Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

pırlanta piyasası

chrome

Öne çıkan mesajlar

piyasadaki pırlataların bir çoğu gerçek elmas degil. Lab ortamında üretilen elmaslar. Bir sürü çakallığı varmış o işinde. Yani o kadar profesyonel yapıyorlar ki mikroskop altında görünen mineral kapanımlarını bile imite ediyor adamlar. Anlayabilmeniz mümkün değil.

Olsun o da benim için değerli diyorsanız ayrı tabi de binlerce metre aşağıdaki kimberlitlerden gelmiyor o elmaslar bilesiniz :)
Sosyal ağlarda paylaş

Nekro said:

piyasadaki pırlataların bir çoğu gerçek elmas degil. Lab ortamında üretilen elmaslar. Bir sürü çakallığı varmış o işinde. Yani o kadar profesyonel yapıyorlar ki mikroskop altında görünen mineral kapanımlarını bile imite ediyor adamlar. Anlayabilmeniz mümkün değil.

Olsun o da benim için değerli diyorsanız ayrı tabi de binlerce metre aşağıdaki kimberlitlerden gelmiyor o elmaslar bilesiniz :)

Selamlar,

Pırlantayla elmas aynı materyal ama kesimleri farklı. Pırlanta aynı zamanda elmas değildir yani en başta ordan baslayalım. İkincisi Dünyada 2 saygın lab var. Hrd ve Gia. Tr de Hrd nin labı var. İstediğiniz taşı verip detaylı sertifika alabilirsiniz. Sizin bhsettiğiniz labda büyütülen taşlar CVD olark geçiyor. Onu da lab yemiyor. Özel frekansta ışınlar gönderip olayı çözüyorlar. Sertifikalı ürün alın ne aldığınızı bilin.

Bir de nolur bişey bilmeden yorum yapmayın
Sosyal ağlarda paylaş

BonePART said:

horacegoesskiing said:

komple hüzün dolu bir başlık oldu bu ya. :'(

yani hadi evleniyosunuz ona bişe demeyeyim de ille fiyatlı yüzük almak mecburi olsa alttan girer üstten çıkar antika bi safir yüzük filan alırdım herhalde.

dur lan komisyon kazancam
çomak sokma tekerime

işte size oynanan oyunu görün arkadaşlar! örgütlü erkekleri hiç bir kuvvet yenemez! yahudinin, de beers'ın oyununa gelmeyin!

da işte o teker benim soktuğum çomakla bozulacak olsa herhalde bozulmuştu şimdiye bone merak etme :P
Sosyal ağlarda paylaş

Elmas mineralin adı zaten. Pırlanta kesim seklinin adı. Sandalye aynı zamanda ahsap degildir demek gibi oldu bu.

İnce kesit görüntüleri bile vardı gerçek elmasla sahte olanının. Bakınca harbiden anlamak mümkün değil gibi duruyordu. Ama belki tecrübeli insanlar anlıyordur farkı yada söylediğin gibi aletlerle anlaşılıyordur belki o kadar detayını bilmiyorum.
neyse konuyu pic etmeyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

horacegoesskiing said:

işte size oynanan oyunu görün arkadaşlar! örgütlü erkekleri hiç bir kuvvet yenemez! yahudinin, de beers'ın oyununa gelmeyin!

da işte o teker benim soktuğum çomakla bozulacak olsa herhalde bozulmuştu şimdiye bone merak etme :P

abi hic oyun falan degil yani, en feminist hatun da olsa, hatta kendi kendine cocuk yapabilecek derecede femminism level 99 da olsa kadin tek tasi gorunce dibi dusuyo, gollum oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

yahu kesitle filan kim niye uğraşsın abi düz adama şeffaf parlak kristali ver elmas de peki der zaten. ha satarken diyosan adam enayi değilse taşım elmas diyene parasını alıp koşmaz sertifika ister, laboratuar ister. sertifika o işlere yarıyo.

yani en nihayetinde boş bilgi o bakımdan. laboratuarda elmas yapılıyomuş desen tamam yeni bilgi, muhabbet de işte o kadar. kandırma amaçlı olan şeyler de değil onlar. adam zaten laboratuarda yaptık diyo sana.
Sosyal ağlarda paylaş

Olum nasil okuyorsun yazdığımı. Diyorum ki adamlar labta elmas üretiyor. Ve bunu oyle profesyonelce yapıyorlar ki dogal elmasta görebileceğin mineralojik hataları bilincli olarak yapıyorlar. Yani bırak eline aldığında detaylı incelediğinde anlamayı, gidip ince kesit yaptırıp mikroskopta baksan hadi anlayamazsın diyorum.

Adamda bilmem ne labları var teste gönderiyorsun yemiyorlar demiş eyvallah. Bok gibi paranın döndüğü bir sektorde boyle bir olayın olduğunu bile bile labın testine sertifikasına güvenip gidip elmasa araba parası vermezdim. Bu yuzden yazdım. Amma uzadı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...