Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Günlük #13

wastyrx

Öne çıkan mesajlar

acik bir sekilde dile getirdigim ve her zaman da kendisini kanitlayan bir dusuncem var;
soyle ki "SSCB aptallastirmis. eski sovyetlerin catisi altinda yasayan adamlarin cogu aptaldir"

abi 2 adamla konusuyorum. sunu yapmak icin uni mezunu olmaniza bile gerek yok.

1. adamin gorevi sahada yapilan imalati, plan ustunde gazli kalem ile taramak.
2. adamin gorevi cizilen kisimlarin m2'sini hesaplamak.

(ilkel bir yontem ama cunku baska bir turlu yapamiyorlar)
bunda dahi, ben diger taraflari neden hesaplamiyorum? buralari neden sizin icin onemli? size bu bilgiyi muhasebe vermez mi? (NE ALAKA LAN! MUHASEBE NE ALAKA AMK!)

is icin salak olduklarini hep biliyorduk zaten. araplar nasil petrolu varsa guclu ise, yeralti kaynaklari+petrol+gaz+ulke buyuklugu ile hayatta kalabilen bir devasa organizma bu. araplardan farkli degil. iq havasi gibi.. bugun -18 (hissedillen -25) ve her gecen gun daha da dusuyor, daha da moronlasiyorlar.

ama isin diger tarafi da var. sosyal hayattaki salaklik ile basa cikmak daha da zor. abi basit bir sey; adam powerbank gordu bende.
-bu ne?
+powerbank
-neden tasiyorsun? (yaniti olan bir seyi sormak tam bir rusluk ornegidir. sebep-sonuc arasindaki baglayan "-" nin sen olmani beklerler. oyle de mal mal suratina bakarlar o sure boyunca. lutfen bir 6-7saniye suratina bakmaya devam edip yuzunun hatlarini inceleyin. turk olsa bu bekleme suresinde size baska seyler soyleyecektir ama eski sosyalist blokundan bir slav suratiniza sabirli bir npc gibi bakmaya devam edecektir.)
+telefon sarj etmek icin.
-nereden aldin?
+cin'den almistim, ama netten falan siparis verebilirsin.(derken sozu kesiyor adam)
-cin'de nereden aldin?
+(bu gereksiz sorulara gereksiz detaylarla yanit vermeyi cok seviyorum. surekli olarak soruyorlar. terslenmekten de bihaberler, anlamiyorlar. Gercekten NPC konusmasi dusunun. Ayni NPC gibi davranmanizda sorun yok.)
-Xujiahui metro cikisinda C kapisindan mi ne cikinca MetroCity tarafina giderken BestBuy vardi ya. Ha oradan yanilmiyorsam 2.kattaydi ama sol kanatta mi hatirlamiyorum.
...

konusma devam ediyor, kaca aldigimi, kac tane aldigimi falan soruyor. sanirsin adam timecop, gecmise gidip tum detaylari ogrenip benim gecmiste bu satin almayi yapmami falan engelleyecek. her neyse sormasi gereken esas seyi nihayet farkediyor,

-ha ben bunu nereden alabilirim?
+internetten!

konusmalar araliklarla devam ediyor. adam basit bir powerbank almak icin 3gundur bakiyor. bir tane bulmus. devasa bi aku gibi bisi. altinda "ucaklarda kullanilamaz" uyarisi var. cunku devasasa bisi. yorumlarda falan "mine got confiscated in airport" yazan kullanici bile var. bu urunu gosteriyor bana;

-bunu almayi dusunuyorum.
+hmm bu agirdir. kac kilo ki?
-bakmadim. (bakar..) 1.46kg
+agirmis. a altta not var, ucaklarda kullanilmaz diyor. bagajda ya da el bagajinda kabul edilmez diyor.
-(sinirlenir) KIM DIYOR!
+ben diyorum sanki amk.. regulasyonlar diyor
-kim ne yapacak ya! ucaga binemezsin mi diyecekler? bunu aliriz cantandan mi diyecekler!
+ha aynen oyle diyecekler...
-kimse diyemez.
+e al o halde
-(3-5dk daha gereksiz sozler soyler)

hilafsiz her eski sscb ulkesi erkegi ile gunluk etkilesimim nicin, ne, nerede, nasil, ne zaman ve kim sorularinin yanlis yerlerde ve yanlis sekilde sorulmasi ile geciyor. gerek is, gerek sosyal hayatlarinda bu kadar odun olan bir eblehler irklari birligi ile calismak tam bir omur torpusu.

simdi bunu yazarken olani ekliyorum;
telefonla ararlar. transport departmani.. bunlardan haftada kac bin km yol yaptiklarinin raporunu istedik, haftalik raporlarda kullanmak uzere. adam aradi.
-size raporumuz var. (cumle bu kadar. bu sirada agzini sapirtarak bir seyler yiyor. buyuk ihtimalle seker emiyor allahin slavi)
+pekala, gonderecek misiniz?
-ama bitmedi
+e beni neden aradiniz peki?
-biz raporu bitiremedik, onun icin aradik
+bana konu ile ilgili gecikmeyi gosteren mail atmaniz ve de raporun teslim suresini bildirmeniz lazim.
-ama her hafta istenecekmis, biz bunu bitiremeyiz. (cunku hesap makinesi ile toplamaya yapiyor mal. sonucu excel'e yaziyor. bilgisizlikten degil aptalliktan. baska bir aptalimiza excel'i hazirladim verdim. hucreyi kulagindan tutup cekicek. bitti. bunu yapmamis. adam bos bir hucreyi gosterip "burada sonuc cikmiyor ama!" dedi.. aptal derken bayagi kanitlanabilecek, belgenebilecek aptalliklar bunlar)
+evet her hafta istenilecek
-haaaa her hafta.... hep ayni gun mu peki?
+evet...

gel de sinir olma..
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

gel de sinir olma..

bizde calisan sayisi az.
onun icin adam alirken daha fazla emek verebiliyoruz zaten referanssiz gelen 0. oyleleriyle karsilasmiyoruz.

ama calisan sayisi cok olan yerlerde ayni dedigin gibi burda da.

vardiya amiri topluyo elemanlari, diyor ki, bundan sonra uretimde soyle soyle olanlarda processin su noktasina gelindigi zaman, durdurup gelip bana soracaksiniz, bakicam ondan sonra devam et dersem devam edicek. herkes ok diyo. isler normal.
ertesi gun kimse gelip sormuyo. boku cikiyo bi anda uretimin. adam diyo, amk dun demedim mi gelip sorcaksiniz diye, napiyosunuz. cevap direkt, e o dundu?
vardiya amiri farkedene kadar 5 ton gidiyo hatali.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

bole ornekler tr dede var canim
esim anlatiodu bazen banka calisanlariyla mucadelelerini

orani onemli.
her elini attigin numune, ust duzey, alt seviyede isci farketmeksizin salak cikiyorsa o sinir bozuyor.

yaptigin ornek
-abi insanlar karbonmonoksitten zehirleniyormus.. pfffft!! SOLUDUGUMUZ HAVADA BILE VAR O YA!!!

demek gibi bir sey.

evet var.
evet 0.00002 gibi bi yuzde ile var. 0.2ppm
evet bu seviye zarar vermiyor
evet ben 100ppm ustu bir oran icin konusuyorum

bana "e burada da salak var" diye gelmeyin abi.
bakin altini ciziyorum. bu tarz yorumlar da salakca
salak her yerde var, doganin kurali bu.
ne kadar salak oldugu onemli. "bu salaklari dunyada tarihinden bugun silsen, gelecekte bir sey degismez, bunlarin sulalesinden faydali bir sey cikmaz" level salak bunlar.
Sosyal ağlarda paylaş

Major constituents of dry air, by volume[6]
Gas Volume(A)
Name Formula in ppmv(B) in %
Nitrogen N2 780,840 78.084
Oxygen O2 209,460 20.946
Argon Ar 9,340 0.9340
Carbon dioxide CO2 400 0.04[7]
Neon Ne 18.18 0.001818
Helium He 5.24 0.000524
Methane CH4 1.79 0.000179
Not included in above dry atmosphere:
Water vapor(C) H2O 10–50,000(D) 0.001%–5%(D)
Sosyal ağlarda paylaş

dana22 said:

Major constituents of dry air, by volume[6]
Gas Volume(A)
Name Formula in ppmv(B) in %
Nitrogen N2 780,840 78.084
Oxygen O2 209,460 20.946
Argon Ar 9,340 0.9340
Carbon dioxide CO2 400 0.04[7]
Neon Ne 18.18 0.001818
Helium He 5.24 0.000524
Methane CH4 1.79 0.000179
Not included in above dry atmosphere:
Water vapor(C) H2O 10–50,000(D) 0.001%–5%(D)

adam karbonmonoksit diyor dana bey.
Sosyal ağlarda paylaş

abi rus ruzgari sizde de iq dusurdu.

ben en cok bundan korkuyorum bak. dijital olarak dahi iq dusuruyor. her gun anlatacak 8 salaklik bulabilirim.
ilginc, ilgi cekici ve anlatilacak diyorum. fazlasi o kadar cok ki.

gs degil, fb'yim ama futbolu takip etmiyorum ya.
bir de ginaly, cekik sevmiyorum da bisiler bakiyorum. yine de avrupai insanlar en iyisi ya
Sosyal ağlarda paylaş

2 haftadır acayip gerginim. Geçen hafta 2 kere 24 saatlik arıtma tesisi trial destini yaptım. Az daha müşavirin adamını öldürüyordum (kafayı çakıp, çöp suyu sızıntı havuzuna atacaktım adamı ki şantiye şefi elimden aldı). Şimdi de amk son hesap dokümanlarını hazırlıyorum binlerce sayfa fotokopi ve evrak hazılama işi var.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...