Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pırlanta piyasası

chrome

Öne çıkan mesajlar

benjani said:

http://lussostyle.blogspot.com.tr/2014/08/sentetik-elmas-pirlanta-nedir.html

http://www.idlpirlanta.com/icerikg2.asp?id=595

aldığınız elmasın sertifikası sahte olabilir.en iyisi siz gönderin analize ya da boşverin, sentetikte olsa aynı şey zaten.

Abi idl dünyann en kötü lablarından biri. Hrd ve gia dan vazgeçmeyin. Ayrıca sertifikası olunca taşı CVD olma imkanı yok. Yani sentetik değil
Sosyal ağlarda paylaş

horacegoesskiing said:

komple hüzün dolu bir başlık oldu bu ya. :'(

yani hadi evleniyosunuz ona bişe demeyeyim de ille fiyatlı yüzük almak mecburi olsa alttan girer üstten çıkar antika bi safir yüzük filan alırdım herhalde.

+1 ya. Ama dile getirmiyorum ben insanlar tektaşa kanalize kalsın da öyle bişeyler bulma ihtimalim artsın diye sdf
Tektaş çok sakil görünüyo niyeyse gözüme. Hele bi de alyansla aynı parmağa takmıyolar mı, iyice tilt oluyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Benim anladığım alınacak yüzük 1-1.5 karat arası bişey f/p olarak. Hem büyük duruyor hem fiyatları uygun.

Edit. benim 1.2 karat diye baktıklarım küçük küçük olan taşlarla 1.2 karat olanıymış. Tek taş 1.2 karatlar pahalı. Biraz daha düşürmek lazım karatı :)
Sosyal ağlarda paylaş

kız clarityden falan anlamaz ya. elinde nasıl durduğu önemli. gözle görünen kusur yoksa, renk iyiyse, karat iyiyse basın geçin.

1.5 karat aldığın fiyata 0.5 karat yüzük var kalitesine göre.

eğer kız markacı, gösterişciyse paranın yettiğinin karat cinsinden en büyüğünü al rengi sararmadığı sürece, gözle görülür kusur olmadığı sürece.

ben 0.5 karat aldım ama bebek gibi taş aldım. gören aşık oluyor asdasd. 1 karat taş alabileceğim paraya 0.5 alınca görüntüsü haliyle farklı oluyor. kızın parmakları da ufacık olunca 1.5 karat gibi duruyor zaten.

hatta alırken tedirgin oldum baya birinin gözü kalacak terslik çıkacak diye.

taşın gerçek değeri neymiş. rare değilmiş. aslında şuymuş. sertifikası gerçekmiş. zümrüt mü olsaymış falan bunlar işin tatavası. gerçek anlamda taş alma durumuna geldiğinde araştırıp siz de farkına varacaksınız. o yüzük alınacak, önemli olan alım gücüne göre düzgün bir şey alıp ne üzüm yemek ne de bağcıyı dövmek. eğer aldığın yüzük kadını tatmin etmiyorsa çok yerinde bir şeye denk gelmiş olur hemen ayrılıverirsin çünkü o kadın saçını döker, kanser eder, çocukları insanlık kalitesinde iğrenç olur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...