Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fat Burner Yardımcı Supplementler

RamsesII

Öne çıkan mesajlar

işte o 20 dk hiite vaktin yoksa kullanıyorsun.
Bende misal 10. ayımı dolduruyorum düzenli sporda, beslenmeme de dikkat etmeye çalışıyorum ama arada kaçıyor işte. 4 ay önce ölçülmüşüm 180cm 77kg %17 yağ. Arada 82 kg ye kadar çıktım 72kg ye düştüm bu arada Dün ölçülünce 74kg %17 yağ 1kg yağ 1kg ye yakın kas gitmiş. Spor sornası wheye ara vermiştim yine başladım demek ki yeterince hızlı alamıyorum yıkım olmaya devam ediyor. Yağ oranını %13 e düşürüp 77kg olsam süper olur. Ağırlıklarda baya düşük çıkıyorum kollar zaten çıta gibi incecik. Ama göbek gitmiyor. Hep beslenme diyorlar ama daha düzenli nasıl beslenirim bilmiyorum.
kuvvet antrenmanlarına ağırlık verip kardioyu artırmam lazım ama 82kg ki kuvvete ulaşamıyorum.
Şimdi whey, l-carnetin, triple omega, multivitamin ve bcaa var. Bunların kullanım döngüsünü nasıl ayarlamak lazım?
Sosyal ağlarda paylaş

Dragonfire said:

işte o 20 dk hiite vaktin yoksa kullanıyorsun.
Bende misal 10. ayımı dolduruyorum düzenli sporda, beslenmeme de dikkat etmeye çalışıyorum ama arada kaçıyor işte. 4 ay önce ölçülmüşüm 180cm 77kg %17 yağ. Arada 82 kg ye kadar çıktım 72kg ye düştüm bu arada Dün ölçülünce 74kg %17 yağ 1kg yağ 1kg ye yakın kas gitmiş. Spor sornası wheye ara vermiştim yine başladım demek ki yeterince hızlı alamıyorum yıkım olmaya devam ediyor. Yağ oranını %13 e düşürüp 77kg olsam süper olur. Ağırlıklarda baya düşük çıkıyorum kollar zaten çıta gibi incecik. Ama göbek gitmiyor. Hep beslenme diyorlar ama daha düzenli nasıl beslenirim bilmiyorum.
kuvvet antrenmanlarına ağırlık verip kardioyu artırmam lazım ama 82kg ki kuvvete ulaşamıyorum.
Şimdi whey, l-carnetin, triple omega, multivitamin ve bcaa var. Bunların kullanım döngüsünü nasıl ayarlamak lazım?

Zaman çok önemli değil aslında ama genel kullanım şöyle;
whey-> sabah, antr. sonra
l-carnetin->ant.önce
trip omega->yemekten sonra
multivitamin->sabah aç karınla
bcaa->sabah, ant önce ve sonra

Kreatin ve Beta Alanin de al bari, en işe yarayan supplar bence.
Sosyal ağlarda paylaş

Grenade thermo kullandım. Kilo vermede baya bi etkisi oldu. Bende açlıgı da kesen bi etkisi var hatta. Bir de carnitine bi işe yaramıyor diyenler olmus. Diyet+ carnitine kullanarak 1 senede 40 kilo veren ortağım var. İnanılmaz terletiyordu. Olympin 3000 lik olanından kullanmıştı
Sosyal ağlarda paylaş

yeahh1986 said:

moriarty said:

ikisi farklı tür kas geliştirmeye yarıyo abi.

yüksek ağırlık az tekrar = maksimum güç ve mass. atıyorum 180 kilo deadlift yapıyorsan, tüm vucudundaki kaslar kaldırıyo o 180 kiloyu. dolayısıyla massel olarak büyüyüp güçleniyorsun. ayrıca tüm kasların güçlendiği için vucudunun herhangi parçasının yapacağı bir harekette de ağırlıgını arttırmış oluyosun.

az ağırlık çok tekrar = daha çok kas dokusu geliştiriyosun. bu büyüme türlerinin kendine göre adları var ama şimdi ıvır zıvıra gerek olmadan en basit anlatımı bu. daha kondüsyonlu ve atlet oluyorsun diyeyim en basitinden.

ikisinin de kendilerine göre güzellikleri var. ben yüksek ağırlık az tekrar çalışıyorum mesela. daha çok seviyorum. ama uzun vadede doğru formla yapmama rağmen sıkıntı yaratabilir ileride onu bilmiyorum henüz. 180 kilo kaldırmam ne kadar yararlı sonuçta. bi yandan bakarsan daha güçlü kasların olması eklemlere daha az yük bindiriyo. bi taraftan bakarsan kaldırırken eklemlere daha çok yük biniyo.

Bu muhabbetten Savaş Cebeci ve Ağırsağlam diye 2 youtube'r bu hafta birbirine girdi çok geyik.
Fat Burner supplementlar çok işe yaramıyor. Gözüm kara, bir gözüm bakar toprağa derseniz, kafein tableti, clenbuterol, ventolin, dnp gibi yasak maddeler kullanılıyor. Ama %20-%9 yağlı adam arası için gereksiz bir tehlike. (Geçen sene ölen var dnp'den).
%20-%12 Kalori Açığı-Diyet
%12-%9 Low Carb, Carb Cycling, Ketojenik Diyet yada Ultimate Diet bakılabilir.

Ben 2-3 senedir 90kg'de takıldım. Ama yağ oranımın azaldığını aynada ve fotolarda görebiliyorum. Haftada 2-3 alkol alıp, meze gömersem Fat Burner'a para vermek saçma oluyor haliyle.

Haftaiçi 5 gün sabahları 20dk Hiit yapmak her türlü burner'ı döver.

bu işin doğrusu ne peki?

max. hızda kas kütlesi kazanmak için az tekrar + çok ağırlık mı yoksa çok tekrar az ağırlık mı yapmak lazım?
Sosyal ağlarda paylaş

Hayal ettiğimi IF'te buldum beyler.

Pis boğaz bi boğa burcu olarak asla yemeksiz kalamam diyordum, etrafımdaki insanlar "bi süre senden uzak duralım" falan diyordu ama stratejik kahve ile hiç bi açlık sendromu yaşamadan 16/8 IF yapıyorum şu an.

Günlük makro kullanımlarım falan aşağı yukarı şurada
Son 3 haftadır başladığım şu IF serüveninde de çalışma log'um şurada (ki burada 1 yıllık falan log var sanırım, program hopper nasıl olmamalıyım dersi niteliğinde)

Günlük 300-400 arası bi deficitle gidiyorum. Moderate carb/moderate fat/high protein şeklinde bi makro ayrımım var.
Haftada 2 gün 250-300 arası bi surplus. 14:00-22:00 arası feeding window'um, geri kalan zamanlarda suya ve kahveye abanmak.

3 haftada 2 kiloya yakın bi azalma var. Katabolizma olduğunu ve kastan gittiğini pek sanmıyorum çünkü ciddi definisyon olduğu gibi reverse pyramid'le devamlı PR zorladığım için güç kaybı da yok.

Mental olarak acayip iyi ve focused hissediyorum. Şunu şöyle bir iki ay deneyip tüm sonuçları yazacağım.

Zaten 90 KİLODAN 70 KİLOYA İNİP SONRA RİPPED 85 KİLO NASIL OLDUM isimli kitabım için çalışmalara başladım. Hepsini yayınlarım.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

snonuda bir kardeşimizxi daha if ile kurtardık :) if muazzam abi, ben de hayatımın en odaklı, sakin, hafif halini if ile geçirmiştim.

İşte IF çok iyi de leangains yapamıyorum abi.
Çalışma programım fasted training'e hiç uygun değil. En iyi ihtimalle 1830-1900 gibi gidebiliyorum gym'e. Kinobody tarzı bi sistem oldu o yüzden, program da ona yakın.

Dün ilk defa fasted çalıştım işten erken çıkınca. Bayılır ölürüm diyordum ama sikiveyşın xtend ile normal bi günden farkı yoktu.
Xeske hep fasted çalışabilsem.
Sosyal ağlarda paylaş

16 Saat açlık, 8 saat yeme aralığı. Kahvaltıyı atla, öğle yemeği ilk öğün olsun ahanda if.
Martin amca, if'in yanında off günlerde low carb ve yüksek kalori açığı, on günlerde high carb kalori fazlası olarak yapıyor. ptesi 2000 kalori salı 3000 kalori gibi hem kalori zig-zag hem de mini bir carb cycling.
Antrenman sistemi de 3 gün, 30dk lık, ters pramit denilen 2şer sete dayalı çok hafif ama verimli olduğu iddia edilen bir sistem.
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben artık kasaba dana eti dry aged 2 hafta. bekletiliyo.

sonra alıyorum 14 gün sonra, lokum falan bok yesin. yumusacık et. baldan daha tatlı. toplamda 2 dakka pisiriyosun. günde 1 kilo civarı yiyorum. tadı daha güzel bir şey olamaz. 2 kilo yiyeiblsem 2 kilo yerim günde.

http://static1.businessinsider.com/image/51dec7ccecad04197300000f/see-where-new-york-citys-top-restaurants-get-their-dry-aged-beef.jpg

https://www.debragga.com/p/wp-content/uploads/2014/01/Dry-Aged-Image.jpg

şu olay direk. baya ince ince de dilimlettiriyorum. toplamda 5 dilimi bi öğünü gömüyom.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...