Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

4 K TL'ye Laptop Tavsitesi Vol : 02-2016S

Kithnos

Öne çıkan mesajlar

Selamlar,

3,000 - 4,200 civarına laptop tavsiyeleriniz varsa rica ederim.

İşletim Sistemi : Free Dos veya Windows ( MAC'leri geçelim lütfen )

Kullanım : Bol browser, ofis-utility programları, belki pro seviyede olmayan yazılım geliştirme ( IDE'ler, SDK'lar falan )

Oyun canavarı olmasına gerek yok ama, makul ve bağımsız çalışan bir ekran kartı da olmalı tabi.

Fiyat/performans olarak öne çıktığını düşündüğünüz modeller varsa bir bakayım.
Sosyal ağlarda paylaş

Her gün yanında taşıyacak mısın?
Hem ağırlık için söylüyorum hem de her gün bi yerlere getirip götüreceksen dayanıklılık da önemli.

Asus zenbook kullanıyorum mesela, gerçi üretimden kalkmış bi model ama 3 seneye yaklaşırken beni değiştir demeye başladı kasası. Performans hala canavar olmasına rağmen.
Sosyal ağlarda paylaş

aktiftablet said:

Her gün yanında taşıyacak mısın?
Hem ağırlık için söylüyorum hem de her gün bi yerlere getirip götüreceksen dayanıklılık da önemli.

Asus zenbook kullanıyorum mesela, gerçi üretimden kalkmış bi model ama 3 seneye yaklaşırken beni değiştir demeye başladı kasası. Performans hala canavar olmasına rağmen.

Selam,

Yani, taşımayabilirim aslında. Taşısamda evden ofise, ofisten eve falan olur sadece.
13 inch'lik Macbook pro var, evde kişisel kullanımda ya da dışarıdan çalışmam gerektiğinde işimi görüyor zaten.

Tabi mezar taşı gibi de olmasın, çok taşımayacağız diye :D
İlk mesajda yazmadım, 17 inch çok büyük olur herhalde, 13 ya da 15 inch monitor tercih edeceğim.
Sosyal ağlarda paylaş

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-ux32ln-core-i7-6500u-25ghz-8gb-ram-256gb-ssd-2gb-133-w10-notebook.html#genel-bakis

yada bunun bir üstü (512gb hd - 12 gb ram - 3200x1800 çözünürlük)

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA9RG3GS9323

yada zenbookların 15 inç olanlarına bak
Sosyal ağlarda paylaş

Mal said:

http://www.vatanbilgisayar.com/asus-ux32ln-core-i7-6500u-25ghz-8gb-ram-256gb-ssd-2gb-133-w10-notebook.html#genel-bakis

yada bunun bir üstü (512gb hd - 12 gb ram - 3200x1800 çözünürlük)

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=9SIA9RG3GS9323

yada zenbookların 15 inç olanlarına bak

Asus olan güzel duruyor.

Ben de şuna bakıyordum. 15 inch olarak güzel bir çözüm gibi ?

Vatan Asus
Sosyal ağlarda paylaş

benim verdiklerimin ikiside asus. ultrabook olarak geçiyor. dokunmatik ekran, fansız, ince tasarım. ultrabook kullanmadım bilmiyorum nasıldır. senin verdiğin normal notebook galiba.

asus zenbook diye aratırsın aynısının 15 inçlik modellerinide bulabilirsin. zenbook ux305 olarak geçiyor. ram hd ekran çözünürlüğü değişiyor ux305-**** modele göre.
Sosyal ağlarda paylaş

Kithnos said:

Ya boş konuşma lütfen Esh. Ya okumuyorsun, ya okuduğunu anlamıyorsun.
IDE, SDK'lar, bol browser, binlerce satırlık Exceller vs ile uğraşıyorum, anne bilgisayarı diyorsun. Mac tavsiye etmeyin yazıyorum, MAC al diyorsun.

o zaman cpu su ultra low voltage olmayan bir intel ile rami bol olan bir alet bulabilirsin.

parayı tutan ekran kartı.
Sosyal ağlarda paylaş

Kithnos said:

Ya boş konuşma lütfen Esh. Ya okumuyorsun, ya okuduğunu anlamıyorsun.
IDE, SDK'lar, bol browser, binlerce satırlık Exceller vs ile uğraşıyorum, anne bilgisayarı diyorsun. Mac tavsiye etmeyin yazıyorum, MAC al diyorsun.

bu forumların klişesidir bu, herkese zorla apple ürünü aldırmak. boşver geç :)
Sosyal ağlarda paylaş

Abi zenbook 2.5 yıldır kullanıyorum. 2. zenbookuma geçtim.
Ha çok sevdiğimden değil şirket onu veriyo. Önceki ux31di yenisi ux32l.

Ekran kartı onboard olanlar ince kasa ve çok şık. nvidia kartlı modeller 3-4mm daha kalın.

Performans olarak sıkıntı yaşamazsın zaten spekleri belli.

Ancak devamlı taşıyacaksan sağa sola, biraz paldır küldür kullanırım diyorsan zenbook iyi bi seçim olmayabilir. Kasası alüminyum olsa da vida yerlerinden esneme yapaibliyor, ekran bağlantı noktasıda zamanla yavşıyor. Ama temiz kullanırım, her gün sağa sola taşımam genelde masamda durur diyorsan al gitsin. Güzel makina. Daha dayanıklı hangi marka olabilir bilemiyorum, lenovo olabilir belki??
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...