Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

İstanbul Bağdat Caddesi Koridor Hız Denetim Sistemi Azami Hız 50 Km/H

Xaero

Öne çıkan mesajlar

Dikkatli olmakta fayda var geçen gün 57 Km/H saat hız ile radar cezası yemişim.

Sadece Bağdat Caddesi değil, sahilyolunda da var, herkes ayağını denk alsın.

Kamera kayıtlarına göre trafik magandaları için aynı zamanda "Kamunun Can Güvenliğini Tehlikeye Atmaktan" da işlem yapılıp suç duyurusunda bulunulacak.

http://www.haberturk.com/gundem/haber/1192906-bagdat-caddesine-bir-hiz-koridoru-daha

Sosyal ağlarda paylaş

ayne öyle işte ortalama hız yani
anlık hızdan daha iyi bi çözüm bence
50 km bagdat caddesi için cunku dusuk bi ortalama
bi arabayı 57 ile geçtin diye ceza yemek adil degil bence
ama ortalama 57 ile gidiyosan o ayrı mesele

birde bu cezalarda bence trafiğin akısı olayına dikkat etmek gerekli
trafik ortalama ne hızla akıyor onemli bi soru
Sosyal ağlarda paylaş

Ortalama hızı sadece 2 nokta arası yapabilir. Yani toplam 5 noktada bu alet varsa ve sen 1.den geçerken zamanı ve plakanı kaydediyorsa. Bundan sonra geçtiğin her noktada senin zaman ve süreyi kullanarak ortalama hızını bulur ama bunu illa ilk nokta ile yapmasına gerek yok artık. Yani sen cezayı 2 nolu nokta ile 5 nolu nokta arasındaki hız aşımından yani zamanın belirlenenden kısa sürmesinden yiyebilirsin. Daha doğrusu sana 1 2 ve 3. noktalarda 1 ile 3 arası hızlı gittin diye kesmez onun yerine sistem 1 ve 2 arası hızlı gittin sonra 2 ve 3 arası hızlı gittin diye 2 ceza keser ki doğrusu budur. Veya sen direk 1 ile 5 nolu kontrol arası hızlı gitmişsindir ama arada diğer noktalara girmemişsindir o zaman ona keser.
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

ayne öyle işte ortalama hız yani
anlık hızdan daha iyi bi çözüm bence
50 km bagdat caddesi için cunku dusuk bi ortalama
bi arabayı 57 ile geçtin diye ceza yemek adil degil bence
ama ortalama 57 ile gidiyosan o ayrı mesele

birde bu cezalarda bence trafiğin akısı olayına dikkat etmek gerekli
trafik ortalama ne hızla akıyor onemli bi soru

bağdat caddesi için 50 nasıl düşük yaw. gayet yeterli bi hız yani, hadi 60 diyelim. zaten caddede 70'ten sonrasına trafik canavarı diye bakıyo mantıklı insanlar?
Sosyal ağlarda paylaş

Trafik kanununda yerleşim yeri içinde hız sınırı 50 km/h'dir. Özel durum/yerlerde belediye kararıyla bu sınır arttırılabilir, fakat Bağdat Caddesi çok fazla yerleşim, ışık, yaya ve yaya geçidi olan bir cadde ve kazalarıyla yeterince ünlü. Senelerce geç kalınmış bir karar bence.

Ayrıca aynı anda hem bir uçtan bir uca ortalama hız, hem de ortalarda yer yer anlık hız ölçümü yapılsa en temizi olurdu. Gazlayıp gazlayıp ikinci kapıya gelmeden Erenköy'e falan kaçan, ya da gerçekten kenara çekip bekleyen apaçiler yine olacaktır.

scorch said:

Fistan said:

o ortalama hız oluyo zaten

gereksiz arkadaşım, eğer ki birden çok noktayı ölçer ve bunların ortalamasını alırsa o dediğin oluyor. sistem tek kontrol ile işliyor diye biliyorum onun için sordum.

Lisede ortalama hız öğretirken en çok aşağıdaki örnek verilir;

Bir araba yarım saat 90 km/h ile, yarım saat de 60 km/h ile gidiyor. bir yolu 60 km/h ile gidip 90 km/h ile dönüyor. Ortalama hızı kaçtır?

Sizin gibi eğitimsizler 1.5 saniyede "75 İŞTE HOCAM NE VAR BUNDA YHEAAAAAA HUEHUEH" diyip direk laklak yapmaya başlarken, soruyu hesaplayıp çözenler ise 72 km/h olduğunu bulurlar :p
Sosyal ağlarda paylaş

Tutturamadım da sorunun bir yerini yanlış hatırladım herhalde lan hehehehe.

Yani direk hızları alıp toplayıp bölmekle olmuyor, zaten ortalama hız dediğin şey toplam yer değiştirme / toplam zamandır. "Birkaç hız ölçümü yapıp ortalamasını almaktır" kadar saçma bir tezi ilk defa duyuyorum hayatımda.

İvme falan mı vardı lan soruda, çok merak ettim bak şimdi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...