Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Pic Thread #3

quixef

Öne çıkan mesajlar

Laurelin said:

ahahah ilahi itaki yayinlari :D baya twitterda rage baslamis

http://i.imgur.com/8JUZmgF.jpg

http://i.imgur.com/5lChew1.jpg

yalnız baya baskıyla sansür geldi.
Ihtaki hem özür diledi hemde sornaki baskılardan kaldırıcaz dedi.

bide solcu olcaklar aydın olcaklar, götümün edebiyatcıları.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

Laurelin said:

ahahah ilahi itaki yayinlari :D baya twitterda rage baslamis

http://i.imgur.com/8JUZmgF.jpg

http://i.imgur.com/5lChew1.jpg

yalnız baya baskıyla sansür geldi.
Ihtaki hem özür diledi hemde sornaki baskılardan kaldırıcaz dedi.

bide solcu olcaklar aydın olcaklar, götümün edebiyatcıları.

Şuna cinsiyetçi diye saldırmak da bayağı tırt ya. Buna cinsiyetçi diye saldıran, asgari maaşıyla aksaray'ı savınan ve üniversite 1. sınıf komünisti tamamen aynı kafa, sadece görüşleri farklı.
Sosyal ağlarda paylaş

orada baya cinsiyetçi bi tutum var da bu tutumun sebebi kulturun tabanında yatan atasözleri. yayınevi biraz farklı bir yelpazeye açılmayı denediği için böyle olmuş. halka inerim okuyucuyla samimi ilişki kurarım dersen gerçek edebiyat okurunu ve eşitlikçi kesimi (böyle bir kesimin varlığı bile başlı başına nasıl bir ülkede yaşadığımızı sorgulatan cinsten) kaçırırsın.
Sosyal ağlarda paylaş

kacarlarsa kacsınlar.

sıkıntı kacmaları değil, bu kitaplar teliften cıkmıs herkezin basabilceği kitaplar. basına bunu yazmmıs yayınevinden alırlar olur biter.

KAcmadılar susturmaya calıstılar, susturdularda. buda sansürdür.

hala cinsiyetci tavrı merak ediyorum nerde göremedim ben.
Sosyal ağlarda paylaş

kim korkar bakire kurttan?
Sosyal ağlarda paylaş

Kadının adı bakire kurt...
Sosyal ağlarda paylaş

Virgin-ia W-o-olf - Konu bekaret değil, sen hala anlamadın mı? Sdfd
Sosyal ağlarda paylaş

xd
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

Kadının adı bakire kurt...

lube ayarla da kayganlaştırıcı diye taşak geçiliyor bu ülkede sonuçta. ülke gerizekalılarla dolu olduğu için normal karşılıyoruz artık.

bir de işin içine bekaret girince doğal olarak kadını aşağılama-güçsüz gösterme üzerine yoğunlaşılacak. ne bekliyoruz ki? ya da yayımcı ne bekliyordu ki?
Sosyal ağlarda paylaş

Ohooo yüklemede yükleme.

charles dickensa kim korkar sert erkeketen, veya kim korkar erkek seytandan deseler seksist olcakmıydı?

Kadın kadığınlığı yüzündemi aşğalanmış yoo, kadınlığı üzerindende yargılanmıs onada hayır. ortada bir aşağalama varmı? oda süpheli, cünkü bi yandanda edvard albee'nin oyununa gönderme, ki oda virginia woolfun sosyal hayat, iki kişi arasındaki ilişki vs üzerine söyledikleriyle parelel, hatta arıdndan giden bir oyun.
sen sölüyosun diye seksist olmuyo. niye seksist olduğunu yazman lazım.

Hayır kadın bakirede değilki zaten...
Sosyal ağlarda paylaş

Ayni acidan bakmiyoruz demek ki, adamlar gayet bekaret uzerinden alt kimlige girmisler gibi duruyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Kadinin bakire olup olmamasi da kendini ilgilendirir ayrica (: bize ne yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu seksist su seksist demekten baska bişi görmedim ben yazdıklarında üzgünüm.
Sosyal ağlarda paylaş

virginia woolf forumlarda arkasından atıp tutan sjw white knight esh'i görse önce kendi basardı tokadı be.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

orada baya cinsiyetçi bi tutum var da bu tutumun sebebi kulturun tabanında yatan atasözleri. yayınevi biraz farklı bir yelpazeye açılmayı denediği için böyle olmuş. halka inerim okuyucuyla samimi ilişki kurarım dersen gerçek edebiyat okurunu ve eşitlikçi kesimi (böyle bir kesimin varlığı bile başlı başına nasıl bir ülkede yaşadığımızı sorgulatan cinsten) kaçırırsın.

Kadının adından yapılmış bir kelime esprisi var ortada. Komik mi dersen değil, değişik bir anlatım tarzı denenmiş. Bana sorsan sığ kalmış da derim. Ama tamamen kadının ismindeki kelimelerden yola çıkılarak yapılmış bir gönderme denemesi, ve cinsiyetçilikle uzaktan yakından alakası yok. Buluttan nem kapıp dadanmışlar işte.

Kadının adı "Deniz Yıldız" olsaydı "kim korkar deniz yıldızından" diyeceklerdi.
Sosyal ağlarda paylaş

Iste deniz yildiziyla bakire kurt ayni degil.

Olm benim gibi bi adami bile sjw yaptiniz la.
Sosyal ağlarda paylaş

Tamamen aynı şey, kadının isminden türetilmiş kelime esprisi. En fazla kadının yazdıklarıyla fikirleriyle bir bağ kurabilrisin, atıf olarak görebilirsin de yine cinsiyetçiliğe girecek bir şey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...