senedir 2-3 topic açtım; başladım, başlıyorum vs. diye ama bu sefer iş çok ciddi.

Yaklaşık 1 aydır falan boynumda, sırtımda ve belimde inanılmaz ağrılar oluyordu otururken. Masaja gideyim dedim; referanslı, iyi bir masörden randevu aldım.

Adamın sırtıma baktığı anda ilk söylediği şey, "sırtınız çok zayıf" oldu. Ben boynumla belimden bahsetmemiştim. Oralardaki ağrı noktalarını da buldu, hepsi sırtımın, boynumun ve belimin çok zayıf olmasından kaynaklanıyormuş. Uzun yıllar spor yaptım falan dedim, hiç spor yapmamış gibisiniz dedi (ki 6 ay öncesine kadar günde 40dk 1 saat koşuyordum lol). Mutlaka sırtımı ve omuzlarımı güçlendirmem gerekiyormuş.

Bana TRX diye bir şey önerdi ama bulduğum spor salonunda saatler uymuyor + evime uzak. Ben de üniversitenin havuzuna gidip yüzeyim diye düşündüm öyle olunca. Yalnız hayatımda hiç spor amaçlı yüzmedim, nasıl düzgün yüzüldüğünü bile bilmem (ha yüzüyorum güzel güzel ama işte tatilci modunda sdfj).

Ben bu yüzme işine başlasam sırtıma, omuzlarıma falan iyi gelir değil mi? Bir de nasıl öğrenirim adam gibi yüzmeyi, nefes almayı falan?

Yüzme geçmişi 0 olan birisi nasıl başlamalı? Nasıl bir program izlemeliyim? Bir anlatsanıza bana.
Sosyal ağlarda paylaş

Doktor değildi gittiğim, masör söyledi.

Spor salonu işi biraz yaş. İşten eve gelip evden salona gitmem lazım. Mesafeler gerçi çok çılgın uzak değil de otopark problemi var spor salonunun etrafında. Bir de eve girince dışarı çıkmam muhtemelen.

O yüzden yüzme düşündüm. Bölümden 5 dk mesafede olimpik yüzme havuzu var. Sabahları ya da akşamları işten sonra yüzerim, tertemiz olur.

Ama işte teknik vs. bilmiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

hayir, sadece salak olma. bu yeterli.

sirt bitmis ise gercekten, doktora gider. doktor gerekiyorsa fizyo verir. spora dogrudan yuklenmez. once hafif hafif guclendirir kaslari. genelde disk ve ligamentlere yuklenmemek icin son derece hafif germeler olur bir sure. sonra yeteri kadar guclendiginde baska seyler verilir.
Sosyal ağlarda paylaş

deadwool'un doktor tavsiyesi almayı akıl edemeyecek birini olduğunu düşünmen senin salaklığın bana burada yüklemen gereken birşey yok. şu ergen tavırlarından kurtul bence sen de. yaş kemale ermiş hala cümlelere bak.

neyse ne kabak yersen ye konuyu dağıtmak istemiyorum daha fazla
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

KillJoy said:

evde squat, pull up, push up (tu)

Deadlift ve kettlebell swing demek istedin sanirim

abi evde kettlebell çok tehlikeli, deadlift içinde bar ağırlık seti olması gerekli. hepsi sıkıntı.

squat:
http://nobrainermuscle.com/wp-content/uploads/2013/12/squat-muscles.jpg

reversed pull up:
http://www.chunkfitness.com/sites/default/files/reversed-pull-up-chin-up-calistenics.jpg

push up ve sit up la da bütün vücudu tamamlayacaksın işte
Sosyal ağlarda paylaş

dasBock said:

deadwool'un doktor tavsiyesi almayı akıl edemeyecek birini olduğunu düşünmen senin salaklığın bana burada yüklemen gereken birşey yok. şu ergen tavırlarından kurtul bence sen de. yaş kemale ermiş hala cümlelere bak.

neyse ne kabak yersen ye konuyu dağıtmak istemiyorum daha fazla

sacmalamana baskalari ustunden bahane bulmaya kasmasan diyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...