Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tanık Olarak Çağırılma

Konn

Öne çıkan mesajlar

iddia et, suç duyurusunda bulun das?

dava da durur hem. onlar uğraşsın. hem ortaya çıkarsa bir de hapis cezası aldırırsın yalancı tanığa. hatta tanığı yalancı olarak çağırdıkları için hakim karşısındaki kanaatleri (vicdani kanaat diye gerekçeli karara yazılan şey) fena halde değişir.

işine gelmiş olması lazım. hakkını ararsan tabi.
Sosyal ağlarda paylaş

scorch said:

avukatsız gitme

savcılığa veya polis merkezine bu devirde avukatsız çay içmeye bile gitmeyeceksin.

beni de şahitlik diye çağırdılar, şahitlik diye kasıt ettikleri şey sen bu scorch isimli facebook kullanıcısını tanıyormusun diye sormak icin. evet benim ? dedim direk hop tamam alın bunu sorguya oldu ahaha

sonrasında işte o ıslak imzalı kağıdı şutladılar muhtara savcılık 2. defa çağırdı aynı terane bu sefer avukatlı gittim. aynı şekilde yönlendirme ve manipülasyon denemeleri devam ediyor.

şu an işte dava sürüyor nisan sonu 2. mahkeme olacak. sebep te işte belli kişi hakkında facebookta bişeyler demişmişim. uğraştırıyorlar işte.

ne demiştin scorch kişisi.
Sosyal ağlarda paylaş

bingildak said:

scorch said:

avukatsız gitme

savcılığa veya polis merkezine bu devirde avukatsız çay içmeye bile gitmeyeceksin.

beni de şahitlik diye çağırdılar, şahitlik diye kasıt ettikleri şey sen bu scorch isimli facebook kullanıcısını tanıyormusun diye sormak icin. evet benim ? dedim direk hop tamam alın bunu sorguya oldu ahaha

sonrasında işte o ıslak imzalı kağıdı şutladılar muhtara savcılık 2. defa çağırdı aynı terane bu sefer avukatlı gittim. aynı şekilde yönlendirme ve manipülasyon denemeleri devam ediyor.

şu an işte dava sürüyor nisan sonu 2. mahkeme olacak. sebep te işte belli kişi hakkında facebookta bişeyler demişmişim. uğraştırıyorlar işte.

ne demiştin scorch kişisi.

soma maden kazası ile adaletinizi "s....yim" yazmıştım, üzerinde bir post önce twitter'a mwitter'a giriyorlar capsi vardı bb'nın iki postu birleştirmişler kafalarında sen bu küfrü cb'ye etmişsin diye suç duyurusu.

post zamanı allahtan bb idi de oradan da kurtarıyoruz.

bir de 2. ayrı bir dosya da, bilal ok atıp boromir'i vurduğu caps vardı. caps altında oç yazıyormuş farketmemişim bile onu. sen şahıslara hakaret etmişsin diye 2. bi dosya olarak eklemişler bunu da.

7 dosya vardı işte 5 tanesi gereksiz olduğu gerekçesi ile düştü 2 tanesi mahkemye sevkedildi.

sonra gerge falan gelip hak hukuk adalet vs. diyor halen. şu son 1-2 yıldır başıma gelenlerden sonra pek inancım yok böyle eşitliklere artık.
Sosyal ağlarda paylaş

Ben bir kere tanık olarak mahkemeye çıktım. Ölümlü trafik kazası vardı, kötü bir olay direkt gözümün önünde oldu tanık yazdılar beni de haliyle.

Gittim mahkemeye bekliyorum, mübaşir adımı seslendi bende bir heyecan başladı.

Girdim mahkeme salonuna, oturuyorum, hakim çağırdı çıktı kürsüye. Elim ayağım dolandı birbirine karşımda heyet var. Elleri koydum kürsüye, lafa girmem gerek hakim bana bakıyor "evet, bildiğin herşeyi anlat" dedi bekliyor. Langır langır giremedim lafa "Öncelikle, herkese günaydın" diye başladım. Varan bir, dakika bir gol bir.

O ana kadar ilgilenmeyen savcı zınk diye kafayı kaldırdı, hakim sırıtmaya başladı, yanda avukat dondu kaldı.

Hakimin sırıtışı iyice genişlemeye başladı, koptu kopacak neredeyse adam. "İlk seferin galiba" dedi "Evet, çok mu belli ettim" dedim. Adam tutamadı kendini güldü, "Rahat ol anlat bakalım neler oldu" dedi. Başladım anlatmaya. Diyorum işte biz şöyle gidiyorduk , araba şuradaydı onlar buradaydı.

AMA anlatırken kaptırmışım kendimi bir elim havada avuç içi yere paralel diğer elim aynı şekil soldan geliyor onu geçiyor falan. Baya bildiğin hakime el kol yapıyorum. Savcı daldı dalacak neredeyse. Hakim de "suratında napıyo lan bu kamil?" ifadesi ile izliyor. Ben de hala el kol hareketlerine devam, o şuradan geldi bu buradan geçti falan devam ediyorum. Varan iki.

Hakim ayağa kalktı bir anda "aha iki elimle kavradım şimdi" diye düşündüm, baktım adam da aynı hareketleri yapıyor "Anlamadım şimdi bu sizsiniz (elini tokat atacak gibi bana sallıyor) onlar bunlar (diğer el sabit) böyle geldiler" falan diye aynışekil gösterime girişti. Biz rahat 2-3 dakika hakimle birbirimize karşılıklı el kol yaparak "o soldan geldi biz orta şeritteyiz"falan diye konuştuk. Avukat facepalma geçti o esnada.

Bu karşılıklı hiphopumsu hareketler silsilesi sonucu hakim oturdu yerine. "Bayağıdır bu kadar net canlanmamıştı bir olay kafamda" dedi facepalm yapan avukat mutlu bir ifade ile kafayı kaldırdı. "Tamamdır senin görevin bitti, çıkabilirsin" dedi ben de çıktım çay içtim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...