Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

TV tavsiye

Goering

Öne çıkan mesajlar

ben 2 sene önce bunu almıştım 1600 civarına

http://www.teknosa.com/urunler/110015166/vestel-3d-smart-42pf9060-42-dvb-s-led-lcd-tv

bunu önermiyorum da(daha iyisini bulursun diye).. 3d film baya izliyorum gayet de eğlenceli oluyor.
içinde uydu alıcısı olması büyük avantaj. smart'ı youtube dışında kullanışlı diil.yav.aş çünkü
dlna kullanımı çok kolay. direk laptoptan dosyaları anında görüp açabiliorm hiç bi kuruluma falan gerek yok.

telefondan dlna kullanımı çok kolay.

ofisteki uhd curve beyaz samsung ile kıyaslıyorum da, almak çok saçma geliyor bana. özellikle foto video falan açınca dlna ile uhd de görüntü döt kadar kalıyor. en büyük saçmalığı bu.

uhd gereksizken 3d ise baya kullanışlı geliyor bana. yani 3d indirip izliyorum filmleri..
Sosyal ağlarda paylaş

Editor said:

Goering said:

OLED mi alsam?

http://www.epey.com/televizyon/lg-55eg910v.html

http://www.epey.com/televizyon/lg-55ec930v.html

oha oledlerin fiyatı o düzeylerdeyse kesinlikle oled alın

degil abi,
bunlardan 970 olan gecen senenin modeli.

bu iki model 2015 ama daha "dandik" 970'e gore...

gittigidiyor vs. diye guvenemedim
Sosyal ağlarda paylaş

Editor said:

Geçen sene oledmi vardı piyasada ? 1-2 ay öncesidir o haahh :D
geçen sene diyince çok oluyor

LG'nin 3. jenerasyon OLED'leri su an:
http://forums.displayandsoundcalibration.com/post/lg-eg960v-vs-lg-ec970v-7393633

baya kararsiz kaldim,
istanbulbilisim'e falan bakicam...
Sosyal ağlarda paylaş

oha saçmalama LG den başka OLED çıkartan yok şuan
Ayrıca 970 dediğin ULTA hd ve 65" :) ayrıca kamera filan var üstünde 4çekirdekli çünkü ulta hd anca kaldırıyor doğal...

karşılaştırman saçma
al 55" olanı rahatla o fiyat çok iyi diyorum ha illa ULTRA HD alcam diyorsan tabii 65" 970 modeli iyi
Sosyal ağlarda paylaş

Goering said:

65" almicam,
910 olan model 2015 ama 4k desteklemiyor.

970 OLED bu arada...
bu yani yanlis anlasilmasin: http://www.epey.com/televizyon/lg-55ea970v.html

5.500 lira verip 4k olmayan OLED alirsam, kendime kizarim...

4.5k'ya - 4k - SAMSUNG JU7000 alicam sanirim.

e bu gösterdiğinde hoş aynı fiyat ve oda 4k desteklemiyor hoş ? sorun ne :D 970 alıcaksın tabi yeni model fiyat farkı cok az bide...

Birde Oled i anlayamadınız galiba siz OLED bambaşka bir olay LED ile karıştırmayın OLED i karşılaştırmak için pioner in KURO modelleriyle karşılaştırmak gerek 1milyar renk 0ms demek bunlar
Sosyal ağlarda paylaş

Selam,

Goering said:

plasma'lar cok enerji tuketiyor.

bu yeni tv'ler A+ enerji sinifi...

Bende Panasonic P42GT50 var. THX modda kullanıyorum. Aydınlatmam da abajur şeklinde ve sıkıntı olmuyor. Camlarda da dana kadar stor perde var %100 güneş bloklayan. İzlemek hiç sıkıntı değil.

Enerji ise çok harcamıyor ki. Hafta içi 6 saat, hafta sonu ise 12 saat falan izleniyor. 32-60TL arası geliyor faturam. Bu tutara klima ile ısınma da dâhil şu an :D

Saygılar.
Sosyal ağlarda paylaş

@Georing;

Dostum öncelikle bıngıldak ın yazdığı çoğu şey doğru;
1-) Ekran olabildiğince büyük olsun (abartmadan 55" gayet süper)
2-) 3D çok gereksiz. 1 tane film izledim 3 senede.
3-) En iyi "SİYAH". Tüm mesele bu. Bu da panelin kalitesi alakalı. Bu konuda SHARP ezer geçer. Alacağın TV nin panelini iyi araştır. Bu SHARP ın tüm panelleri iyi demek değil, ama genel olarak ana panel üreticisi olarak kaliteli paneller üretiyo adamlar. Benim an itibarı ile kullandığım Sony de SHARP panel var ve siyah dengesi çok başarılı. PS4+Digitürk kombosu ile hala keyifli.
4-) 4K yayın içeriği olarak yaygın değil, ama herkes 4k ya da geçecek. Bunu 1080p döneminde de yaşadık. Ama oturması 3-4 sene sürdü en az. Ama 4K bence daha hızlı yayılacak. Bu anlamda 4K TV de seni 1080p yayın rahatsız etmeyecekse bence 4k al. Bu 1080p panelde standart yayın izlemek gibi birşey işte. Çokta batmamıştı bana ilk zamanlar.
5-) Samsung alma, renklerin bu kadar patlatılıp, cilalandığı başka bir marka görmedim ben. OLED meselesinde zaten direk LG alınmalı. Bence çok başarılı OLED panelleri. Bunda da yeni modellere hakim olmadığımdan çok yorum yapmayım ama, OLED alınır.

4-5 K lık bütçe ile iyi bit TV alırsın zaten. Bu anlamda donanımhaberin TV başlığına bak. Ölücü mölücü ama orda bayağı bilgili ve sağlıklı tavsiyeler olabiliyor. Ben TV mi oradaki tavsiye ile almıştım mesela.
Sosyal ağlarda paylaş

DavidMills said:

@Georing;
5-) Samsung alma, renklerin bu kadar patlatılıp, cilalandığı başka bir marka görmedim ben. OLED meselesinde zaten direk LG alınmalı. Bence çok başarılı OLED panelleri. Bunda da yeni modellere hakim olmadığımdan çok yorum yapmayım ama, OLED alınır.

4-5 K lık bütçe ile iyi bit TV alırsın zaten. Bu anlamda donanımhaberin TV başlığına bak. Ölücü mölücü ama orda bayağı bilgili ve sağlıklı tavsiyeler olabiliyor. Ben TV mi oradaki tavsiye ile almıştım mesela.

yazdiklarina katiliyorum, dedigin renk patlatma (soap opera) olarak geciyor. en bariz samsung modellerinde var gercekten.

OLED konusunu konustuk, 4k olan oledler 8-9k 11k'dan basliyor 55" icin.

o yuzden kararsizim:

LG 55EG910 (OLED, 4k degil)
LG 55Ea970 (OLED, sadece outlet var + 4k degil)
SAMSUNG 55UF7000
(SONY)

sharp'i baya arastirdim, ama TR'de sharp almicam.

edit: OLED LG, ben de istiyorum ama hem 6k duzgunu + outlet (hasarli gelebilir, kullanilmis gelebilir) hem de 1080p :( + 2014 modeli 970 olan
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Outlet demişsin. Ben Vatan'ın teşhir ürününü aldım. 5500 TL idi o zaman satış fiyatı, 3.500 TL ye almıştım. Yani Outlet ise fiyat kırmaları şart.

LG curve (ki ekran büyüdükçe curve daha hoş görünüyor) OLED gayet güzel tercih. En kötü inch düşür? Yani illa 55 olmasın? 47" mesela benim TV evet 50 civarı olsa, hiç fena olmazdı diyorum. Yani 55" bayağı büyük. 47 ve altını alma zaten salon için.
Sosyal ağlarda paylaş

Ha pardon o zaman :D
Model spec vs gayet iyi ama, bütçene bakıyo işte. Ancak çok takılma 4k meselesinede. Yani 4k yayınlar alıp başını gitsede sen cam gibi izleyeceksin herşeyi :D E ekranı da büyük seçmişsin? Bu anlamda 4K feragatı ile gayet seni 5 sene götürecek TV yi süper bütçe ile alırsın derim.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...