Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Alien: Covenant aka. Prometheus 2 [2017]

behran

Öne çıkan mesajlar

alyene doydum çok şükür.

alın lan size alyen, maket falan da değil doyun lan diye yapmış filmi, sevdim. genel olarak minyatür alyeni ve 13 dakikada büyümesini görmezden gelirsek, filmi beğendim ben. yaratık insan öldürüyor olm işte hayatın anlamını sorgulatmasını bekleyerek gitmedim sinemaya.

o minyatür alyen evde beslenir lan ayrıca. tanırsa yemez herhalde bizi de.

bi de bütün izleyenlerin david olduğunu bildiği halde david'in kadın kurtulunca "heeeh" diye rahatlaması nedir? hayır vessel kurtuldu oooooh gibi bir rahatlama değil o. robot evil eğilimli öyle rahatlamak yerine pis pis sırıtmalı. seyirciyi kandıracaz diye maymun olmanın ne alemi var ki? herhalde biliyoruz onun david olduğunu.

eğilip yumurtanın içine bakan denyo kaptanı saymıyorum bile. balkondan göl manzarasına bakıyor sanki pezevenk.

Sosyal ağlarda paylaş

DA2019 said:

Filmin gidişatı ile ilgili teori - spoiler

Bu filmde bildiğimiz xenomorphlardadn farklı, daha ufak, daha yumuşak ciltli görünümlü neomorphları göreceğiz. Trailerda da biraz sahneleri var.

Bunların dnaları üzerinde David çalışıp, bizim bildiğimiz, daha dayanıklı xenomorphları geliştirmiş olabilir mi?

Malum, bu yaratıklar engineerlar tarafından biyolojik silah olarak üretilmiş. David, Covenantın vardığı gezegende uzun süre mahsur kalacak, Shaw'un da kendisini tamir edeceği ihtimalini eklersek, DNAlar üzerinde çalışmaya bolca vakti olmalı.

Keza ilk filmde de Holloway üzerinde black goo ile ilk deneyini yapmıştı.

Ben Hollywooda senarist olmaya gidiyorum. Thanks. Bai.

Film çok iyi olmuş. Imax izledim ben de şimdi.

film ile alakalı

Ben Shawla ilgili flashback görmek isterdim. ama David'in ne bok olduğu ilk filmden belliydi. covenantın devamı nasıl olacak, o koyduğu iki embriyo alien queen embriyosu mu sizce? devam filminde bence queeni kesin göreceğiz.

Sosyal ağlarda paylaş

bugun izledim filmi. Fena degil

Atmosferi güzel yapmışlar. Sahneleri yaşar gibi oldum. Cgi falan iyiydi. Acting iyiydi. Başka da pek birsey yok.

Kaptanın eşinin ilk infect olan elemanla revirde ilgilendigi sahne baya sacma geldi. Pilot un karısının önce odayı locklayıp sonra shotgunla gelip vurmaya calismasi ve koca gemiyi havaya ucurmasi.

Kaptanın david i mal gibi takip etmesi. "hehe bak bak yumurtanın icinden ne cikacak" oltasına dusmesi.

2-3 rifle mermisiyle ölen xenomorph un geminin motorundan cikan 1000 derece ısıya maruz kalıp ölmemesi.

Daniels in david ten suphe ettigini belirten ifadelerine ragmen anca götü teslim ettikten sonra sorgulamaya kalkması.

Sosyal ağlarda paylaş

şu mürettebatın tamamen gerizekalı olması olayına bi son verseler artık hakkaten ya. hakkında hiçbişey bilmediğin bi gezegene yaldır yaldır inip geziyosun, canlı var mıdır varsa nedir, ne tür tehlikeler olabilir. rahatlığı kes ya. sonra insan yapımı olmadığını anladığın bi uzay gemisi görüyorsun, AA HADİ KEŞFEDELİM diye bodoslama dalıyosun içeri.

bunlar kanser ediyo beni artık ya.

Sosyal ağlarda paylaş

Film bence cop. Hersey bastan asagi klise ve tahmin edilebilir. Murettebatimiz gene inanilmaz aptal, verdikleri kararlar yaptiklari hareketler kesinlikle akla mantiga yatan seyler hic degil. Korku ve gore dendi ama 0 korktum. Gore kismida oyle aman aman yok.

Benim puanim 6.5-7 arasi.

Yanliz gorsellik superdi.
Sosyal ağlarda paylaş

smartgun said:

Film bence cop. Hersey bastan asagi klise ve tahmin edilebilir. Murettebatimiz gene inanilmaz aptal, verdikleri kararlar yaptiklari hareketler kesinlikle akla mantiga yatan seyler hic degil. Korku ve gore dendi ama 0 korktum. Gore kismida oyle aman aman yok.

Benim puanim 6.5-7 arasi.

Yanliz gorsellik superdi.

Diyip "yanlız" la bitirdi.

Dün gittim filme mis gibi tek başıma kız arkadaş falan stresi de olmadı. On numara film, böyle filmlere puan vermemek lazım senede kaç tane alien lı film oluyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Dun gittik, atmosfer falan cok guzeldi de filmi butun olarak degelendirince cok da super olmamis abi sanki.

Yani simdi, yeni bir gezegene iniyosun, guzel, niye direkt bilmedigin havayi soluyosun daha kesif yapmadan? Bizim dunyadaki bazi ormanlar bile super tehlikeliyken sen gitmissin bilmedigin ormanda el kol surat acik geziyosun.

Gezegene inen aracdaki karantina sahnesi, geminin patlamasi falan inanilmaz kotuydu. Resmen facepalm cektim icimden (izlerken gozumu kapatmak istemedim, ondan icimden :P )

Ekibin kabugu alien kadar sert olmayan turevini alamayacak kadar kotu olmasi, o kadar teknolojide ekipmaninlarinin olmamasi, bir onceki filmdeki o ucan scanner'lardan falan kullanmiyor olmasi sacma geldi yine.

Gezegenden kacarlarkeni kargo araci ustunde gerceklesen alien'la kapisma sahnesinde onceki Alien filmlerinden birindeki mecha ile kapisma havasi yaratilmaya calisilmis ama kesmedi. Android varken kadinin silahi alip cikmasi sacmaydi ki disari cikmasalar bile arac firtinadan gecmye calisirken dusecek yildirimlar isini gorurdu muhtemelen alien'in. En azindan assa duserdi geri.

Madem geminin istedigin her yerini acip kapatiyon, niye alien'a kendini takip ettiriyon abi? Yonlendir daha ufak bi airlock'a, girince bas dugmeye ?

Son olarak James Franco niye filmdeydi onu hic anlamadim, trailer'da gorunsun hype yapsin diye heralde. :)

TL; DR; IMDB 7.2/10 diyodu. Tam da puaninin filmi olmus.
Sosyal ağlarda paylaş

ya şu saçmalıklar vs hep insan oğlunun acizliği ve yetersiz bir canlı olmasından dolayı yönetmen bu şekilde mesaj veriyor bana göre mejazını aldım ben, mesele sıçarken sigara içen adamın virüs kapması, aynı zamanda botanikçi kaptanın karısının yanında durması için emir verilmişti muhtemelen en zayıf halka ve zayıf kişilik ki kaptan ondan onu böyle boktan bir görev verdi ve daha sonra landing ship in mına koydu ziyadesiyle. hele o geminin patlaması falan tam bir insan oğlu acizliği gücü kullanamaması vs. tekrar ediyorum benim anladığım mesaj bu, çünkü filmin başında ki felsefe zaten bu şekildeydi.onun için filmde mantık hatası ararsanız çok var.insan oğlu zaten yanlıştan ibaret, alien karşısında çaresiz vs. imajı veriliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Acizlik durumundan cok cheesy lik var ya.

Yazmayı unutmuşum ilk postta. Yeni gezegene iniyorlar henuz kesfedilmemis. Ne oksijen maskeleri hazır ne birsey. Bodoz ayak basiyorlar. Kaptan gemiden iner inmez "oo aksama suraya kuruluruz rakı balık yaparız" moduna giriyor falan. Koskoca koloniyi emanet ettikleri insanlar bu kadar embesil olmamalı.

Sosyal ağlarda paylaş

oradaki acizlik olsa olsa senaristin acizliğidir. Alien animasyonlarının aşırı iyi hale gelmiş olması dışında çok tat vermedi cidden. Di'nin dediği gibi facepalm yapasım geldi çoğu yerde. dediği gibi, dünya üzerinde bile bilmediğimiz bi ormana falan girsek oramızı buramızı koruyarak gireriz, eldiven falan takarız acayip bi böcük falan gelip sokar diye.
Sosyal ağlarda paylaş

İmaxden yeni çıktım da oha çok iyi film olmuş bu sefer. İlkini yerden yere vurdum ama buna ufak holivudçuluk dışında pek kızamam. Dini, felsefik göndermeleri tam yerinde, aksiyon bol kepçe, bir sürü soru cevaplanmış fakat soru soruyu açtığından daha da acıktırdı beni bu evrene karşı.
Sana puanım 8-9 arası ridley panpa
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...