Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fat Burner Yardımcı Supplementler

RamsesII

Öne çıkan mesajlar

tam olarak aynı şey değil abi.

şu daha iyi örnek olur sana:

kısa mesafe koşucusu

http://www.ozelliklerinedir.com/wp-content/uploads/2015/01/Michael-Johnson.jpg

uzun mesafe koşucusu

http://arsiv.taraf.com.tr/img/en-iyi-uzun-mesafe-kosucusu-mo-farah-300x200.jpg

en güzeli ikisini birden yapmak aslında.

bak burada güzelce anlatılmış aradaki farklar tam dikkatli okumadım ama:

http://www.rdlfitness.com/sarcoplasmic-vs-myofibrillar-hypertrophy/

veya işte ne bileyim futbolcuları düşün.

futbolcular veya nbadekiler az ağırlık yüksek tekrar çalışırken, amerikan futbolcuları yüksek ağırlık az tekrar çalışıyo.
Sosyal ağlarda paylaş

yok olm onu anladım da buradaki çoğu kişinin expertte kaldırmaya ihtiyacı yok işte onu diyodum. zaman içinde her şeyi doğru yapmayı ogrendikçe o kendi kendine expert seviyesine çıkıyo zaten ama hep o seviyede kaldırmak zorunda değilsin onu konuşuyorduk. herkesin istediği vucut performansı veya şekli farklı.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

yok olm onu anladım da buradaki çoğu kişinin expertte kaldırmaya ihtiyacı yok işte onu diyodum. zaman içinde her şeyi doğru yapmayı ogrendikçe o kendi kendine expert seviyesine çıkıyo zaten ama hep o seviyede kaldırmak zorunda değilsin onu konuşuyorduk. herkesin istediği vucut performansı veya şekli farklı.

Tamam işte adamlar hesaplasın görsün. Tutupta DL'de 80 kg adam 120 kg zorlamasın. VG'ci olmayacaksa. Standartlar var yani.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

müthiş tool ama tek sıkıntısı yağ oranını öğrenmemesi. 220 lbs var 220 lbs var. bana ıvır zıvır geliyo bunlar bilmiyorum. vucut sana ne yapıp neyi yapmaman gerektiğini söylüyo zaten aptal değilsen anlıyosun, yoksa yatıyosun 2 ay sonra hastanede omuz havada.

Ya zaten 1 seneden fazla düzenli spor salonu yapan adam az cok biliyor kendini bu direk olaya 1. sınıftan başlayanlar için. Adam salona başlıyor benchte direk 50 50 takıyor sonra kalkmıyor lan cok kotuyum triplerine giriyor.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

ikisi farklı tür kas geliştirmeye yarıyo abi.

yüksek ağırlık az tekrar = maksimum güç ve mass. atıyorum 180 kilo deadlift yapıyorsan, tüm vucudundaki kaslar kaldırıyo o 180 kiloyu. dolayısıyla massel olarak büyüyüp güçleniyorsun. ayrıca tüm kasların güçlendiği için vucudunun herhangi parçasının yapacağı bir harekette de ağırlıgını arttırmış oluyosun.

az ağırlık çok tekrar = daha çok kas dokusu geliştiriyosun. bu büyüme türlerinin kendine göre adları var ama şimdi ıvır zıvıra gerek olmadan en basit anlatımı bu. daha kondüsyonlu ve atlet oluyorsun diyeyim en basitinden.

ikisinin de kendilerine göre güzellikleri var. ben yüksek ağırlık az tekrar çalışıyorum mesela. daha çok seviyorum. ama uzun vadede doğru formla yapmama rağmen sıkıntı yaratabilir ileride onu bilmiyorum henüz. 180 kilo kaldırmam ne kadar yararlı sonuçta. bi yandan bakarsan daha güçlü kasların olması eklemlere daha az yük bindiriyo. bi taraftan bakarsan kaldırırken eklemlere daha çok yük biniyo.

Bu muhabbetten Savaş Cebeci ve Ağırsağlam diye 2 youtube'r bu hafta birbirine girdi çok geyik.
Fat Burner supplementlar çok işe yaramıyor. Gözüm kara, bir gözüm bakar toprağa derseniz, kafein tableti, clenbuterol, ventolin, dnp gibi yasak maddeler kullanılıyor. Ama %20-%9 yağlı adam arası için gereksiz bir tehlike. (Geçen sene ölen var dnp'den).
%20-%12 Kalori Açığı-Diyet
%12-%9 Low Carb, Carb Cycling, Ketojenik Diyet yada Ultimate Diet bakılabilir.

Ben 2-3 senedir 90kg'de takıldım. Ama yağ oranımın azaldığını aynada ve fotolarda görebiliyorum. Haftada 2-3 alkol alıp, meze gömersem Fat Burner'a para vermek saçma oluyor haliyle.

Haftaiçi 5 gün sabahları 20dk Hiit yapmak her türlü burner'ı döver.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...