Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fallout 4 #3

Sam

Öne çıkan mesajlar

hatta tam liste şu linkte:

http://fallout.wikia.com/wiki/Ballistic_weave

mix-maxing açısından green shirt & combat boots çok iyi mesela. üstüne de green rag hat. toughness ile beraber 400DR'a yaklaşılır ki en dandik PA'yı giymek gibi. ama görüntü pek tatmin etmeyebilir. (:P)
Sosyal ağlarda paylaş

Black-ice said:

Sam said:

PA giymeden survival oyunun başları üzer, hele öyle ultra kötü perklere puan harcamışken filan. optimum build'le bile zordu başlar. norak'ın dediği gibi ballistic weave giysi üstüne zırh çekmen lazım. en iyi zırh far harbor dlc'de bildiğim PA olmayan. explosion dmg azaltan mod özellikle önemli, survival'da bir numaralı ölüm nedeni uzun süre.

railroad ballistic weave quest'ini öğren ve onu rushla direkt PA giymeyeceksen başka işlere girişmeden önce. çünkü onu basacağın bir giysi normal giyeceğin herhangi bir baştan aşağı full zırhtan bile fazla armor veriyor. beraber giyince iki katına çıkmış gibi oluyor ve önemli büyük hit'lere karşı koruman önemli ölçüde artıyor. aksi takdirde bol bol üzülürsün yani.

mod olayına yorum yapmıyorum çünkü oyunun statlarıyla oynayan zırh survival'ın temasına aykırı. (:P)

aynen şu ballistic weave'i yapayım çünkü ölümlerin yarısı kendi molotoflarım ve bombalarım yüzünden oluyor asdfg

bu arada kötü perk'im yok yahu. bir tane var o da yemek ve sulardan radyasyon almama. şimdilik de işime yarıyor ne bulsam yiyorum içiyorum rahat rahat daha çok giremedim pişirme işlerine fln hep sahadayım :p

ya ben bu arada çok gereksiz bulmuyorum ya
bi kaç googleda araştırma yaptım oralarda da önermiş survival oynayanlara. sonuçta sahada bitiveriyo yemeğin suyun abi bu perk olunca her an questin ortasında bile bi gölet bulup su fln içebiliyosun ne bileyim.

hatta perklerimi de yazim
toughness
lifegiver
lone wanderer
lead belly
medic

buradan yürüyorum iyi değil mi
rifleman almayı düşünüyorum silah ammo işini oturtunca da.

ben bunların hiç birini almamıştım :)
Sosyal ağlarda paylaş

valla şahsen 1 agility ile gauss sıkıyorum dürbünle uzaktan öldürecek kadar, (gatling laser ana silahım gerçi) karakteri dürbünde nefes tutmak üzere tasarlamaya pek gerek yok sadece ateş edeceğiniz anda nefesi tuttuğunuz sürece. vats charı yapmak içinse o bayağı gimpleştiriyor survival için, ben denedim bir kere de pek oynanacak gibi değildi.
Sosyal ağlarda paylaş

abi malesef ben survival maceramın sonuna geldim heralde ya.
yine o yaz tatilindeki genç üniversteli olsaydım süper olabilirdi ama iş çıkışları eve gelip oynayan beyaz yakalı olarak 3 günde normalde yarım saatte geçebileceğim yere anca gelebildim. böyle giderse bitmez bu oyun. ayrıca hayatta başka şeyler de yapmak istiyorum. :d

yardımlar için teşekkürler. hard zorlukta yardırıcam ben sffg
Sosyal ağlarda paylaş

sıkıntı maalesef bu, zorluğunda bokunu çıkartıyorlar, yemek, uyumuma, hastalık vs falan bunlar güzel ama save vb gibi boş adam zorluklarını bir arada sunmak çok baydırıcı oluyor.

Mordheim: City of the Damned çok oynamak istiyorum, ama gerçekten çok bayıyor, batte brother misal benzer zorluk gibi ama oyun görece daha hızlı ilerlediği için ben kasmıyor...

f4 misal, yukarıdan aşağıya böyle bir zorluk için tasarlanmamış bir oyun ve bu yüzden ekstra zorluklar çıkartıyor...
Sosyal ağlarda paylaş

uyku ve save sorun degil :P:

Norak said:

su mod cok faydali,

http://www.nexusmods.com/fallout4/mods/11734/

yatak cadir kamp vs disinda istediginiz yere lantern koyabilmenizi sagliyor istediginiz kadar.

Norak said:

bi tane mod var tasinabilir yatak/kamp craft ediyorsunuz cok faydali :)

https://staticdelivery.nexusmods.com/mods/1151/images/11734-18-1460009959.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben de yataktan 1 ekran uzaktayken pc göçünce 1,5 saatlik oyun uçtu gitti önceki gün, zaman istiyor survival ya da norak'ın modu. (:P)

öte yandan hard da çok kolay çünkü healing yavaşlamıyor, yavaşlatmaları lazım.

p.s: bence mordheim zorluk dengesi olarak battle brothersdan daha iyi. :)
Sosyal ağlarda paylaş

ah bethesda ah, canıma okudun şu save sistemiyle.

survival ilk çıktığından beri food buffların chara yapışıp kalabilme bug'ı varmış, mirelurk queen steak'ten +2 end buff'ı yapışmış ki tesadüfen farkettim. buff'ın yapışmadığı save 5 saat önceden kalma.

dahası char'da hiçbirşey giymiyorken bile anlam veremediğim bir +50 rad resist vardı bugdan habersiz olduğum için, o da veg stew'dan kalmaymış demek ki.

ihtiyacımız olan tek modda food da tüketmeyeceğiz demek ki buff için, resmen aptallık şunun düzeltilememesi. çözüme de rastlayamadım.

bir de ilahinaye üstüste binebiliyormuş bu, birisi 137 end ile oynuyormuş öyle filan. bütün akşamım heba olduğu gibi canım sıkıldı şimdi çünkü o rad resist'ten kurtulamayacağım.

chemler de buglıymış. e ne zıkkımın kökünü mü yiyeceğiz survival'da. lanet olsun.

hatta well-rested bile yapışabiliyormuş demişler. :X

charın rad resist de olmayan hali 22 level ve 60 saat önceki, hiç dlc oynamadığım save'de. 63 level boyunca bug olmamış, 22 level'da 3 kere olmuş hay anasını satayım. konsolla da düzeltemiyoruz. survival'da konsol modu var mı bakayım bari. varmış galiba, tek çare o. sonra da stim, su ve modsuz yemek hariç birşey kullanmamak.
Sosyal ağlarda paylaş

konsolu devreye sokma modunu kullanınca bu sefer de modded survival deyip içine ediyor save'in. achiler de kapanıyor. hay tüküreyim, hile yapmamak için hile yapmaya çalışıyoruz ve hile yapmış sayılıyoruz.

onu da düzelten mod var mı bakayım. ne iğrenç bugmış bu ya.

modded statüsünü kaldıran mod bulamadım, güya varmış diye yükledim ama işe yaramadı.
Sosyal ağlarda paylaş

günahını almışım, işe yarıyormuş. kurcalayınca halloldu. bu arada +125 carry weight de biriktiğini farkettim lmao. onu da kestim attım, kuş gibi oldu char. strong back almak zorunda kaldım topkek. radstag yiye yiye artmış farketmeden.

bundan sonra yeme & içme bana haram. hp için stim, (medic maxlatacak mecbur) düz su, yiyecek de buffsız sade kuru kraker kıvamı şeyler. gencecik char 70 yaş kolesterol perhizi yapacak mecbur.

60 da maxhp bonusu yapışmış, onu da kestim. mundar olmuş char resmen farketmeden. siz de kendinizinkini kontrol edin derim, sorun varsa yöntemi yazarım, geri kaldırıyorsunuz herşeyi sanki modlanmamış gibi oluyor save.
Sosyal ağlarda paylaş

nereye koyarsan koy, herhangi bir yerden görebiliyorsun, tabi caravan bağlantısı olması lazım

birde çok nadir olanlar hariç, altındı gümüştü,nükleer materyal falan gibi olanlar hariç taşımamak lazım, shipment olarak satıcılardan almak daha mantıklı, tabi kime söylüyorsun bizzat kendim mezarcı gibi oynuyorum :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...