Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4 #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

ben bu mesajı önceki hafta yazacaktım da unuttum nedense lol.

evet senin dediğin aşamada temizlemek en doğrusu görünen o ki, keşke ertesinde devredebilseydik cw faction'larından birine veya trader'lar 1-2 quest filan verseydi. ufak bir çabayla çok iyi olacakmış dlc. soğuttu böyle. :/
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
ben bunun survivalına başladım dün. hayatımda bu kadar acımasız bir oyun oynamadım heralde hiç beklemiyordum bu kadarını ama çok da zevk aldım. bakalım düşürmeden ne kadar dayanabilicem.

endurance fln gidiyorum ölmeyeyim kolay kolay diye, rad resist fln gittim ama doğru mu yaptım bilemedim. sneak baya iyi olurdu ama onu da hiç sevmiyorum ne skyrimde ne bunda alışamadım gitti.

bi tane de dlc alayım diyorum 20-30 tllik ama bilemedim var mı öneride bulunabilecek?
Sosyal ağlarda paylaş

Season pass key al key sitelerinden, en hesaplı.

Rad resist gitme sakın çok gereksiz. Endurance maxla. Survivaldan geri çekme, bir yerden sonra zaten armor ve hp sayesinde herşeye dayanıyorsun. 25lvldan sonra filan rahat karakteri çok abuk sabuk bir build yapmadıysan.
Sosyal ağlarda paylaş

oyundaki açık ara en kötü perke vermişsin. (:P) yemek ve suyu kendin hazırlayacaksın, 0 rad kendin hazırlayınca zaten. sokaktan içeceğin sudan hastalık kaparsın zaten, radyasyon dert değil bini bir para radaway'in.

ben şahsen lone survivor oynuyorum ama sonra yanına adam almak istersen boşa gider. yancı sohbeti istiyor musun istemiyor musun onu düşünerek karar ver. combat olarak yancı beğenmiyorum şahsen ama sohbetleri iyi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

oyundaki açık ara en kötü perke vermişsin. (:P) yemek ve suyu kendin hazırlayacaksın, 0 rad kendin hazırlayınca zaten. sokaktan içeceğin sudan hastalık kaparsın zaten, radyasyon dert değil bini bir para radaway'in.

ben şahsen lone survivor oynuyorum ama sonra yanına adam almak istersen boşa gider. yancı sohbeti istiyor musun istemiyor musun onu düşünerek karar ver. combat olarak yancı beğenmiyorum şahsen ama sohbetleri iyi.

haydaa
neyse bi perkten bişey olmaz. bi de şimdilik iyi idare ediyo yiyorum içiyorum. valla adam istemiyorum yanımda ya. en son yanlışlıkla preston harveyle sevişmiştim ilk oyunda. yetti bana companion sdfg

bi de köpeği alınca companiondan sayılmadıgından lone survivor perkü çalışıyor diye biliyordum. o yüzden ısındım biraz da o perke. köpeğe de bir iki perk versen güçleniyor sanki baya?
Sosyal ağlarda paylaş

ha ayrıca bir de dlc ile ghoulish perk'ine son bir seviye daha geliyor, rad devamlı iyileşiyor kendi kendine. onu, bir de lifegiver son perk aldım, combat aralarında devamlı regenliyorum hep dolu hp ve radyasyonun kırmızı çizgisini bile görmüyorum hiç varillerin üstüne çıkıp dansetmezsem.

köpek bana ırak olsun aman, survival'da paso merdivenlerden düşüp ölüyor, ha babam onu arıyorsun stimpak basmak için. haritada göstermiyor da böyle çalı çırpı içinde 5-10dk gezdiğimi hatırlıyorum. ben olsam 1000 perkim olsa 1 tane vermem o köpeğe. kulübesinde oturuyor. endgame'de imba ghoul bir chargelıyor yatırıyor zaten gereksiz. iyi nişan alamıyorsun köpeği vurmamak için, devamlı önüne atlıyor. özellikle dar indoors alanlarda sıkıntı.
Sosyal ağlarda paylaş

dün paladin dense'in ilk questi arcjet systems'ı tam 7 kere baştan oynadım ve hala geçemedim asdfg

bi keresinde sonuna kadar gidebildim onda da yanlışlıkla self destruct gibi bişi vardı onu açtım öldüm.
edit: şimdi okudum da paladin ölmüyomuş o blast'da. kapıyı kapatıp içerden ızgarayı izlemek gerekiomuş ya. hay kafama sıçayım.

ben pa giymek istemiyorum hangi armor üzerine yoğunlaşmalıyım ne önerirsiniz?
Sosyal ağlarda paylaş

ilerde dlcler ile gelen PA harici iyi armorlar var ama dlcyi baya bitirmek gerek onlar icin bulmasi toplamasi vs,

PA en iyi jetpack ile oluyor, her yere ucup zipliyorsun her turlu, alisinca damlardan inilmiyor zaten.

onun disinda stat veren combat armor parcalari veya birtakim questlerden gelen tek parca full body ceket vs'yi ballistic weave ile upgrade etmek gerekli en efektif kullanim icin.
Sosyal ağlarda paylaş

PA giymeden survival oyunun başları üzer, hele öyle ultra kötü perklere puan harcamışken filan. optimum build'le bile zordu başlar. norak'ın dediği gibi ballistic weave giysi üstüne zırh çekmen lazım. en iyi zırh far harbor dlc'de bildiğim PA olmayan. explosion dmg azaltan mod özellikle önemli, survival'da bir numaralı ölüm nedeni uzun süre.

railroad ballistic weave quest'ini öğren ve onu rushla direkt PA giymeyeceksen başka işlere girişmeden önce. çünkü onu basacağın bir giysi normal giyeceğin herhangi bir baştan aşağı full zırhtan bile fazla armor veriyor. beraber giyince iki katına çıkmış gibi oluyor ve önemli büyük hit'lere karşı koruman önemli ölçüde artıyor. aksi takdirde bol bol üzülürsün yani.

mod olayına yorum yapmıyorum çünkü oyunun statlarıyla oynayan zırh survival'ın temasına aykırı. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

armorer perkünü fulleyip buldugum zırhları upgradelesem iş yapar heralde? combat armor falan.
pa giymek hiç istemiyorum haldur huldur çok sıkıcıydı ilk oyunumu pa ile oynadım.

yapar ama hangi silahla oynadığında önemli, ben uzaktan vurmaya gayret ettiğim için ortalama zırhlar işime yarıyordu ap veren, birde taşıma veren hafifletilmiş l.armor taşıyordum yanımda...
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

PA giymeden survival oyunun başları üzer, hele öyle ultra kötü perklere puan harcamışken filan. optimum build'le bile zordu başlar. norak'ın dediği gibi ballistic weave giysi üstüne zırh çekmen lazım. en iyi zırh far harbor dlc'de bildiğim PA olmayan. explosion dmg azaltan mod özellikle önemli, survival'da bir numaralı ölüm nedeni uzun süre.

railroad ballistic weave quest'ini öğren ve onu rushla direkt PA giymeyeceksen başka işlere girişmeden önce. çünkü onu basacağın bir giysi normal giyeceğin herhangi bir baştan aşağı full zırhtan bile fazla armor veriyor. beraber giyince iki katına çıkmış gibi oluyor ve önemli büyük hit'lere karşı koruman önemli ölçüde artıyor. aksi takdirde bol bol üzülürsün yani.

mod olayına yorum yapmıyorum çünkü oyunun statlarıyla oynayan zırh survival'ın temasına aykırı. (:P)

aynen şu ballistic weave'i yapayım çünkü ölümlerin yarısı kendi molotoflarım ve bombalarım yüzünden oluyor asdfg

bu arada kötü perk'im yok yahu. bir tane var o da yemek ve sulardan radyasyon almama. şimdilik de işime yarıyor ne bulsam yiyorum içiyorum rahat rahat daha çok giremedim pişirme işlerine fln hep sahadayım :p

ya ben bu arada çok gereksiz bulmuyorum ya
bi kaç googleda araştırma yaptım oralarda da önermiş survival oynayanlara. sonuçta sahada bitiveriyo yemeğin suyun abi bu perk olunca her an questin ortasında bile bi gölet bulup su fln içebiliyosun ne bileyim.

hatta perklerimi de yazim
toughness
lifegiver
lone wanderer
lead belly
medic

buradan yürüyorum iyi değil mi
rifleman almayı düşünüyorum silah ammo işini oturtunca da.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...