Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Anger Management

moriarty

Öne çıkan mesajlar

moriarty said:

abi haftada 2 kere boksa gidiyorum, o bile beni pamuk gibi yapamadıysa demek ki fizikselden çok psikolojik bir problem var. resmen sıfırdan varoldu son bir senede. esh'in dediği tiroid işini de bi hastaneye gidip göstercem.

hakeden adamlara denk gelse sorun değil de, milletin üzerimde biriktirdiği stresi sevdigim adamlardan çıkartır oldum.

Ben hatırlıyorum. Sen dota'da sıçmıştın bikez. ben de reroro demiştim. Sinirlenmiştin sen.

Son 1 senede değil. Hep sinirliydin demek ki. Boşver. Saçın filan da beyazlar şimdi senin.
Sosyal ağlarda paylaş

moriarty said:

Neden bilmiyorum belki bazı şeyler çok yordu belki yaşadığım ülke çok yordu belki de sadece benim öküzlüğüm ama son bir senedir ansızın gelen öfke patlamaları yaşıyorum ve en çok vakti sevdiklerimle geçirdiğim için genelde bu patlamalar onlara denk geliyor. Onları kırdığımı farkedip iki dakka sonra pişman oluyorum ama bazı şeyler geri alınamıyor sonuçta. Genelde her şeye patlama şeklinde değil de, biriktirip biriktirip tek bir kişiye yüklenme şeklinde oluyor bu. Artık bu konuda bir şeyler yapmam gerektiğini farkeettim insanları daha fazla üzmeden.

Bu konuda herhangi bir yardım almış olan var mı veya birilerini tavsiye edebilecek? Ankara veya Istanbul olur.

Patlama şeklinde değil kelimelerle neden sinirlendiğini karşı tarafa açıklarsan ve sinirlenmenin sebeplerini karşı tarafa düzgün bir üslupla iletirsen senin için daha yararlı olur. Özellikle başka kaynaklardan beslenip sevdiğin insanın yüzüne patlaman ciddi anlamda çirkin bir davranış. Ateş bastığında yumuşak bir üslupla direk kelimelere dök kendini. Karşı tarafın anlamayacağını düşünsen bile anlat sonrasında bu üsluptan sonra bile mutlaka özür dile.
Sosyal ağlarda paylaş

Başlığı görünce yazasım geldi, trollenme pahasına ben de dert yanayım.

Benimki öfke kontrolü sorunu değil de, yine benzer. Herhangi bir konuda haksızlığa uğradığımı düşündüysem ve o an yeterince tepki gösteremediysem (ki normalde gösteriyorum, hatta bazen aşırı tepki gösteriyorum) daha çok sonrasında kendimi yiyip bitirme şeklinde oluyor. Çok basit, çok saçma şeylere kafayı takıp "ya orada niye şöyle demedim" veya "bunu niye yapmadım" diye sonra kafama takıyorum, günlerce aklımdan gitmiyor.

Resmen zerre hacmi olmayan ufacık tefecik konular için asabımı bozuyorum, ara ara kaç saat (hatta gün) sonra hala öfkeleniyorum.

Son takıntımdan örnek vereyim mesela. Birkaç gün önce Taksim tarafında otoparkta arabayı park ederken yanım da boştu, ayının biri geldi ben park ederken cart diye yanıma girmek için önümden manevra yapmaya kalktı, korna çaldım sallamadı da, bildiğin benim park etmemi geciktirdi, zorlaştırdı. Sonra napıyosun falan 1-2 laf dalaşı oldu bitti, ama "ya şunu da deseydim herife" diye 2 gündür ara ara aklıma geliyor, dert ediniyorum. Ha, zerre önemli bir şey değil. Ama böyle durumlarda karşımdakinin yaptığı şeyin "yanına kalmış olması" hissi delirtiyor beni. Önemsiz, mantıksız farkındayım ama yine de öyle. Şu tip hafızası zayıf halimle adamın tipi de arabasının plakası da aklımda mesela hala.

Şimdi bu olay zerre önemsiz, hatta sadece buna takılı kalsam da zerre önemsiz, böyle incir çekirdeğini doldurmayacak bir sürü konudan ardarda takıntı yapmaya başladım. Tabii öyle sabit takıntı değil, zamanla hafifleyip geçiyor da, özellikle İstanbul'da her gün böyle olaylar yaşama ihtimali o kadar fazla ki sonuçta "RAM"imin belli bi kısmını işgal ediyor sürekli. Bir tane iki tane değil sürekli değişken içerikte de olsa böyle takıntılar da fena yoruyor insanı birleşince. Eskiden yoktu bu bu arada, bende de son zamanlarda, son birkaç senedir pörtledi. Bahsettiğim gibi olayların ortak noktası "karşı tarafın bilinçli olarak haksızlık yapması ve bunun yanına kalması hissi", sanırım temelde takıldığım nokta bu.

O konuda olgunlaşamadım diyecem, ama dediğim gibi eskiden yoktu, bir şeye kızınca "ayıya bak ya" der geçerdim, içime sinmezse adama laf ederdim tartışırdım falan ama sonrasında düşünmezdim. 5 dk sonra silinir giderdi. Yeni yeni 1-2 senedir falan çıktı bu durum.

Var mı böyle şeyler yaşayan, ya da düzeltmiş olan?

Ha bir de, tam kişisel değil, yanin bahsettiğim haksızlık illa bana yapılmış olmak zorunda değil, başka birine yapıldığını görürsem ve yeterli tepki göstermediğimi düşünürsem de sonrasında aynı şeyi düşünüyorum takılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...