Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Audio Book

bingildak

Öne çıkan mesajlar

ilk olarak evet mobil cihazlar çünkü mobil cihazdan dinlemeyen bizden değildir.

hiç audio book konseptiyle tanışmadım etmedim. cahal tier bilgimle anladığım, 1) bedava paylaşımlar var 2) stream edenler var 3) satın alıp-download sahibi olduğun türden hizmet verenler var.

en mainstream şu an audible gibi görünüyor, amazon satın almış sanırım ama 30 günlük free trial sonrasında (kredi kartı bilgilerini alarak başlatıyorlar tabii, auto trigger ile) 14.99 dolar gibi bir fiyatı var aylık. bana garip gelen tarafı sadece 1 kitap alabiliyor olman. bir kitap alıyorsun, beğenmezsen başka bir kitapla değiştiriyorsun, sanırım library e ekleyip, eğer değiştirmek istersen diğerini siliyorlar. yine de bana pahalı geldi.

business oriented şeyler okurken sıkılıp başka genreden bir şeyler okuyamayacak olmak baya sıkıntı. hani kitaplar ucuz olsa dert etmezsin de 15-35 dolar arasında hep. ses kaydının hard copy'den pahalı olması beni baya şaşırttı. audible ile ilgili baya müşteri şikayeti var ama reviewlerde hep birinci (marketing much?)

benim merak ettiğim husus bu konuda sahiplik nasıl işliyor? atıyorum sen X kişisine audio book hazırlatıyorsun narrator olarak. bunun satış hakkı sadece onlarda mı oluyor? legit bir şekilde free kitap dağıtanlar nasıl yapıyor bu işi? audible ile X free sitedeki narrator aynı mı atıyorum?

en önemlisi neler kullanıyorsunuz onu yazın inceleyelim. büyük ihtimal benim için kindle gibi olacak. yılda 3 kitap falan okuyorum hep işle alakalı okuduğum için sıkılıyorum falan ama denemekten zarar gelmez.
Sosyal ağlarda paylaş

para vermeden önce bir dene
ben audiobook buldum bi tane, dinleyecem diye, 30. saniyesinde başka bişiler yaptığımın farkına vardım
Sonra lan dinleyeyim adamı dediğimde yine 30. saniyede başka işe daldım vs
kitap okurken bu vakit 4-5 dakika en azından benim için sdf.
Sosyal ağlarda paylaş

ben işe gidip gelirken yolda dinlemek + kardio sırasında veya işte nobrainer şeyler yaparken dinlerim falan diye düşündüm.

işte zaten sabah 9 akşam 6 müzik dinliyorum telefonda görüşmediğim sürede.

yarbay'dan çektiklerini nasıl dinliyorsun bu arada. özel appler var mı bunlar için? atıyorum kaldığın yerden devam eden veya chapter ayraçları falan olan?

http://www.audible.com/pd/Self-Development/Come-as-You-Are-Audiobook/B00XQRY2A8/ref=a_cat_Self-_c11_1_1_i?ie=UTF8&pf_rd_r=00T9QB0QVFDGKSCBEM1N&pf_rd_m=A2ZO8JX97D5MN9&pf_rd_t=101&pf_rd_i=2226793011&pf_rd_p=2352554182&pf_rd_s=cat-11

sepete ekle
Sosyal ağlarda paylaş

İşe tek gidip gelirken ve spor yaptığım zamanlarda kardiyoda 15-20 kitap bitirmişimdir. ASoIaFların yarısı ve Dresdenlar böyle bitti, hele chapterized bulursan bi kitap bi audiobook diye gidebiliyorsun aç gibi okuduğun kitaplarda.

Audible iyi de dediğin gibi kısıtlı biraz. Bulabildiğimi torrentledim, bulamadığımı ordan. Ama fazla da kullanmadım.

Dosyalar direk mp3. Audibledan offical indirdiklerin de mp3, hani apple açmak falan filan bi numarası yok. Sanırım hala daha kaliteli/performanslı bi ses formatı bulamadılar. Açmak bence en iyi program Mort, ama klasör tabanlı başka herhangi bi player da aynı işi görür.
Sosyal ağlarda paylaş

eyvallah canıms bugün ilk kitabın yarısından çoğunu dinledim asdhasd, 5.5 saatmiş zaten. işle ilgili falan olduğu için, her detayı kulağım yakalamıyor başka bir şeyle ilgilenirken ama verilmek istenen genel mesajı yakalıyorum, o bakımdan güzel. her gün "bugün ne dinlesem" çelişkisinden ciğerim soldu. şimdi audible'da her dinlediğim kitabı son dakikasında refund edip, yenisini almayı deneyeceğim. 1 aylık trial'da 10 kitapta banlanmazsam ileri ki aylarda devam edebilirim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 yıl sonra ...
selam, yeni başlık açmayayım dedim.

ingilizce geliştirme amacı olduğundan edebiyatı çok ağır olmayan fantastik/bilim kurgu kitabı arıyorum. günde 3 saat serviste geçtiği için vaktim bol.

dili hafiftir diye young adult bi seriye başladım ben hale'in white mage saga. sonrakini şimdiden araştırayım. audible.com da platin subs aldım. ayda 2 kitap hediye. orada olanlardan önerirseniz sevinirim.
Sosyal ağlarda paylaş

serviste uyuyamayan biriyim. okuma da olmuyor. 2 haftada serinin ilk iki kitabını bitirdim. 10 saat ortalama kitaplar. haftada bi tane bitiyor. yolda geçen 3 saate baya acıyordum şimdi psikolojik olarakta rahatlattı. evde olsa kitaba vakit ayırmazdım.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

para vermeden önce bir dene
ben audiobook buldum bi tane, dinleyecem diye, 30. saniyesinde başka bişiler yaptığımın farkına vardım
Sonra lan dinleyeyim adamı dediğimde yine 30. saniyede başka işe daldım vs
kitap okurken bu vakit 4-5 dakika en azından benim için sdf.

senko said:

Benim audiobook focusum 7-10 dakika
Daha sonra kopuyorum, duyuyorum ama dinleyemiyorum

baya gelisme var aynen devam (tu)
Sosyal ağlarda paylaş

sostizm said:

herkes detektif herkes savunma avukatı savcı burada.

söyleyeceğiniz herşey may and will be used against you abi burada

aslkdjf abi 2 sayfalik konuda ne stalklamasi yahu?

keza, adami niye gomiyim? negzel artirmis iste performansini. hatta kendi bile farketmemistir aradan gecen zamanda gorunce sasirir demistim.

kaptan besbelli yaptirdirdigin icin sana da saygilar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...